ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - התלוצץ מהמפיץ ונשאר המום מהתשובה הקולעת
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
התלוצץ מהמפיץ ונשאר המום מהתשובה הקולעת
פתח ונותר המום. שו"ת ברסלב

סיפור טרי: מה קרה כשיהודי התבדח על חשבון אחד המפיצים, ולא האמין שגם הפתרון לקרחת של חבירו נמצא בספר 'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב'?

כ"א סיון תשע"ג, 30/05/2013


סדרת הספרים 'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב' שהפכה לפופלארית במיוחד בכל קצוות הציבור מייצרת גם סיפורים מעניינים ואנו מגישים אחד מהם.

כידוע, ההפצה הראשית של ספרי חסידות ברסלב מתבצעת דרך המרכז לתשמישי קדושה ויהדות בצפון - 'ברסלב סנטר', שם ניתן לרכוש את כל ספרי חסידות ברסלב ובכללם את סדרת הספרים החדשה 'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב'.

 אך חסידי ברסלב שחזקה עליהם צוואת רבי נתן מברסלב שאמר מספר ימים קודם פטירתו: "העובדא שלכם יהיה יפוצו מעיינותיך חוצה" - שנפיץ את תורתו של הנחל נובע מקור חכמה שהוא רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב ועצותיו הנפלאות לכל העולם, לוקחים איתם את הספרים לכל רחבי הארץ ומפיצים אותם לעם ישראל תמורת כמה פרוטות לצדקה, במטרה לזכות גם אותם באור הנפלא.

כך היה אתמול (רביעי), האברך ראובן יצחק נסע למרכז הארץ ועסק בהפצת הספרים הקדושים לעוברים ושבים, הוא נכנס גם לחנויות ומסעדות והציע ברוח טובה את הספרים והקונטרסים שנשא עימו לנוכחים.

כשנכנס לאחד מבתי הקפה המקומיים הזמין אותו יהודי בשם יורם, שאינו שומר תורה ומצוות, לשבת יחד איתו לשתיית קפה והחל לשוחח איתו על יהדות ושמירת מצוות. ראובן סיפר לו שברשותו ספר נפלא - 'שאלות ותשובות בחסידות ברסלב' חלק ג' שיצא לאור ממש לאחרונה ובו תשובות לשאלות בכל התחומים ומומלץ לכל אדם.

יהודי נוסף ששמע את השיחה בין השניים התקרב אל השולחן ושאל בזילזול והלצה: "לכל דבר יש תשובה בספר? גם לקרחת על הראש שלו?" אמר והצביע על ראשו של יורם ששערותיו נשרו וקרחת מבהיקה עיטרה את ראשו.

"כן", ענה ראובן בביטחון. "לכל נושא ועניין יש תשובה. קח את הספר ונסה זאת בעצמך, פתח היכן שמתחשק לך וקרא את השאלה".

היהודי שרחוק מתורה ומצוות תפס את הספר בידיו כשחיוך על פניו, 'הנה אוכיח עכשיו לברסלבי הזה את השטויות שהוא מדבר' חשב לעצמו.

הוא פתח את הספר באופן אקראי והחל לקרוא את השאלה הראשונה שראה מול עיניו: "יש לי בעיה של נשירת שיער מגיל צעיר, האם יש סיכוי להרפא?"...

היהודי המופתע המשיך לקרוא את השאלה והתשובה עד תומה כשהחיוך כבר ירד מפניו וכולו מביע תדהמה... לאחר מכן רכש את הספר הנפלא והודה למפיץ על עבודתו הקדושה.

 לעוד סיפורי הפצה

לשליחת סיפור למערכת


עוד בנושא זה:

צפו: בית הדפוס של
ברסלב עבר שיפוץ נרחב
"אתם לא יודעים מה
עושים הקונטרסים האלו"
האם זה נכון שמי שיפתח "אשר בנחל"
באקראי יקבל תשובה לשאלתו?

2 תגובות

    • 1.
    • מאת: תושב הארץ
      יישר כוח גדול ליהודי ראובן יצחק!!!!!!!!!!!!
      שהקב"ה ימלא כל משאלות ליבו לטובה, ויבנה לו בית במהרה בימינו אמן!
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup