ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - להיט חדש: יואלי קליין מציג גירסה משלו ל"ממלא כל עלמין"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
להיט חדש: יואלי קליין מציג גירסה משלו ל"ממלא כל עלמין"

השיר נפתח בלחן של מוהרא"ש זי"ע וממשיך בביצוע חדשני ועיבוד אלקטרוני מקפיץ. "מי ששומע את השיר פעמיים, נדבק למנגינה ולא מפסיק לזמזמם"

י' באדר ב' תשע"ו, 20/03/2016 | 12:23 | נחמן מעהל


בחודש שבט האחרון הגיח לעולם הלהיט "ממלא כל עלמין" עם המילים מהזוהר בפרשת פנחס, בלחן של מוהרא"ש זי"ע ושלמה קרליבך, בביצוע מרגש של מאיר דוד פארקש.

כעת יוצא השיר בביצוע עדכני ולחן חדש שהפתיחה שלו זהה לגירסת מוהרא"ש וההמשך מקבל תפנית חדה ועיבוד דיגיטאלי.

המלודיה היא פרי יצירתו של המלחין הנודע שייע גרוס והעיבוד מעשה ידי הצמד אלי קליין ואיצי ברי. את קולות הרקע העניקו נתן פוקס ושלמה ברנשטיין.

אם תשאלו את יואלי קליין, המבצע של השיר, הוא לא רואה שום בעיה בעיבוד האלקטרוני החדש: "המוזיקה היא בסוף רק צינור. ברוך ה' הייתה לי הזכות להיות חלק מאותו צינור שדרכו זרם לעולם 'ואפילו בהסתרה', ולאחר מכן לרגש את הציבור עם הביצוע החדש של 'לבקש רחמים' ו'דע לך בני'. אני מאמין שהטקסט הקדוש הזה מהזוהר והמילים שהוספנו באידיש יכולים לגעת בכל נפש. המוסיקה היא באווירת התקופה ופונה בהחלט לדור הצעיר".

"מי ששומע את השיר פעמיים, נדבק למנגינה ולא מפסיק לזמזמם 'ממלא, ממלא, ממלא'" - אומר התקליטן עמי מימון, ויואלי קליין מוסיף: "אני שר הרבה בחתונות, ובימים האחרונים מבצע את הלחן הזה. לא יאמן כמה שזה תופס את כולם".

אחת ההפתעות בשיר היא קולו של המלחין שייע גרוס שנשמע שר את הפתיחה. "אינני זמר" הוא אומר, "אבל כשיואלי נותן הוראות אני ממלא..." 

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

» לחדשות המוזיקה של חסידות ברסלב


עוד בנושא זה:נחמן בוימל שר "ממלא כל עלמין"
וחושף סיפור מיוחד

אני מתגעגע לניגון 'ממלא כל עלמין'
ששרתם בטיש. האם נזכה לזה שוב?
"ודע" - יואלי קליין עם
שיר חדש על מעלת השמחה


2 תגובות

  • 1.
  • מאת: יחיאל
   מדהים, איזה דביקות אתה מרגיש בשאתה שומע את השיר הזה.
  • 2.
  • מאת: דבורי
   שיר מיוחד מרגש
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup