ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - חשיפה: מסמך נדיר של מרן הרב עובדיה על כ"ק מוהרא"ש זי"ע
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
חשיפה: מסמך נדיר של מרן הרב עובדיה על כ"ק מוהרא"ש זי"ע

מכתב המלצה זה משנת תשנ''א לצדיק מיבנאל כ"ק מוהרא''ש זיע''א נכתב בעקבות שיפוצו של מקווה הטהרה ביבנאל בזמנו. כידוע בשעתו הגאון הצדיק נרדף רבות ומרן בעל היביע אומר זיע''א חיזקו ועודדו רבות, ואף כשבאו להחתימו על מכתב זה הוסיף וכתב בכתב יד קודשו תארים ושבחים וברכות למנוח זצ''ל, ואף תרם מכספו האישי למען שיפוץ מקווה זה

כ"ה בשבט תשע"ז, 21/02/2017 | 02:20 


את המכתב קיבלנו ממכון תורת מרן ע"י הסופר דן כהן נ"י בעל המחבר 'ונהר יוצא מעדן' וכך הם כתבו (כך נכתב במקור): 

שלום וברכה וישע רב לכת''ר שליט''א בנוגע לשאלתו בעניין מכתב ההמלצה שפרסמנו, הננו להשיב בס''ד, מה שבזמנו אמר מרן זיע''א לחברי המכון הי''ו:

מכתב המלצה זה משנת תשנ''א לצדיק מיבנאל מוהרא''ש זיע''א נכתב בעקבות שיפוצו של מקווה הטהרה ביבנאל בזמנו. 

וכידוע בשעתו הגאון הרב שיק נרדף רבות ומרן בעל היביע אומר זיע''א חיזקו ועודדו רבות, ואף כשבאו להחתימו על מכתב זה הוסיף וכתב בכתב יד קודשו תארים ושבחים וברכות למנוח זצ''ל, ואף תרם מכספו האישי למען שיפוץ מקווה זה

על מכתב זה חתמו מרנן ורבנן גדולי ישראל זצוק''ל: 

ראש החתומים, מרן זצ''ל, הגרב''צ אבא שאול, הגר''י צדקה, הגר''י כדורי, הגרח''פ שיינברג, הגרי''ש אלישיב, בעל ה'שבט הלוי' מרן הגר"ש ואזנר, ושיבדל לחיים טובים וארוכים מרן הגאון הגדול ר' נסים קרליץ שליט''א. 

 

מכתב זה נמצא בין עשרות מכתבי המלצה שכתב מרן זיע''א שנמצאים ברשותנו, ולזיכוי הרבים לכבוד ההילולא פירסמנו מכתב זה. 

בברכת התורה מכון תורת מרן הפצת תורתו של מרן פוסק הדור זיע''א בכל רחבי תבל.

 

» הילולת מוהרא"ש

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:אבד צדיק מן הארץ: רבנים ומפורסמים
מספרים על הצדיק מיבנאל זי"ע

הצדיק בגיל 8 י"ז שבט - מוהרא"ש הצדיק מיבנאל


רשמית, כבר שנתיים עברו מאז שהצדיק הסתלק לגנזי מרומים, אך בלב פנימה אנו מרגישים שהוא אתנו ואצלנו. מלווה אותנו וממשיך להתפלל עלינו. כפי שבימי חיותו היה אבא שלנו לכל דבר  בגשמיות וברוחניות. גם עתה הוא מעתיר בתפילה עלינו ומקיים את הבטחתו הגדולה :

"ומה שרק תבקשו ממנו יתברך אצל קברי – אזי התפילות יענו מן השמיים".

סיפורי ישועות רבים נרקמו סביב ציונו הקדוש שהפך לאבן שואבת לאנשים ונשים הבאים מכל קצות העולם, מכל העדות ומכל החוגים. כולם חפצים  לקרוא תהילים ולזכות בישועה, בזכות הצדיק.

יש שבאים לבקש ישועה ויש הבאים להודות לצדיק שבזכותו תפילותיהם  יתקבלו בשמי מרומים.

רק בליל ההילולא התקשרה אישה וספרה שזכתה היום להתבשר שהיא בהריון לאחר שנים רבות של ציפיה בזכות שקראה תהילים במקום. וכן  כלה שהגיע לציון בליל ההילולא להודות לצדיק שקיים את הבטחתו וברוך ה' היא עומדת להינשא מחר ולהקים בית נאמן בישראל.

הוא אשר אמרנו הצדיק נמצא  איתנו ואצלנו. גם מי שצריך עצה והכוונה פותח  באקראי ספר "אשר בנחל" ומקבל תשובה מפורטת ומדהימה לעניין שהטריד אותו  בזה רואים את יד ההשגחה הפרטית המדהימה המלווה אותנו.

זו הסיבה שהגיעו אלפים רבים  לציון שביבנאל. השמחה הקדושה  הייתה כה גדולה  עד שרבים העידו שהם ממש נמצאים כמו אצל הציון של רשב"י הקדוש במירון.

עמותת ''ישמח צדיק'' שנוסדה ע"י הצדיק בימי חיותו. דאגה לכל פרט ופרט של ההילולא והתארגנה כמבצע צבאי לכל דבר, היא הקימה מערך לוגיסטי ששירת  את העולים לציון.

זה התחיל מפרסום ההילולא, בעיתונים, כתבות ושידורי  רדיו, הדבקת כרזות בחוצות ערים וחלוקת פליירים, ''ישמח צדיק" הקימה מערך הסעות מכל חלקי הארץ.

 העמותה הקימה מוקד שנתן מענה לאלפי פונים והדריכה אותה כיצד להגיע למקום.

ניתן היה לראות בהילולא  מוקדי חלוקה של אלפי מנות חמות וטעימות. אם ביום רגיל בית התבשיל מספק אלף מנות חינם, הרי שבמהלך ההילולא  חולקו 13,000מנות חמות.

ההצלחה של ההילולא הייתה מעל המשוער הן מבחינת מספר האנשים הרב שהגיע והן מבחינת שביעות רצונם של הבאים שחשו שדאגו לכל צורכיהם על הצד הטוב ביותר.

רבים מהבאים התפעלו מהכנסת האורחים הקיימת  בהילולא שהופעלה בהתנדבות מלאה של אנשי ונשות הקהילה שתרמו ממרצם ומכוחם להצלחת אירועי ההילולוא.

 

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup