ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ברכה מדויקת: "השנה תהיינה לכם שלוש שמחות"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ברכה מדויקת: "השנה תהיינה לכם שלוש שמחות"
הצדיק מיבנאל במהלך קבלת קהל

איילה הגיעה לקבלת קהל אצל הצדיק מוהרא"ש ביבנאל, אליה הצטרפו אחותה ואחיה הרווקים והוריהם • מה הבטיח להם הצדיק ומה התרחש באותה השנה?

כ"א טבת תשע"ד, 24/12/2013


שמי איילה, ואני חשה חובה לספר ברבים את הנס שקרה לנו.

בזמן שהסיפור התרחש, היינו אחותי אחי ואני עוד רווקים, ולמרות ששלושתנו רצינו כבר להתחתן ולבנות את ביתנו - לכל אחד מאיתנו היו בלבולים אחרים.

לאחי הקטן הייתה חברה, אך ההורים שלי לא חשבו שהגיע הזמן שלו להתחתן, ולכן לא עודדו זאת, בייחוד שמבחינתם קודם אני ואחותי הגדולה צריכות להתחתן. גם אחותי הגדולה הייתה כבר אחרי שנתיים של קשר רציני עם מישהו, אבל ההורים שלו לא רצו שהם יתחתנו בגלל שהוא היה יותר צעיר ממנה. ואילו אני, לא הצלחתי למצוא מישהו רציני ובכל פעם חוויתי קשרים ופרידות כואבות...

היה זה לפני כשנה - בחורף, זכינו ונכנסנו במוצאי שבת לקבלת קהל אצל הצדיק מוהרא"ש שליט"א ביבנאל. אמנם משפחתנו היא משפחה חילונית, אך יש לנו אמונה חזקה ברבנים ובצדיקים.

הגענו לצדיק מיבנאל יחד עם ההורים שלנו, והאמת היא, שהם בכלל לא התכוונו לבקש עבורנו ברכה לחתונה, כי מבחינתם הכל בסדר, ויש עוד זמן...

אט-אט התקצר התור, והנה הגיע הרגע המרגש בו נכנסנו לחדרו של הצדיק. ביקשנו ברכה כללית ולא הזכרנו כלל את העובדה שכל אחד מאיתנו רוצה להתחתן ונתקל בקושי אחר. נדהמנו והסתכלנו זה על זה כאשר הצדיק אמר לנו כך: "תהיינה לכם שלוש שמחות השנה...".

אבא שלי קצת נבהל - מה זאת אומרת שלוש שמחות?? מילא אני ואחותי שנחשבנו כבר למבוגרות יחסית, אבל אחי הקטן? הרי הוא עדיין צעיר מדי בשביל חתונה... בכל מקרה, יצאנו מהחדר נרגשים.

זמן קצר מאוד לאחר אותו מוצאי שבת - אחותי התארסה עם בחיר ליבה, שלמרבה ההפתעה החליט פתאום לקדם את העניינים וכל זאת בתמיכה ועידוד מלאים של ההורים שלו... ואני, כמה חודשים לאחר מכן התחתנתי עם בעלי היקר.

אחי הקטן התארס לקראת ראש השנה, והתחתן כמה חודשים לאחר מכן. אז הבנו את הדיוק בברכה של הצדיק, שאמר לנו שהשנה יהיו לנו "שלוש שמחות", ולא אמר שיהיו "שלוש חתונות"...

לסיפורים ומאמרים נוספים

לשליחת סיפור אישי למערכת

צילום ארכיון

עוד בנושא זה:

"העניין מסודר" הבטיח הצדיק,
והפתרון של החתן והכלה הגיע מיד
נגמרו לי הכוחות הפיזיים והנפשיים
בגלל שאינני מוצאת את הזיווג שלי
עצות איך למצוא זיווג מהר
ולהצליח בחיי הנישואין

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup