ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מוהרא"ש בקריאה מיוחדת: "בואו לראש השנה באומן"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מוהרא"ש בקריאה מיוחדת: "בואו לראש השנה באומן"

קריאתו של מוהרא"ש זצוק"ל לכלל ישראל:"זה היה הרצון של רבנו שנפרסם את עניין ראש השנה לכל העולם כולו. בואו לאומן לראש השנה ותתברכו בשנה טובה ומתוקה, לכם ולבני משפחותיכם"


"אנשים שואלים אותי שאני אסביר להם מה זה ראש השנה ולמה צריכים לנסוע אל רבינו בעיר אומן", פותח הצדיק את דבריו הקדושים.

 "ראש השנה זה יום הדין, אז דנים את האדם על כל השנה. חכמינו הקדושים אומרים בראש השנה כותבים את התקציב של כל השנה. בראש השנה אז הוא יום הדין דנים את האדם על כל פרט ופרט ומה יהיה אתו בשנה הבאה. אם יחיה אם ימות. אם יחיה איזה חיים יהיו לו? חיים טובים? חיים ממורמרים? חיים של דיכאון? חיים של עוני או חיים של עושר? כל פרט ופרט דנים".

"כשיש על האדם משפט ובפרט משפט מוות, מה עושה האדם? הוא לא נח כרגע, הוא מחפש את העורך דין הכי גדול שיש בעולם, שיכול להמליץ לבית המשפט שיצילו אותו. אם אין לו כסף הוא מוכר את כל הבית שלו, כל הרהיטים שלו, כי מה לא יעשה אדם כדי להינצל מעונש מוות? הוא משכנע אנשים שיעזרו לו ...".

"והנה הקדוש ברוך הוא חמל על עמו ישראל, ושלח לנו מתנה לכל עם ישראל ולכל העולם כולו את רבנו. צדיק שלקח שני עדים צדיקים קדושים ונוראים מאוד, רבי אהרן מברסלב ורבי נפתלי מנעמירוב, שני התלמידים הגדולים שלו לקח לעדות. אתם תהיו עדי: מי שיבוא אל הציון שלי, ויתן פרוטה לצדקה, ויגיד את העשרה מזמורי תהילים, אפילו אם עצמו וגבהו חטאיו ופשעיו, אני אוציא אותו, אחריותי".

"עוד לא היה צדיק בעולם שיגיד דברים כאלו בהבטחה כזו עם שני עדים. אפילו אדם עבר על כל החטאים שבעולם, רבנו הוא הבעל תפילה שיכול ללמד זכות על כל יהודי!"

"הולכים לגזור גזר דין מוות לאדם. מה אדם לא יעשה בשביל החיים שלו? הוא לא שואל אף אחד! הוא לא צריך את ההסכמה של אף אחד! לא מעניין אותו אף אחד! כל אחד רוצה לחיות! מה עושה אדם? לוקח את העורך דין הכי טוב ולא מסתכל על כסף".

"והנה, יש לנו עורך דין אחד הכי גדול בעולם שזה רבנו שהבטיח מי שיהיה אצלו בראש השנה יכול לשמוח כל השנה ויהיה בטוח שלא יקרה לו שום דבר".

"אז עכשיו אני שואל אתכם? האם זה מניעה? אדם ששומע דיבורים כאלו לא מסתכל על שום מונע שום מעכב לוקח את המזוודה שלו עם הטלית ותפילין ואוכל ונוסע!".

"אבל מאין יהיה כסף? רבנו אמר מי שיבוא אלי על ראש השנה אני מבטיח לו על ההוצאות הלוך וחזור - הבטחה מרבנו! מתחת לאדמה יבוא לכם הכסף".

"למה שלא ניסע אל רבנו שיציל אותנו ביום הדין וילמד עלינו זכות? אני יודע שזה קשה מאוד, לכולם זה קשה. סוף כל סוף זו מדינה קשה באוקראינה, השינה והאוכל, כל הדברים המינימליים מאוד מאוד קשים שמה, עם כל זאת אנשי שלומנו היקרים חסידי ברסלב מכל העולם כולו, מצייתים את רבנו".

"ולכן אני פונה אל כל יהודי שיש לו קצת שכל, שרוצה להציל את חייו, בוא קנה כרטיס, תעלה למטוס ותהיה באומן על ראש השנה".

"האם זה צריך להיות לנו ניסיון? אנשים מבזבזים גוזמאות של כסף על שטויות, אנשים משקיעים כסף בכל מיני דמיונות, פן ואולי ירוויח, או קונים מניות ומשקיעים הון רב. אנשים הולכים להמר מאבדים אלפים ורבבות דולרים. ופה רק השקעת את הכרטיס, מה יהיה אם תבוא ראש השנה אחד אל רבינו?!".

"באים אל ציון רבנו והלב נפתח, שופכים שם דמעות לקדוש ברוך הוא ומבקשים ממנו, אני רוצה לחזור בתשובה, הייתה לי שנה קשה מאוד, עשיתי כל מיני שטויות ועבירות רחמנא לישזבן ועכשיו אני מתחרט, ריבונו של עולם עכשיו יום הדין הנורא, הנה יש פה צדיק שהבטיח שמי שיבוא אליו הוא יהיה העורך דין שלו וימליץ בעדו ויוציא אותו מן החושך".

"אומן זה מתנה לכלל ישראל ולא שייך לאף גוף או פלג, אף אחד לא יכול להגיד שהוא בעל הבית על ציון רבנו. יש מניינים בשפע מכל העדות".

"ובזכות הצדיק הקדוש והנורא הזה נזכה לפעול לרפואה שלימה ולישועה שלימה", מסיים הצדיק את השיחה הנפלאה. "העיקר להתפלל על כל עם ישראל שכבר נגאל גאולת עולם, ונזכה ביחד לקבל את פני משיח צדקנו בבניין בית המקדש במהרה בימינו אמן ואמן".

לכל השיעורים »

1 תגובות

    • 4.
    • מאת: חסוי
      נסענו לאותן כמה פעמים והרגשנו שקיבלנו הרבה מתנות ברבינו והיה לנו עוד כיסופים
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup