ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - חלת מפתח
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
חלת מפתח


בשבת שלאחר הפסח נהוג אצל החסידים לאפות חלה בצורת מפתח, מדוע?

כ"ז ניסן תשע"ח, 12/04/2018 | 11:40חלת מפתח


מנהג החסידים לאפות חלה בצורת מפתח לכבוד שבת שלאחר הפסח כסגולה לפרנסה.

כ"ק מוהרא"ש זי"ע כתב על כך באחת התשובות בשו"ת ברסלב: "השבת אחר חג הפסח נקרא אצל החסידים "שבת מפתח", ויש מנהג לאפות על החלה בצק כדמות מפתח. והטעם הוא כי על חג הפסח נאמר (שמות י"ב ל"ט) "ויאפו את הבצק אשר הוציאו ממצרים עוגת מצות כי לא חמץ כי גרשו ממצרים ולא יכלו להתמהמה וגם צדה לא עשו להם...", "...ולכן מזה נשתרבב המנהג כשאופים את החלות לכבוד שבת, אופים על זה כדוגמת מפתח, שהוא רמז אל מפתח פרנסה, שנפתח בשבת הזו דייקא על כל השנה, עד ימי פסח הבא, ולכן השבת הזו מאד מאד מסוגלת לבקש הרבה על פרנסה..." (שו"ת ברסלב 2023)

רוצים מתכון מנצח לחלות שבת? לחצו כאן

רוצים שיטה קלה ונוחה ליצירת צורה של מפתח?
יוצרים צמה אחת ארוכה וחוצים אותה לשני חלקים שווים בגודלם, אחד משאירים כצמה אנכית בשביל גוף המפתח ומצמה השניה יוצרים עיגול שיהיה לראש המפתח. ניתן לחתוך מסוף המפתח שלוש רצועות ולהצמיד אותם למפתח בצד כשיניים.


» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:


מה מקור המנהג שבשבת שלאחר פסח
מוסיפים לחלה חתיכת בצק בצורת מפתח?

מתכון חלות שבת בניחוח יהודי לכבוד שבת: ברסלב
העבירו אלפי חלות לחיילי צה"ל


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup