ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - התיאטרון הישראלי מצדיע לרבי נחמן
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
התיאטרון הישראלי מצדיע לרבי נחמן
 
מצדיעים לרבי נחמן (אילוסטרציה)

מופע ישראלי בשם 'ברסלב-בטהובן-ברסלב' המוצג בימים אלו בארץ ובחו"ל זוכה להצלחה חסרת תקדים • הבמאי סבור כי ברסלב שייכת לכל העולם ולא רק לדתיים. האם הוא צודק?

י"ז סיון תשע"ד, 15/06/2014


הבמאי הישראלי-חילוני יוסי יזרעאלי החל את היכרותו עם רבינו נחמן מברסלב כבר בשנת 1968, אז עבד על הצגה בתיאטרון ששמה 'איש חסיד היה' שבמהלכה ביים קטעים מהמסע של רבי נחמן לארץ ישראל. עשור לאחר מכן ביים הצגה נוספת בשם 'מעשה בשבעה קבצנים' על פי כתביו של הרבי מברסלב.

בעיני יזראעלי רבי נחמן לא שייך בהכרח לחוגים הדתיים בלבד אלא לכל העולם, "אני רוצה להפקיע אותו מידי החוגים הדתיים", הוא אומר. על פי השקפתו החילונית היה רבי נחמן מברסלב אחד משלושת עמודי התווך של התרבות היהודית, לצד שני סופרים מפורסמים אחרים.

בימים אלו הוא מגיש בפני קהלים נרחבים בארץ ובחו"ל את המופע "ברסלב-בטהובן-ברסלב" שזכה להצלחה חסרת תקדים גם בקרב גויים. במופע מופיעים שחקנים ללא תחפושת המציגים טקסטים של רבי נחמן מברסלב כפי שהם, בשילוב מוזיקה של לודביג ון בטהובן - מלחין גרמני שחי בתקופתו של רבינו הקדוש מברסלב. לדברי יוצרי ההפקה "השילוב בין המוסיקה של בטהובן והטקסטים של רבי נחמן מברסלב מעניק לטקסטים מימד אוניברסלי שתפקידו לחשוף את אוצרותיו של ענק הרוח הזה בפני אוכלוסייה רחבה".

להבדיל מיזרעאלי, גם כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א - תלמידו הגדול של רבי נחמן מברסלב בימינו, סבור כי חסידות ברסלב אינה מיועדת רק לחרדים אלא שייכת לכל המגזרים ואפילו לגויים. "חסידות ברסלב זו מתנה לכלל ישראל ולכלל העולם כולו", כתב בעבר הצדיק מיבנאל והוסיף כי "זה לא קשור אל שום מפלגה ואל שום קבוצה, אלא רבינו ז"ל נשלח לזה העולם כמתנה מהשמים, ולכן לא בחינם שלאחרונה מתפרסם לימודו העמוק בכל העולם כולו, ולא רק נשמות ישראל נמשכות אל רבינו ז"ל, מכל החוגים ומכל החסידויות ומכל השיטות, אלא אפילו אומות העולם מתעניינים בלימוד העמוק של רבינו ז"ל, איך שמחזק ומעודד ומשמח את כל הנשמות הנפולות, ומחזק את כולם, ומדריך את כולם בדרך הנכונה".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:

"אני ערבייה ומתחזקת
מהחוברות של הצדיק מיבנאל"

צפו: תחרות
כישרונות שירה ביבנאל
מדוע משתמש רבנו ז"ל במילה
"איש הישראלי" ולא "יהודי"?

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup