ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ראיתם? יהודה ברקן מציג את סיפורי מעשיות
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ראיתם? יהודה ברקן מציג את סיפורי מעשיות
יהודה ברקן
יהודה ברקן (צילום מתוך הסרט)

השחקן המפורסם שהיה כוכב בסרטים ישראליים בצעירותו וחזר בתשובה בהמשך, מגיש כעת סרט מושקע על סיפוריו של רבי נחמן מברסלב • צפו בפרומו

ד' בחשוון תשע"ה, 28/10/2014


את השחקן והמפיק יהודה ברקן כמעט שאין צורך להציג. הציבור הישראלי-כללי מכיר אותו בעיקר מ"סרטי הבורקס" המפורסמים שבהם כיכב בשנות ה-80 ומסרטי המתיחות שאותם כתב וביים באותה התקופה, והציבור הדתי מכיר אותו מהסרטים החרדיים שהפיק לאחר חזרתו בתשובה שהתרחשה בהדרגה מתחילת שנות ה-2000, ביניהם 'כל יהודי זהב' ו'גבורתו של ילד'.

כעת מגיש ברקן סרט מושקע על סיפוריו של רבינו נחמן מברסלב בסיפורי מעשיות, ביניהם הסיפור על בן המלך שהשתגע והפך לתרנגול הודו (באידיש: "הינדיק") והסיפור המפורסם כ"מעשה מביטחון".

בסרט מציגים גם הרב דניאל דיין יו"ר 'מרכז ברסלב' לשעבר והזמר הברסלבי ישראל דגן. הוא מצולם בשפה האנגלית וככל הנראה יתורגם בהמשך לעברית על ידי כתוביות.

ספר "סיפורי מעשיות" של רבי נחמן מברסלב נחשב לאחד הספרים החשובים של חסידות ברסלב ומקובל כי במעשיות המעניינות מרומזים סודות קדושים ועמוקים שזכה רבי נחמן להשיג במקום עליון. כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א חיבר על סיפורים אלו את הפירוש "נהרי אפרסמון" הכתוב בשפה פשוטה, כאשר במשך השנים חוברו על המעשיות עשרות חיבורים ופירושים, כמו גם הצגות וסרטים ולאחרונה אף משחק מחשב שמבוסס על הסיפורים המיוחדים שבהם טמונים מסרים לחיים טובים.

רבי נחמן אמר שאשה עקרה שתקרא בסיפורי מעשיות תפקד לטובה ותזכה לבנים (חיי מוהר"ן סימן כ"ה), גם אמר כי "העולם אומרים שסיפורי מעשיות מסוגל לשינה ואני אמרתי שעל ידי סיפורי מעשיות מעוררים בני אדם משנתם" (שם).

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

יהודה ברקן
יהודה ברקן, אז והיום (עיבוד: ברסלב סיטי)

עוד בנושא זה:

האם זה נכון שאישה עקרה שתלמד
בספר 'סיפורי מעשיות' תזכה להריון?

מדהים: סיפורי המעשיות של
רבי נחמן במשחק מחשב
מוהרא"ש מסביר את
סיפורי מעשיות בסרט וידאו

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: אורלי
      בבקשה לצוות האתר תאפשרו לגולשי אינרנט אתרוג לצפות בסרטי וקטעי הווידאו באתר תודה
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup