ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - טרגדיה באומן: פעוטה נפטרה לאחר שלא התעוררה משנתה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
טרגדיה באומן: פעוטה נפטרה לאחר שלא התעוררה משנתה

לפני כשבוע, משפחה ישראלית שהגיעה לשהות באומן שבאוקראינה בסמוך לציון רביה"ק רבי נחמן מברסלב זי"ע לרגל שמחה משפחתית, הבחינו כי בתם בת החודשיים לא התעוררה משנתה ומחוסרת הכרה

י"ז בטבת תשע"ח, 04/01/2018 | 02:10 | צילום: ברסלב live אמבולנס של זק״א מקבל בנתב"ג את גופת התינוקת שנפטרה באומן

 

כוחות הצלה באומן הוזעקו והגיעו מיד למקום והתינוקת נמצאה כשהיא מחוסרת הכרה הצוות ביצע פעולות החייאה ממושכות, אך למרבה הצער לאחר למעלה משעה של נסיונות החייאה תוך התייעצות טלפונית עם רופא מתנדב באיחוד הצלה מארץ ישראל נאלצו לקבוע את מותה. עד כה לא ברור ממה היא נפטרה ועל פי ההערכה מדובר בתסמין מוות בעריסה.
 
מדובר בפעוטה פייגא בורשטיין ע"ה (קדוש) כבת חודשיים, הלווייתה התקיימה ביום הראשון פר' שמות בציונו של רבינו הקדוש באומן, משם פנו לכיוון העיר קייב לקראת הטסתה לארץ ישראל.
 
הרשות המקומית ביקשה לחקור את נסיבות המוות הטראגי באמצעות נתיחה שלאחר המוות. בעקבות חגיגות השנה הלועזית המשרדים הממשלתיים היה סגורים ובאין ברירה נדחה שחרורה, אולם בפעילות אינטנסיבית של עסקני ברסלב באומן מול הרשויות באוקראינה, הושגו האישורים הדרושים להטסתה ארצה ושוחררה לקבורה בשעות הערב של יום ראשון, ביום שני בבוקר היא טס לארץ ישראל, ושם הובא למנוחת עולמים בבית העלמין הר המנוחות.
 
בפעילות לשחרור גופתה פעלו רבות עסקני קהילת ברסלב באומן: הרב הלל כהן, דוד רפפורט, גיא טובול, קותי גלנץ, חיים חזין, והרב פרץ קראון.
 
שמואל חיים קיין ומתתיהו שפירא חובשים של 'איחוד הצלה' סניף אומן סיפרו: "למוקד הבינלאומי של איחוד הצלה התקבלה קריאה על פעוטה מארץ ישראל שלא התעוררה משנתה. היינו בסמיכות למקום ותוך כחצי דקה מקבלת הקריאה הגענו למקום והתחלנו בפעולות ההחייאה תוך כדי שלמקום הגיעו מתנדבים נוספים ושני אמבולנסים מקומיים. למרבה הצער לאחר למעלה משעה של נסיונות החייאה תוך התייעצות טלפונית עם רופא מתנדב באיחוד הצלה מארץ ישראל נאלצו לקבוע את מותה".
 
ישראל סטאריק ראש צוות איחוד הצלה באומן שהשתתף אף הוא בפעולות ההחייאה מסר: "מדובר בטרגדיה קשה. יחד עם עסקני הקהילה באומן והרב הלל כהן מקייב פעלנו מול הרשויות בכדי לארגן פינוי מהיר ביותר במידת האפשר לקבורה בארץ ישראל. כמו כן המוקד הבינלאומי של איחוד הצלה ביצע ועידות טלפוניות של הרב פרץ קראהן מנהל ת"ת ברסלב באומאן מול יחידת חוס"ן היחידה לסיוע נפשי של איחוד הצלה בכדי לעדכן בצורה מסודרת את בני המשפחה שנמצאים באומאן ובני משפחותיהם שנמצאים בארץ".
 
חשוב להזכיר כי בכל מקרה חירום רפואי באומאן או אוקראינה בכל ימות השנה מומלץ לחייג מיידית 063-800-1221 (מספר מקומי באוקראינה) ומוקד איחוד הצלה יזניק את החובשים הקרובים ביותר למיקום האירוע.

 

 

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד כתבות:שליח ציבור: לדמותו של מנכ"ל
מוסדות ברסלב הרב אשר טולדנו ז"ל

יום ההילולה הראשון
של מוהרא"ש זצוק"ל

ברוך דיין האמת: נפטרה הרבנית
הצדקת אשת מוהרא"ש זי"ע


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup