ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הצדיק חזה: התפילין והמזוזות פסולים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הצדיק חזה: התפילין והמזוזות פסולים
"תבדוק את התפילין" (אילוסטרציה) 

האברך האשדודי לא תיאר לעצמו שלמעשה במשך שנים הוא אינו מניח תפילין, עד ששמע על כך פעמיים מפיו של הצדיק מיבנאל אשר חזה זאת ברוח קודשו

י' סיון תשע"ד, 08/06/2014 | דן כהן


סיפורי המופתים בחסידות ברסלב הם אמנם שוליים, גדולתו של הצדיק אינה נמדדת בכמות המופתים והניסים שעשה אלא דווקא בעבודת השם שלו, בתורתו ובעזרתו לבריות. אלא שלמרות שהניסים והמופתים אינם עניין מרכזי בברסלב, עדיין הם קיימים לרוב ואת חלקם אנו מגישים לכם מעל במה זו בכדי שגם המון העם יכירו בגדולתם של הצדיקים.

בסיפור הבא נחשפנו למעשה נוסף שבו ניכרת רוח קודשו של כבוד הצדיק מיבנאל - תלמידו הגדול של רבינו נחמן מברסלב, שחזה מרחוק דבר אשר אינו ניתן לידיעה אלא אם כן עורכים קודם לכן בדיקה מדוקדקת.

"זכיתי להיכנס אל חדרו של כבוד הצדיק מיבנאל להתייעץ במספר עניינים אישיים שהתרחשו אצלי", כך סיפר לנו השבוע האברך חיים מאשדוד שהינו חרדי מבית, המקפיד על קלה כבחמורה. "הצדיק הקשיב לדברי ולבסוף אמר: 'תבדוק את התפילין ואת המזוזות שלך, נראה לי שהן פסולות'. עשיתי כדבריו ומיד בשובי לביתי בדקתי את המזוזות, להפתעתי הן אכן נמצאו פסולות מאחר והיו אותיות דבוקות בפרשיות".

חיים מוסיף ומספר: "עם בדיקת התפילין קצת התמהמתי כי הייתי צריך קודם להשאיל תפילין חלופיות מגמ"ח תפילין ורק אח"כ לשלוח את שלי לבדיקה, בין כך עבר כחודש ימים ושוב הגעתי אל הצדיק מיבנאל לקבלת עצה וברכה, לאחר שבירך אותי פנה אליי הצדיק ושאל: 'מה עם התפילין שלך? אני חושב שהן פסולות', הפעם שאל רק על התפילין והבנתי שכבר יודע על כך שאת המזוזות בדקתי אך את התפילין עדיין לא. כשחזרתי לאשדוד מיהרתי לשלוח את התפילין לבדיקה ולתדהמתי הודיעו לי כי התפילין שבהן השתמשתי אכן פסולות! בפרשיות המהודרות אמנם לא הייתה תקלה אך נמצא שבר בבית של התפילין, דבר שגורם לפסילתן".

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:בר המצווה של
רבי נחמן מברסלב

אני לא יכול להניח תפילין מרוב
שהתדרדרתי, אנא תצילו אותי

מהדרים במצוות: יום עיון לחיזוק
הלכות תפילין נערך ביבנאל

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup