ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - טיסת הישועות: עשרות בחורים מארה"ב הגיעו לציונו של הצדיק מיבנאל
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
טיסת הישועות: עשרות בחורים מארה"ב הגיעו לציונו של הצדיק מיבנאל

ישיבת 'תפארת התורה' מוויליאמסבורג ארה"ב הגיעו יחד עם ראש הישיבה הרב יואל ראטה במסע מיוחד לישראל כדי לפקוד את ציונו של מוהרא"ש ביבנאל. צפו בתמונות

כ"ו בניסן תשע"ה, 15/04/2015 | 12:45


ראש הישיבה הרב יואל ראטה בתפילה עם בחורי הישיבה בציון הקדוש ביבנאל (צילום: עידו שטיינר)

מאות אנשים פוקדים מדי יום את ציונו הקדוש של מוהרא"ש זצוק"ל ביבנאל ומבקשים ישועות, זאת בעיקר עקב הבטחתו המיוחדת לפעול ישועה לכל מי שבא אל קברו ובפרט לרווקים ורווקות: "לא אנוח ולא אשקוט עד שיהיה למי שבא לקברי להתפלל וללמוד ישועה שלימה מן השמים, ובפרט בחור ובחורה שצריכים למצוא את זיווגם ויאמרו את כל ספר התהלים בלי להפסיק - אני מבטיח שימצאו את זיווגם מן השמים. ואני חזק בזה מאוד". את הבטחתו ביקש הצדיק שירשמו גם על מצבתו וסיפורי הישועות שמתרחשים במקום מושכים אל הציון עוד ועוד אנשים מכל רחבי הארץ והעולם.

הבוקר (רביעי) הגיעו להתפלל בציונו של מוהרא"ש עשרות בחורים מישיבת 'תפארת התורה' בשכונת וויליאמסבורג בברוקלין, בראשות ראש הישיבה הרב יואל ראטה שליט"א. על פי עדות אחד הנוכחים: "התפילות במקום בקעו רקיעים, היו שם בכיות נוראות של התלמידים שהגיעו לראשונה לציונו של רבם הגדול וזה היה רגע מרגש מאוד".

ישיבת 'תפארת התורה' בוויליאמסבורג היא חלק ממוסדות 'היכל הקודש' של חסידי ברסלב בוויליאמסבורג שהוקמו על פי הוראתו של כבוד קדושת מוהרא"ש זצוק"ל. בישיבה לומדים כ-100 בחורים, רבים מהם ניצלו על ידי הישיבה מהדרדרות רוחנית חמורה וזאת בזכות הדרך המיוחדת המונהגת במקום בהנחייתו של מוהרא"ש זצ"ל שאף נהג לבקר בישיבה מספר פעמים בשנה ולדרוש בפני הבחורים. מוסדות 'היכל הקודש' בוויליאמסבורג מפעילים גם שני בתי מדרש של חסידי ברסלב, תלמוד תורה, בית ספר לבנות, כולל אברכים ובית דפוס לספרי ברסלב.

בחורי הישיבה שהגיעו לישראל יחד עם ראש הישיבה הביעו התפעלות רבה מהתפתחותה של הקהילה ביבנאל-עיר-ברסלב גם לאחר הסתלקותו של מוהרא"ש זצוק"ל והחליטו לשהות בשבת הקרובה בקרב בני הקהילה כדי לשאוב מהאווירה הקדושה שבמקום.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:צפו: אלפים בציונו של
מוהרא"ש בחג הפסח

צפו: גדולי ישראל מתפללים
בציונו של הצדיק מיבנאל זי"ע

מדוע ביקשתי סליחה
על קברו של מוהרא"ש?


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup