ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - וידאו עתיק - מוהרא"ש בטיש ט"ו בשבט: "רוצה רק להפיץ אור רבינו בעולם"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
וידאו עתיק - מוהרא"ש בטיש ט"ו בשבט: "רוצה רק להפיץ אור רבינו בעולם"

בסרט שצולם לפני 32 שנים נראה מוהרא"ש זי"ע בשיחה מרתקת בט"ו בשבט בברוקלין. בין היתר חושף בדבריו על הקשיים שעובר בחייו ומגלה את הקשר של ראש השנה לאילנות אל חסידות ברסלב

י"ד בשבט תשע"ו, 24/01/2016 | 12:00


בסרט שצולם בט"ו בשבט שנת תשמ"ד - לפני 32 שנים בדיוק, נראה מנהיג ברסלב מוהרא"ש זי"ע עורך 'טיש פירות' יחד עם בחורים ואברכים במתיבתא 'היכל הקודש' ששכנה באותם ימים בשדרה השמינית ברחוב 47 שבשכונת בורו פארק בברוקלין.

בשיחה ארוכה ומעניינת קישר מוהרא"ש את עניין ט"ו בשבט לדברי רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב, ודיבר מגדולת מוהרנ"ת מברסלב שביום זה חל יום הולדתו. בנוסף הרחיב בדבריו על נושאים רבים ומגוונים, ובעיקר על נושא השלום שבין אדם לבוראו, לעצמו, לאשתו ולחבירו.

על עצמו אמר מוהרא"ש בשיחה כי "אני לא מחפש אנשים שיבואו אלי, אני רוצה רק לכתוב ולחדש בדברי רבינו ולפרסם את זה בעולם. כל החיים שלי וכל המחשבות שלי זה רק איך להפיץ את ספרי רבינו בכל העולם כולו".

על הקשיים שעובר אמר: "כל יום אצלי זה כמו דור שלם".

על הספר 'עושה שלום' שכתב באותם ימים: "ספר כזה היה הופך את העולם ומציל אלפי אלפים אנשים. הספר הזה יכול להציל את העולם".

על הדרך שבה צריך כל יהודי להתנהג: "אפילו אם יוצאת בת קול מהשמים שתגיד לכם שלא צריכים אתכם, תענו למלאכים: 'שרפים וחיות הקודש, אני לא צריך אתכם, אני רוצה רק את הקדוש ברוך הוא. ריבונו של עולם, גם אם אני הבעל עבירה הכי גדול, אני לא עוזב אותך, וגם אם תסגור לי את כל הפתחים, אני לא הולך ממך'".

» ט"ו בשבט בברסלב סיטי

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:



הוא היה אומר: דברי
מוהרא"ש על ט"ו בשבט

תיעוד נדיר מהילולת מוהרנ"ת אצל
מוהרא"ש מברסלב - שנת תשמ"ד

צפו: ט"ו בשבט בשנים הראשונות
של קהילת ברסלב ביבנאל


7 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup