ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ישועה בליל הסדר
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ישועה בליל הסדר
ליל הסדר (צילום אילוסטרציה: נחמן מעהל)

צעקות וזעקות. זה מה ששמעו העוברים ושבים מתחת לבית משפחת זוהר בליל חג הפסח • מה קרה שם ואיך זה קשור לבעל שם טוב הקדוש?

כ"ב ניסן תשע"ד, 22/04/2014


ליל הסדר תשע"ב. בני משפחת זוהר בעיר ראשון לציון ישבו סביב שולחן חג הפסח וערכו את הסדר בשמחה ובששון, ובכל זאת - השמחה לא הייתה שלימה.

כבר ארבע שנים חלפו מאז נישואיה של אחת מבנות המשפחה וילדים עדיין אין לה, גם לאחר אינספור התייעצויות עם מומחים בעלי שם בתחום וכספים רבים שהושקעו, זרע בר קיימא אין. מסביב לשולחן החג התרוצצו זאטוטי המשפחה ושיחקו בהנאה, מה שרק הגביר את צערם של האשה ובעלה ואף השפיע על שאר בני המשפחה.

ואז שמעון, אחד האחים, נזכר. רק לפני שבוע ימים הוא השתתף בשיעורו של אחד מתלמידי הצדיק מיבנאל בנס ציונה, ושם הקריא הרב קטעים מתוך הספר 'שיחות מוהרא"ש' המדברים על מעלת אמירת ההגדה של פסח בקול גדול. "בליל הסדר הוא עת רצון גדול מאוד לכל אחד לפעול כל משאלות ליבו לטובה ואשרי המקיים מצוות סיפור יציאת מצרים בקול רם  ובשמחה גדולה מאוד, כי בוודאי ימשיך על עצמו השפעות טובות על כל השנה כולה", נכתב בספר 'שיחות מוהרא"ש'.

מלבד זאת גם הובא שם סיפור מפורסם מהבעל שם טוב הקדוש שהציע לזוג אשר לא היה להם כסף לחג, שיקחו הלוואה ובליל הסדר כשיגיעו באמירת ההגדה לפסוק "ונצעק אל השם אלוקינו ואלוקי אבותינו", שיצעקו את הפסוק פעם אחר פעם בקולי קולות עד שתהיה להם ישועה, וכך עשו ובדרך נס תוך כדי שצעקו נכנס לביתם גוי והניח שם שק מלא זהובים שהספיק להם לכל ימי חייהם.

שמעון סיפר כל זאת לבני משפחתו והציע שגם הם יעשו כך. את זעקת "ונצעק" שנשמעה באותו הלילה מבית משפחת זוהר היה ניתן לשמוע עד קצה הרחוב, כשלאחריה ביקשו כל בני המשפחה מהקדוש ברוך הוא בתמימות ובפשיטות שישלח ישועה לאחותם ויפקוד אותה בזרע בר קיימא.

ליל הסדר תשע"ג. בני משפחת זוהר ישבו סביב שולחן החג וערכו את הסדר בשמחה ובששון כשהפעם השמחה הייתה שלימה, כשרק לפני זמן קצר נולדה לאחותם תינוקת חמודה. האחות ובעלה שלא שמרו תורה ומצוות, אף החלו בתהליך של חזרה בתשובה בעקבות הישועה שהתרחשה להם. כששוב הגיעו באמירת ההגדה אל הפסוק "ונצעק" - שוב זעקו אל הקדוש ברוך הוא ולאחר מכן ביקשו ישועה נוספת, הפעם עבור שמעון עצמו, אמנם היה לו ילדים אבל הוא חשק מאוד בבן נוסף. בליל הסדר בשנה זו - תשע"ד - היה הבן הטרי של שמעון כבר בן שלושה חודשים. ומה ביקשו בני המשפחה בליל הסדר השנה? כשתגיע הישועה נפרסם בעזרת השם.

» חג הפסח בברסלב סיטי

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

ברית מרגשת ביבנאל: אבי הבן
מספר איך נושע בזכות הצדיק

למי השתנו החיים
באמצע הניקיונות לפסח?

השכנים שלנו צורחים על הילדים
שלהם. האם לדווח לגורם מקצועי?

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup