ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - התגלית ההיסטורית שמרגשת את ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
התגלית ההיסטורית שמרגשת את ברסלב


התגלה  "ספר החזיונות" לרבי חיים ויטאל גדול תלמידי רבנו האר"י בכתב יד  של רבי נתן מברסלב, תלמידו הגדול של רבי נחמן מברסלב  • כתב היד ששוויו מוערך בסכום  גדול מאד 

כ"ג סיוון התשע"ח  06/06/2018 | 10:50| 


התרגשות בברסלב - נחשף ספר "החזיונות" למהרח"ו בכתב ידו של רבי נתן מברסלב, כתב היד ששוויו מוערך בסכום של עד מליון דולר, נחשף מתוך עיזבון שהגיע אל בית המכירות הפומביות ‘קדם’ בירושלים ונחקר ונבדק אמיתתו ע"י אליעזר חשין, מומחה לחסידות ברסלב. 

כתב היד שנמצא הינו ספר החזיונות למהרח"ו שהועתק על ידי מוהרנ"ת  תחת שם  "ספר החזון" בעת ביקורו של מוהרנ"ת בארץ ישראל. 
מוהרנ"ת צירף לספר מכתב בקשה לשלוח את הספר במתנה אל האדמו"ר ה"אוהב ישראל" מאפטא.
זהות הכותב נותר בגדר תעלומה בגלל שחתימת הכותב נקרעה ונותר המילה ברסלב לבד. 

כאשר כתב היד נמצא והובא לידיו של אליעזר חשין,  על מנת שיפענח את זהות הכותב, הוא ניגש לעבודה המורכבת והתחיל באיסוף נרחב של עובדות היסטוריות, בדיקת עדויות ממקורות שונים, והשוואת הכתב עם כתבים אחרים של רבי נתן מברסלב. כל אלה יחד הביאו למסקנה  כי הספר הועתק ונכתב ע"י רבי נתן  בעת ביקורו בארץ ישראל בתקפ"ב. 

מסכת ההוכחות והצלבת המידעים שופכת אור על סיבת שהותו של רבי נתן בארץ ישראל, על רצונו הגדול לשתף באוצר שהוא מצא את גדולי הרבנים באירופה, והיא מלמדת על תחומי התעניינות נוספים שהעסיקו אותו מלבד תורת ברסלב.

בארץ הקודש מצא רבי נתן את האוצר אשר הניע אותו  לשבת ולכתוב את הספר ולשלוח אותו לרבני אירופה על אף המצב הכלכלי הקשה שהיה שרוי באותה העת. 


» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:


מי היה רבי נחמן מברסלב?
פעולת הצדיק - תולדות חייו
של רבי נחמן מברסלב
האם גם היום יש עניין להתקבץ
אצל רבנו בזמני הקיבוץ שהיו בחייו,
כגון שבת חנוכה ושבועות?


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup