ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כוס הקידוש שהחזירה את השלום לבית
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כוס הקידוש שהחזירה את השלום לבית
"תקנה כוס קידוש חדשה"

אם נדייק, לא כוס הקידוש היא זו שהשכינה את השלום בבית, אלא סיפור מיוחד שהוביל את הבעל לקנות כוס חדשה - לאחר שזו נשברה מסיבות לא נעימות • ולמה לא היו לזוג ילדים?

י"א אדר א' תשע"ד, 11/02/2014 | אליהו מאיה


היה זה בשנים בהן מוהרא"ש הקדוש הירבה בנסיעות בכל חלקי הארץ לאורכה ולרוחבה. לא היה קל הדבר בעבורו, אך הוא עשה זאת והגיע לבתי כנסיות ובתי מדרשות בכדי לעורר את האנשים ליראת שמים שלמה על פי דרכה של חסידות ברסלב.

באחת מאותן נסיעות הגיע לבית כנסת שבעיר אשקלון. רבים מהאנשים הגיעו לדרשה שעוררה מחדש את הניצוץ שבלבם, וקיוו לגשת אל הצדיק לאחר מכן לקבל עצה וברכה. מוהרא"ש הקדוש, שאהבת ישראל גדולה יקדה בלבו מאז ומקדם, שמח להישאר במקום ולקבל את פניהם למרות שהשעה התאחרה.

בין כל אלו שהמתינו בתור הארוך שהשתרע עד לצדיק היה גם אברך צעיר שמאז יום חופתו חלפה תקופה ארוכה אך לפרי בטן עדיין לא זכה. וכיון שכך, החליט לגשת אל הצדיק ולבקשו על הדבר.

כשהגיע תורו הרכין את ראשו וביקש את הברכה הנכספת. הוא עוד חשב שהצדיק יבקשו לתרום סכום מסויים "בכדי שיהיה לברכה על מה לחול", כפתגם השגור בפי בעלי סגולות וברכות למיניהם המצויים לרוב. אלא שמוהרא"ש הקדוש ביקשו על דבר שונה: "תראה לכבד את אשתך ותראה ישועות".

האברך הופתע. לבקשה שכזו לא ציפה. נשק את ידיו של הצדיק ויצא מהתור. לאחר מכן הזדרז להביא גם את אשתו ולהיכנס מחדש אל התור. כשתגיע שעתו להגיע אל הצדיק בשנית, תופיע גם האשה לידו.

כשעמדו השניים לפני הצדיק, ביקש האברך: "כבוד הצדיק יברך גם את אשתי".

"כבר אמרתי לך – תכבד את אשתך ותראה ישועות" היתה התשובה. אלא שהפעם מוהרא"ש הקדוש חידש בה דבר: "וגם תקנה כוס קידוש חדשה!".

כמה ימים לפני כן - - - האברך ואשתו הסבו סביב השולחן לסעודת ליל שבת. כבר תקופה ארוכה שהסעודות הללו עוברות עליהם בבדידות. אמת, מפעם לפעם זוכים הם להכניס אורח או שניים ואף זמירות השבת נשמעות בביתם, אך הבדידות הכללית מעיקה עליהם מאוד. הערירות שכירסמה בהם בכל פינה נתנה את אותותיה וחומת השלום החלה להיסדק אצלם.

כך ארע באותו ליל שבת בו פרצה מריבה קולנית בין השניים וקולו של האיש נסק לרמות שטרם ידעו קירות הבית. וכיון שנתרתח די הצורך החל מחרף ומגדף ומטיח תלונות על ראשה של האשה, ולא נתקררה דעתו עד שאחז בכוס הקידוש העשויה פורצלן והשליכה ארצה בחמת זעם. את רסיסיה היה קל יותר לאסוף מאשר את רסיסי הלב שנופצו יחד איתה.

השבוע כמעט שחלף לגמרי והשניים הצליחו לאסוף את השברים - תרתי משמע, ואז הגיעה דרשתו של הצדיק והברכה שלאחריה : "תראה לכבד את אשתך ותראה ישועות". אך הבקשה לקנות כוס קידוש חדשה האירה את הצדיק באור חדש – "רוח הקדוש גלוי יש כאן" הבין האברך שעל אתר קיבל על עצמו לציית.

לא כסף ביקש הצדיק ובודאי שלא כבוד, רק להשכין שלום בין בני הזוג ובחסדי ה' עלתה בידו. הבקשה לכוס קידוש חדשה היתה סימלית וגילתה מעט עד היכן צופות עיניו הקדושות. לחמשה ילדים זכו השניים במהלך השנים הבאות וכוס הקידוש שנקנתה לאחר הדרשה ההיא הזכירה להם יותר מכל "שלא מצא הקדוש ברוך כלי מחזיק ברכה לישראל אלא השלום".

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

יש לי בעיות בשלום בית. מה יכול
לשפר את הקשר ביני לבין בעלי?
ברכה מדויקת: "השנה
תהיינה לכם שלוש שמחות"
האם אני יכול לעשות קידוש לאשתי
למרות ששמעתי כבר בבית הכנסת?

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup