ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - זעם בקרב תושבי יבנאל: "שוב כיבינו את האש ומנענו אסון"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
זעם בקרב תושבי יבנאל: "שוב כיבינו את האש ומנענו אסון"
אחד מחסידי ברסלב בפעולות הכיבוי

דליקה נוספת פרצה היום בשדה קוצים בצמרת יבנאל • אמש התרחשה דליקה בהר יבנאל בסמוך למוסדות החינוך • תושבים חסידי ברסלב ומתנדבי מד"א השתלטו על האש בכוחות עצמם. "למכבי האש נשאר לכבות את הלהבות האחרונות" אמר תושב זועם

י"ט תמוז תשע"ב, 09/07/2012

צילום: אמיר בן אהרן, צלמי 'ברסלב סיטי'


דליקת קוצים השתוללה היום בשעות הצהריים בצמרת יבנאל, בסמוך לבתי תושבים. מתנדבי מד"א חסידי ברסלב הגיעו למקום תוך דקה ופעלו לכיבוי השרפה בסיוע תושבים המתגוררים בסמוך.

השריפה התרחשה יום אחד בלבד לאחר השריפה שפרצה אמש בהר הסמוך למוסדות החינוך ביבנאל, כפי שדווח ב'ברסלב סיטי', אז הסתיים האירוע בנס ללא נפגעים וללא נזק ברכוש.

צוותי הכיבוי של מכבי האש מטבריה, מגיעים במהירות המירבית יחסית למרחק, אך פרק הזמן שחולף עד להגעתם מהווה סכנה ממשית לנפש ולרכוש. גם היום, הגיעו כוחות הכיבוי רק לאחר שחסידי ברסלב הצליחו להשתלט על האש. "מה שנשאר להם זה לכבות את הלהבות האחרונות", אמר תושב זועם.

"בזמן כזה בו כל המדינה מחפשת אשמים לשריפה בכרמל, צריכים לפתוח את העיניים לפני שיהיה מאוחר ולהכין מבעוד מועד צוות עם כבאית שיכול לתת מענה מיידי לאירועים מסוג זה שבהם ההבדל בין נס לאסון הוא עניין של דקות. יש קבוצה גדולה של למעלה מחמישים חסידי ברסלב שמעוניינים להתנדב לכוחות הכיבוי ולהפעיל כבאית אש ביבנאל, דבר שייתן מענה גם ליישובים מסביב, אך משום מה הם נתקלים בקשיים בירוקרטיים המסכנים חיי אדם, גם לאחר בקשות חוזרות ונשנות לכל הגורמים. חייבים לשים לזה סוף", הוסיף.

מתנדבי מד"א חסידי ברסלב בשטח האש
תושבים נסערים עם צינורות מים בחצרות הבתים
מכבי האש מגיעים כמעט בסיומו של הארוע

עוד בנושא זה:

בית הספר כמעט ועלה באש:
"צריך לדאוג לניידת כיבוי ביבנאל"
הר יבנאל בער השבת • אחד החסידים:
"הלהבות הגיעו אלי לחצר"
צמרת יבנאל בערה,
בחורי אנ"ש הצילו את המצב

14 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup