ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - "ואפילו בהסתרה" הגיע גם לטלוויזיה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
"ואפילו בהסתרה" הגיע גם לטלוויזיה
ואפילו בהסתרה

הלהיט הברסלבי שכבש בסערה את המגזר החרדי-דתי והביא להתקרבותם של רבים לחסידות ברסלב גרם לטלוויזיה הישראלית לתהות על קנקנו

כ' אלול תשע"ד, 15/09/2014


"המגזר החרדי ראה תמיד בחסידות ברסלב נטע זר, אבל שיר חדש שמטריף אותו בימים אלו, 'ואפילו בהסתרה' שמו, מעיד על שינוי בתפיסה הזו. חודש אחרי שיצא הוא כבר זכה ל-70,000 צפיות ביוטיוב וללא מעט גירסאות כיסוי", כך פתח מגיש מהדורת החדשות המרכזית 'מבט' בערוץ 1 את כתבתו של איציק הלפרין, הכתב לענייני חרדים ודתות של הערוץ, על הניגון המפורסם של הזמר יואלי קליין עם מילותיו של רבי נחמן מברסלב.

בכתבה מסביר העיתונאי והפרשן מני גירא-שוורץ כי "בברסלב הייתה בעייה תדמיתית קשה מבחינה ציבורית-חרדית, לעיתים אפילו הסתכלו עליהם קצת כמשוגעים, כמשונים, כתמוהים, אבל אט אט יש מקום גם לדברים שבעבר היו נראים משונים. השיר הזה מבטא את הכניסה מתחת לשטיח של ברסלב אל תוככי המגזר החרדי וזליגה אליה מכל הגוונים במגזר החרדי, כלומר - חסידים וליטאיים וספרדים ואשכנזים, כולל מתוך הקהילות החסידיות".

גם כתב אחר לענייני חרדים - מענדי גרוזמן, חסיד חב"ד העובד ב-nrg - סבור כמו גירא. בפוסט שפרסם מעל גבי הרשת החברתית כתב: "העובדה שלחן למילותיו של רבי נחמן כובש בסערה את המגזר החרדי מלמדת שהחרדים בדורנו הפסיקו לפחד מברסלב, מכל מה שמריח קצת עומק והגות, ומבינים שאין בה כדי לאיים על הסדר הישן והטוב, ואדרבה - היא רק מוסיפה טעם לחיי עבודת השם".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:


מה הסיבה לכך ש'ואפילו בהסתרה'
הפך ללהיט חוצה מגזרים?

מי הצטרף לביצוע של
הלהיט ואפילו בהסתרה?

מאז ומתמיד יש לי מחלוקת
מאשתי על היותי ברסלבר

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: למערכת האתר
      אנא מכם צוות אתר ברסלב סיטי שימו גם את הוידאו הזה לגולשי אתרוג
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup