ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - בגלל הצלב: התשליך באומן יתקיים השנה במקום אחר
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
בגלל הצלב: התשליך באומן יתקיים השנה במקום אחר
נהר התשליך באומן

ארגונים אנטישמיים באומן הציבו צלב על שפת הנהר בו מתקיים מעמד התשליך מדי שנה • מסע שתדלנות של עסקני ברסלב להסרתו - נכשל • "אם הצלב לא יוסר יתקיים מעמד התשליך במקום אחר"

י"ד אלול תשע"ג, 20/08/2013


לפני כחודשיים הציבו ארגונים אנטישמיים בעיר אומן שבאוקראינה צלב גדול על שפת נהר התשליך, כדי ליזום פרובוקציות וחיכוכים בין תושבים נוצרים מקומיים ובין חסידי ברסלב העולים אל ציונו הקדוש של רבינו נחמן מברסלב.

עסקני חסידות ברסלב ניסו לפעול בדרכים הרשמיות על מנת שיסירו את הצלב מהמקום ובכך למנוע מגורמים קיצוניים לפגוע בצלב, מה שעלול לגרום לקונפליקט בין התושבים המקומיים לבין חסידי ברסלב ובכך להגביר את האנטישמיות.

שמעון בוסקילה - מנכ"ל 'מרכז ברסלב העולמי' באומן, נפגש עם שגריר ישראל באוקראינה ראובן דין-אל, נציגי הארגונים האחראיים על הצבת הצלב, מושל מחוז צ'רקס, ראש עיריית אומן, ומפקד משטרת מחוז צ'רקס.

"לצערנו", אומר בוסקילה, "כולם גילו אזלת יד בנושא. מכיוון שמדובר בסמל דתי, ואף אחד מהגורמים לא רוצה לפגוע ברגשות התושבים המקומיים. לא הועילו הסברים שמדובר בסיטואציה מאוד רגישה, שיכולה לגרום חלילה למשבר דיפלומטי חריף בין העולם היהודי והנוצרי, במקרה וחלילה הצלב ייפגע או יינזק על-ידי אי אלו נערי שוליים מבין החסידים, או שמציבי הצלב בעצמם יפגעו בו, בכדי להאשים את החסידים ולזרוע בכך אנטישמיות".

כצעד אחרון נפגש בוסקילה ביום שישי האחרון עם ראש הכנסייה הפרובסלבית באומן ובכל הערים שסביבה, בבקשה להעביר את הצלב ממקומו. להפתעתו, ראש הכנסייה קיבל את הבקשה בהבנה, הסכים עם עמדתו, ואף הוסיף על דבריו: "האנשים שהציבו את הצלב לא ביקשו ממני רשות, כמחויב לפי מנהגי הכנסייה הפרובסלבית".

לדבריו, "הצבת הצלב במקום כזה רק מבזה אותו, מפני שבשאר ימות השנה רוחצים בנהר תושבים מקומיים ואף לוגמים לשכרה ומתהוללים, דבר שגורם לביזיון הסמל הדתי".

למרות זאת, לאחר הפגישה אמר ראש הכנסייה כי אינו יכול לעשות דבר, מכיוון שאין בסמכותו הדתית והחוקית להסיר סמל דתי שלא הוצב בצורה רשמית על-ידי הכנסייה הממונה, ועם כל הרצון הטוב, אינו מעוניין או יכול לקחת חלק בוויכוח עם אותם אנשים שמטרותיהם פוליטיות, ואין בינם לבין הדת כל קשר. כמחווה של רצון טוב, הבטיח לדבר על כך במיסה השבועית, ולהסביר לתושבי העיר כי הצלב אינו קשור בשום אופן לכנסייה, וכי מטרת הצבת הצלב הינה מטרה פוליטית פרובוקטיבית.

בוסקילה: "לצערנו, בעקבות אזלת היד של כל הגופים האחראיים, וגם בכדי למנוע תמונת מצב שתצטייר כאילו האורחים היהודים מנסים להכתיב את המהלכים וסדר היום בעיר אומן - הוחלט לקיים השנה את טקס התשליך במקום אחר, עליו יוכרז במערכת הכריזה הכללית של 'מרכז ברסלב' מיד עם תום תפילת 'תיקון הכללי העולמי' בערב ראש השנה".

"כל זאת אם עד ראש השנה הקרוב המהלכים הבאים לא יצלחו, והצלב לא יועבר ממקומו למקום אחר. באם נצליח להשפיע על אותם גורמים להעביר את הצלב, יתקיים טקס התשליך כמדי שנה".

יש לציין כי כ"ק מוהרא"ש שליט"א אינו משתתף בשנים האחרונות במעמד התשליך הכללי, וזאת בעקבות חולשתו והלחץ הגדול שנוצר כאשר היה מגיע בשנים הקודמות יחד עם כולם. במקום זאת עורך הצדיק את המנהג בסמוך לדירתו באומן עם מספר מקורבים בלבד.

אומן ראש השנה תשע"ד ב'ברסלב סיטי'

מעמד התשליך באומן בשנה שעברה. צולם ע"י גוי

עוד בנושא זה:

תמונות נדירות בפרסום ראשון:
העליה לציון הקדוש בשנים עברו
מפיקים לקחים: השנה יוצב
צוות צוללנים סמוך לאגם באומן
האם להסתיר את המראה היהודי
בארץ שיש בה אנטישמיות?

8 תגובות

  • 3.
  • גם בשיא הקדושה מלאכי החבלה האלו מציקים לעובדי ד'!!!
   מאת: ימח שמם
  • 4.
  • תשמעו האוכל של הרוסים באומן זה מרבנו ואנשיו בראוש השנה . אפשר לאיים שהם יורידו בעצמם!!
   מאת: סתם כך אני חושב
  • 5.
  • מאת: :-(:-(:-(
   אין אפשרות לוותר על המעמד המרגש הזה ליד הנהר חייב למצוא פיתרון!!!!! הקב"ה יעזור!!
  • 6.
  • מאת: פלוני
   10 דקות לפני ירידת הצבור לתשליך ניתן לכסות את הצלם בבד שחור גדול שיוכן לכך מראש, ומן הסתם שהציבור הגדול יהיה שם אף גורם לא יתקרב, לאחר מכן ניתן להסיר את הכיסוי כדי למנוע פרובוקציות .
  • 10.
  • מאת: דניאל
   הסיטרא אחרא משתוללת לקראת הגאולה הבאה וקרבה
   וסימן לכך הצלב סמל המסיון וזוהמת ישו הקדמוני
   זוהמת הנחש על אגם התשליך סימן מכריע שבעזרת השם יתברך שמו מלך מלכי המלכים נקווה ונחזיק אצבעות ונעצור נשימה שאומן ראש השנה הזה יהיה
   קפוט לנוצרים שזה דורות רבים טבחו היהודים הקדושים שימחקו את שמו וזכרו על ידי העשרה קפיטל צהלים שהם תיקון הכללי תיקון הברית
   שקוראים על קברו של רבי נחמן מברסלב באומן
   למען קרוב הגאולה השלמה ומפלת המסיון הרשע
   שהעמיד את הצלב המכוער בסמוך לאגם התשליך
   כדי למנוע אותנו את מימי החסד של אגם התשליך
   ונלכנה למקום אחר לעשות את התשליך הקדוש
   למען קרוב הגאולה השלמה במהרה ובקרוב ממש
   אמן
   חג ראש שנה שמח לכל המאמינים אמן !
  • 11.
  • מאת: דניאל
   אני קורא לכל מנהיגי הדור חסידי ורבני ברסלב
   להילחם בתוקף בזוהמת המסיון אשר פקדה את המקום
   הקדוש שבו נעשה תשליך ולנתץ ולשבר ולעקור את הצלב שהוא זוהמת נחש הקדמוני השקרן איש התהפוכות ולנצח את כוחות הרשע אשר משתוללים
   ביודעם שסופם קרב בגאולה שמתקרבת מיום ליום
   במעשי ידינו ואמונתנו הקדושה באהבת ויראת השם
   שנשגב מבינתנו להבין נפלאותיו וכמו שנאמר ועקבותיך לא נודעו
   לכן אני קורא לכולם להילחם מלחמת חורמה בצלב
   הטמא והמכוער ולא להשאיר ממנו זכר לשבור אותו ולשרוף אותו לא להשאיר אותו עומד בראש השנה
   אלא לנצחו לשוברו ולשורפו כמו שנאמר מקודם
   בכח ובזכות לו המצדיקים שבדורנו שהם מנהיגי דור המדבר חסידי משה רבנו עליו השלום אדון כל הנביאים והחשמונאים והמכבים והישראלים
   גואל ראשון ואחרון מלך המשיח
   חג ראש שנה מרומם ומפואר ומהודר לכל עם ישראל
   בארץ ובחול (דגש על אלה דבאומן )
   רבנו ישרוף את הצלב סופית בגאולה השלמה במהרה אמן .
  • 12.
  • מאת: חיים
   אם לא נלך לתשליך שם אז שנה הבאה ישימו צלב באמצע הרחוב ואז מה נעשה?????

   פשוט להתעלם
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup