ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - חברי הנערים שנרצחו הציגו את סיפורו של רבי נחמן מברסלב • הסרט המלא
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
חברי הנערים שנרצחו הציגו את סיפורו של רבי נחמן מברסלב • הסרט המלא

חבריהם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו בשנה שעברה בידי מחבלים צמאי דם ערכו הצגה על מעשה מסיפורי המעשיות של רבי נחמן מברסלב ושאבו ממנו חיזוק רב

י"א בתמוז תשע"ה, 28/06/2015 | 12:30


כבכל שנה במעמד הסיום בישיבה התיכונית "מקור חיים", גם מחזור כ"ז העלה הצגה בהשתתפות תלמידי השכבה.

הפעם התסריט נגע גם במה שמעבר לגבולות הישיבה. התלמידים העלו הצגה המבוססת על סיפורו של רבי נחמן מברסלב בסיפורי מעשיות - "מעשה באבדת בת מלך".

במעשיה מסופר על מלך שבעת ויכוח כעוס עם בתו אומר לה: "שהלא-טוב ייקח אותך". הקללה מתגשמת, הנסיכה נעלמת מהממלכה, והמשנה למלך יוצא למסע בחיפוש אחריה.

ראש הישיבה הרב דב זינגר, סיפר כי סיפור המעשה מתקשר באופן הדוק לחטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים בשנה שעברה, ביניהם שניים מחברי המחזור גיל-עד שער ונפתלי פרנקל. בשיחה עם רדיו גלי צה"ל הוא אמר: "הם הצליחו לספר את כל הסיפור שלהם דרך סיפור משנים קדמוניות".

"זה פלא גדול, זה סוג של דרמה-תרפיה", סיפר הרב, "דרך ההצגה והעיסוק בנושא ה"לא טוב", עוסקים ביכולת להמשיך לחיות ולהפוך אותו לחלק ממשחק, מסיפור מעשה - ודרך זה לתקן אותו. זה דבר מדהים בעיניי".

רחלי פרנקל, אימו של נפתלי, ברכה את התלמידים מסיימי השמינית ואמרה: "אנחנו מצטערים שהייתם צריכים לחוות אובדן בגיל כל-כך צעיר, אך אם נגזר שזה יקרה, אז כל כך טוב שהייתם חבוקים אחד בשני. אם יש לנו כוח - זה בין השאר בזכותכם. כל כך הרבה אנשים אמרו שגל-עד נפתלי ואייל הם הבנים שלהם גם, אז אנחנו מרגישים שאתם קצת הבנים שלנו".

חברם של גיל-עד ונפתלי, אלעד פישר, התייחס למשמעויות הכואבות של ההצגה. הוא אמר: "כשאתה מתעסק בהצגה שעל זה היא מדברת, אתה זוכר שהחברים לא נמצאים כאן איתך. זה קשה וזה מציף ומעלה דברים. מצד שני זה נותן מקום להבנה שלך בסיפור הזה".

בסיומו של הערב התלמידים התחבקו ושרו במעגל, והרב דב זינגר הזכיר את הסוף הטוב של הסיפור המובא בסיפורי מעשיות, כמסר אופטימי להמשך הדרך. "עכשיו אנחנו רק מבקשים, שהטוב ייקח אתכם, שהטוב ייקח אותנו", אמר הרב.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:לאחר רצח החטופים: מוצאים
נחמה בדברי רבי נחמן

מוהרא"ש בהילולת הרבי מחב"ד:
"הנרצחים זכו שאיחדו את ישראל"

איך ייתכן ששלושת החטופים נהרגו?
הרי הם היו שומרי תורה ומצוות


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup