ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - "חכמת החיים שבחוברות של ברסלב נוגעת לכולם - גם לערבים"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
"חכמת החיים שבחוברות של ברסלב נוגעת לכולם - גם לערבים"
"החוברות עושות לנו טוב". (צילום אילוסטרציה)

מה לזוג ערבים ולחוברות הקדושות שכתב הצדיק מיבנאל על פי ספרי רבינו נחמן מברסלב? ואיך התקיימו במלואם דברי רבינו הקדוש: "כל אומות העולם כולם אני יכול להחזירם להשם יתברך"?

ה' אלול תשע"ג, 11/08/2013


אחת מנשות חסידי ברסלב המתגוררות ביבנאל עיר ברסלב, שלחה למערכת 'ברסלב סיטי' את הסיפור הבא, המתפרסם כאן לראשונה ונותן הצצה קלה על מנת שנוכל להבין מעט מהו כוחם המיוחד של ספרי חסידות ברסלב, וכיצד בזכות ההפצה מתקרבים אל השם יתברך אפילו גויים!, וכפי שאמר רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב: "כל אומות העולם כולם אני יכול להחזירם להשם יתברך".

גברת לאה (שם בדוי, השם המלא שמור במערכת) מגוללת את הסיפור: "אני זוכה ברוך השם להפיץ את הקונטרסים הנפלאים שכתב הצדיק מיבנאל על פי דרכו של רבינו הקדוש, ועיקר ההפצה שלי מתרכזת בעיר קריית שמונה".

"אני מחלקת את הקונטרסים לנשים ואף מזכה אותן במצוות צדקה. האמת היא שלא תמיד אני זוכה לראות מה המעשה הקטן של נתינת קונטרס יכול לחולל, אך על אחת הפעמים שכן זכיתי וראיתי אספר כאן".

"יום אחד כשעסקתי במלאכת הקודש, ניגשה אליה אישה בעלת חזות מזרחית וביקשה קונטרס. בפעם הבאה כשהגעתי לקריית שמונה להמשיך בהפצת המעיינות, חיכתה לי שוב אותה אישה במקום, ושוב ביקשה קונטרס ונתנה מספר פרוטות לצדקה. וכך חזר הדבר על עצמו פעמים רבות".

המפיצה חשבה לעצמה עד כמה מיוחד לראות אשה שכל כך צמאה לדברי חיזוק. "היא פשוט חיכתה לי שוב ושוב במקום הקבוע שאליו הגעתי, רק על מנת לקבל בכל פעם קונטרס חדש ולהתחזק איתו".

לאחר זמן מה הגיעה שוב אותה אשה, אלא שהפעם נלווה אליה בן זוגה. גברת לאה הבחינה כי השניים מדברים ביניהם ב...ערבית.

"סליחה שאני שואלת, את אשתו?", שאלה המפיצה ההמומה.

"כן, אני נשואה וזה בעלי", השיבה האשה. "אני בכלל לא יהודיה, אני ובעלי שנינו ערבים", הוסיפה.

האשה שהתבררה כערבייה, הבחינה בהבעת התדהמה על פניה של המפיצה וניסתה להסביר: "בפעם הראשונה שקיבלתי ממך את החוברת, ישבנו אני ובעלי וקראנו את הכל, מילה במילה. מבלי קשר לכך שאיננו יהודים, התחזקנו והתעודדנו מאוד מהחוברת הזאת, עד כדי כך שפשוט רצינו עוד ועוד. זו הסיבה שאני מגיעה אלייך בכל פעם ומבקשת עוד חוברת, זה עושה לנו טוב בלב".

"אני רוצה להגיד לך שאני ובעלי למדנו באוניברסיטה בפקולטה למשפטים", המשיכה הערבייה והסבירה מה כל כך מושך בחוברות הללו. "שנינו עכשיו עורכי דין, ובחוברות האלו יש חוכמה אדירה שבשום פקולטה לא מלמדים אותה".

סיום דבריה של הערבייה הותירו את המפיצה בהלם דקות ארוכות: "יש בחוברות האלו חוכמת חיים מאוד עמוקה הכתובה במילים פשוטות הנוגעות ללבו של כל אדם, וזה לא משנה אם הוא יהודי או ערבי... בזכותם אני ובעלי נמצאים כעת בתהליכי גיור מתקדמים! אנו חונכים בעוד שבוע משרד לעריכת דין בקריית שמונה והזמנו רבנים לחנוכת הבית ולקביעת המזוזה...".

לעוד סיפורי הפצה

לשליחת סיפור למערכת


עוד בנושא זה:

אבא יהודי, אמא גויה ותינוק
שרוצים להכניס בברית המילה
מוהרא"ש במכתב לנשים:
"רבנו רצה שנגיע מדי פעם אל ציונו"
ערבי שעובד איתי מאוד מתעניין ביהדות
ושואל הרבה שאלות, כיצד לנהוג איתו?

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup