ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - "ונהר יוצא מעדן": 2 ספרים חדשים על מוהרא"ש זי"ע לקראת ההילולה הגדולה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
"ונהר יוצא מעדן": 2 ספרים חדשים על מוהרא"ש זי"ע לקראת ההילולה הגדולה

ימים ספורים לפני הילולת הצדיק מיבנאל, שתחול בליל שישי י"ז בשבט, בחרנו לראיין את הסופר ר'  דן כהן הי"ו, לרגל הוצאתם לאור של שני ספריו החדשים.
את הספרים ניתן להשיג בעמותת ישמח צדיק בטלפון: 046656666.

ב' בשבט תשע"ח, 18/01/2018 | 11:00ונהר יוצא מעדן 2. ספרו החדש של ר' דן כהן

ר' דן כהן, ספר לנו על שני הספרים העומדים לראות אור לרגל ההילולא?

בסייעתא דשמיא עצומה, זכינו ללקט סיפורים ותמונות מרהיבות שנאגדו בשני ספרים חדשים, "ונהר יוצא מעדן" מס' 2 ו-3. ספרים אלו מצטרפים לספר הראשון "ונהר יוצא מעדן" ומהווים סדרה מהודרת בת שלושה כרכים. ספרים המתארים את דמותו רבת ההוד של הצדיק ומפעליו הקדושים.

שני ספרים חדשים, ישתבח שמו, זה יבול רוחני מרשים מאוד - ספר לנו על תהליך כתיבתם של ספרים אלו?

הספר הראשון יצא בתום השנה הראשונה לפטירתו של הצדיק. מאז המשכתי לאסוף ליקוטים יקרים מפז מספריו הקדושים של הצדיק: "אשר בנחל", "שיחות מוהרא"ש", שו"ת חסידות ברסלב (סדרה המונה 42 כרכים) ומצוואתו של הצדיק, וזאת לצד סיפורים רבים ששמעתי מאנשים שונים שהיו מקורבים לצדיק. את הסיפורים הקלטתי מפי בעלי המעשה עצמם ולאחר שבדקתי את אמינותם העליתי אותם על הכתב. מעבר לזה פניתי לעשרות אנשים בבקשה שיישלחו לי מסמכים ומכתבים הקשורים לצדיק וכן תמונות מתקופות שונות בחייו ומפועליו העצומים. כך שהצטברו אצלי מאות סיפורי ישועה, תמונות נדירות, וציטוטים יקרי ערך מספריו של הצדיק. את כל החומר היקר הזה מיינתי, ערכתי וארגנתי בשני הספרים החדשים והרי הם לפניכם.

במשך שבעת החודשים האחרונים, ישבתי והשקעתי שעות על גבי שעות בארגון, עריכה והגהה של החומר הרב שנאגר, עד להבאתו לבית הדפוס וזאת תוך הקפדה על דיוק מירבי, וכמובן הדפסה מהודרת ומרהיבת עין.

שני כרכים, בשבעה חודשים, אכן זו סייעתא דשמייא מיוחדת, מה המאפיין כל כרך?

ונהר יוצא מעדן מס' 2 – מותאם לסגנון ישיבתי, מתאר את לימוד התורה של הצדיק, בבקיאות ובעיון, על סדרי הלימוד בשבתות ובימי חול, תוך מתן דגש ל "סדר דרך הלימוד" שהנחיל לתלמידיו.

                                                      ונהר יוצא מעדן 3. ספרו החדש של ר' דן כהן

לעומתו ונהר יוצא מעדן 3 – מתאר את גישתו של הצדיק לחינוך ילדים ולשלום בית. יש בו יותר סיפורי ברכות וישועות בסגנון יותר סיפורי וקליל. שני הספרים שונים באופיים אך משלימים אחד  את השני וביחד חושפים עוד זווית חדשה אודות הצדיק ומפעליו היקרים.

לכתוב סדרת ספרים, זה ממש מפעל חיים, ודאי נעזרת באנשי מקצוע נוספים... 

ה' שלח לי שליחים יקרים אוהבי הצדיק, חלקם הגדול סרבו לקבל תמורה כספית לעבודתם, ואף בקשו להישאר בעילום שם. קיבלתי סיוע בתחום הלשוני וייעוץ בנוגע לעריכה. אזכיר לטובה את ידידי היקר, הסופר הדגול הרב אברהם אוחיון שליט"א שידיו רב בכתיבת סיפורי מופת על גדולי ישראל, שהיה אמון על העימוד והעיצוב של הספרים, תרם רבות מכישרונותיו הברוכים ומניסיון חייו הפורה והוציא  בס"ד מתחת ידו יצירה מדהימה ומרשימה.

ומהן תוכניותיך לעתיד?

יש מספר פרויקטים חשובים שעומדים על הפרק שקורמים עור וגידים בימים אלו, גם מספר רבנים פנו אלי כדי שאכתוב על צדיקים נוספים ונושאים חשובים אחרים, במה אבחר בסופו של דבר? ימים יגידו.

הזכרת בדבריך כתיבה על צדיקים נוספים, מה הביא אותך לכתוב סדרה של ספרים דווקא אודות הצדיק מיבנאל?

כל אדם כפי שורש נשמתו ונטיית לבו נמשך לצדיק מסוים. הצדיק מיבנאל כבש את לבבי, אף שאיני בא כלל מרקע חסידי, מאחר והייתי בקהילת יבנאל מספר שבתות ונכחתי בדרשותיו, דיבוריו, ספריו הקדושים והנהגותיו נגעו ללבי ופשוט נמשכתי אחריו ואחרי עצותיו הקדושות שהשפיעו עלי להתמיד יותר בתורה ולהתפלל יותר בכוונה. עד היום בזכות עצותיו זכיתי ללמוד את 'דף היומי' מתחילת המחזור ולא לאבד אף לא דף אחד והכול בזכות הדרכותיו המובאות בספריו הקדושים.

מאוד התפעלתי מצדיק זה, התחשבותו בכבוד הזולת, ובפרט לגבי השלום עם האישה בבית. כאיש חינוך נדהמתי מעצותיו העמוקות בעניין חינוך הילדים, הצדיק ממש נותן מתכון ברור כיצד להצליח עם הילדים והתלמידים, וכך בכל תחום ותחום בחיינו.

לצדיק יש גישה ריאלית לחיי העולם הזה, בלי לוותר על שום סעיף בשולחן ערוך,  ידע לשלב בין חיים מתוקנים בעולם הגשמי בו אנו נמצאים ובין שלמות בחיי הרוח.

כל אלו הביאו אותי לרצות להתחזק ברוחניות בדרך סלולה ובטוחה ברורה ובהירה. ברצוני לציין שאומנם לא זכיתי לדבר הרבה עם הצדיק אך זכיתי בשנים האחרונות לקבל ממנו מעל שמונים מכתבים שהדריכו אותי ועודדו אותי וסייעו לי רבות בנפתולי החיים.

ומה המסר שלך לקוראים לקראת ההילולא?

ידוע שהילולא של צדיק, זה יום המסוגל לישועות רבות, הצדיק בעצמו מחלק מתנות לכל הבאים לציונו, כפי שכתוב בספרים הקדושים, ובפרט הצדיק מיבנאל שכל ימיו מסר את נפשו כפשוטו להיטיב עם נשמות ישראל בגשמיות וברוחניות כל רצונו וחשקו היה לראות את בחורי החמד לומדים תורה כסדרה, מתחתנים בקדושה ובטהרה ומקימים בתים של תורה וחסד. משך שנות חייו פעל כך ואף לאחר פטירתו הבטיח בהבטחה חזקה מאוד (כפי שכתב בצוואתו וכפי שציווה לחרוט על מצבתו) שכל מי שיבוא לקברו ויגמור את כל ספר התהילים הוא יסייע בידו למצוא את זיווגו. וכן בכל דבר שאדם צריך ישועה כל מי שיבוא לקברו ויילמד לזכותו הוא יפעל להצלחתו ולישועתו. זאת ההזדמנות של עם ישראל לבוא ולקבל מתנות.

את הספרים ניתן להשיג בעמותת ישמח צדיק בטלפון: 046656666

                                                          מחבר הספר ר' דן כהן (צילום: ארכיון ברסלב סיטי)

 

» הילולת מוהרא"ש

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:מוהרא"ש בצוואה מצמררת: "אני
מדבר עכשיו מהשמים, מלמעלה"

חדש: ספרים מצויירים
על מוהרא"ש הקדוש

סיפורי מופת על מוהרא"ש
בספר חדש שיצא לאור


1 תגובות

    • 1.
    • מצפים בכליון עיניים לספרים החדשים
      מאת: אוראל
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup