ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - חוללה מצבתו של השרף מברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
חוללה מצבתו של השרף מברסלב

זעזוע בברסלב: בפעם השנייה חולל קברו של השרף מברסלב • כמעט שנה חלפה מאז חולל קברו של השרף ר' שמואל שפירא זצ"ל - היום (חמישי) שוב חוללה מצבתו של השרף מברסלב הטמון בהר הזיתים

י"ח באדר תשע"ז, 16/03/2017 | 20:25 | מערכת "אומן שלום"המצבה המחוללת, היום - באדיבות המצלם

זעזוע בברסלב: בפעם השנייה חולל קברו של השרף מברסלב • כמעט שנה חלפה מאותו היום בו חסידי ברסלב הזדעזעו מחילול קברו של ר' שמואל שפירא זצ"ל, היום (חמישי), שוב אנו נתקלים במעשה הוונדליזם החוזר על עצמו בפעם השנייה, כמו בפעם הקודמת גם הפעם דאג אותו פוחז למחוק את המילים 'ברסלב' ממצבת קדשו של השרף מברסלב.

כזכור, לפני כשנה בתאריך י"ז סיון תשע"ו הזדעזו חסידי ברסלב ממראות חילול קברו של 'השרף' הרה"צ ר' שמואל שפירא זצ"ל. האירוע התגלה בבוקרו של יום חמישי כאשר חסיד ברסלב תושב ארה"ב מתלמידיו של ר' צבי אריה רוזנפלד ז"ל שהגיע לביקור בארץ ישראל עלה לפקוד את קבר רבו בחלקת ברסלב בהר הזיתים בירושלים. כמנהגו, ניגש להתפלל גם בקברו של ר' שמואל שפירא זצ"ל הטמון בסמיכות, בהגיעו לקבר נחרד לראות את הביזיון והחילול הנוראי שנגלה לנגד עיניו, את החילול הנורא תיעד במצלמה שהייתה ברשותו.

בתמונות ניתן לראות בבירור את מעשה הוונדליזם שנעשה במכוון על ידי אלמוני, ככל הנראה יהודי המעורער בנפשו שדאג למחוק מהמצבות את שמו של ר' שמואל ואת המילים 'ברסלב' ובמקומם כתב את המילה 'גוי' - החילול הנורא נעשה גם על מצבת קברה של הרבנית הצדקנית מרת פרידא שפירא ע"ה אשת ר' שמואל שפירא זצ"ל.

שבועיים לאחר חילול קברו של רבי שמואל שפירא זצ"ל, עלו בניו ר' מנדל שליט"א, ר' אברהם שפירא שליט"א, ונכדו ר' יהודה צבי שפירא שליט''א ניקו את המצבה, ערכו מניין 'תיקון הכללי' וביקשו סליחה ומחילה.

בכ"א ניסן יחול היארצייט של החסיד ברסלב ר' שמואל שפירא זצ"ל (תרע"ד – תשמ"ט). 

ר' שמואל שפירא זצ"ל היה עובד ה' גדול והיה מכונה ע"י אנשי ירושלים כ"צדיק מירושלים". עיניו היו מושפלות תמיד לארץ, ולא הביט כלל בגשמיות העולם הזה... השאיר אחריו דור ישרים חסידי ברסלב ועובדי ה'.


חילול קברו של ר' שואל שפירא זצ"ל, לפני כשנה


» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

» ציון מוהרא"ש זי"ע הצדיק מיבנאל


עוד בנושא זה:


25 שנה לפטירת הצדיק רבי
שמואל שפירא מברסלב

הצדיק מיבנאל העניק ראיון נדיר נחשף כתב יד עתיק של רבי
נחמן מברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup