ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כך נכנסתי להיריון באופן ניסי בזכות "מקווה מלכה"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כך נכנסתי להיריון באופן ניסי בזכות "מקווה מלכה"
"אין יאוש בעולם כלל"

זה קרה לאחר תקופה ארוכה של ניסיונות מתישים להיכנס להיריון אשר נחלו אכזבה גדולה, לאחריה נמצאה חוברת אחת ששינתה את כל התמונה ושפכה אור בקצה המנהרה

כ"ז בתשרי תשע"ה, 21/10/2014 | דן כהן


שמי רויטל ואני בהיריון. כן, אני בהיריון. למה אני מספרת זאת על ההתחלה? שאלה טובה, אולי כי זה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע לכם. אז עוד פעם כדי שגם אני יעכל: אני בהיריון!

נישאתי בגיל מבוגר יחסית לבחיר ליבי והקמנו בית בישראל, הייתי אז בגיל 36 ומטבע הדברים הייתי מאוד לחוצה לילדים משלי. אני מגדירה את עצמי כבחורה מסורתית ואני מאוד מאמינה באלוקים וגם שומרת שבת וחגים, לכן החלטתי גם לשמור על טהרת המשפחה.

לאחר החתונה גרנו בחיפה ובמשך תקופה ניסינו מספר דרכים כדי שאצליח להרות ולזכות להיות אימא לילדים. כל חודש שעבר התאכזבתי יותר ויותר וכגודל הציפייה כך גודל האכזבה. אומנם, חודש אחד כן נקלטתי להיריון, אך הוולד לא החזיק מעמד והוא נפל בדרך טבעית.

הזמן עבר וחלף ולא פעל לטובתי... המשכתי לנסות סגולות למיניהם תוך כדי נסיונות לפתרונות טבעיים ורפואיים אך הישועה עדיין לא באה.

יום אחד התקשרה אליי חברה טובה - לא דתיה - וסיפרה לי שהייתה במרכז העיר (חיפה) ואברך חסידי ניגש אליה והביא לה חוברת של ברסלב, כזו שמקבלים פעמים רבות ברחוב ועליה מופיעה תמונתו של הצדיק מיבנאל, על החוברת היה כתוב בגדול שיש בתוכה שאלות ותשובות בענייני היריון ולידה. החברה שלי חשבה שמאוד כדאי שאקרא את זה והגיעה עד אליי כדי להביא לי את החוברת.


ההיכרות שלי עם הצדיק מיבנאל הייתה רק דרך החוברות שתלמידיו מפיצים (צילום אילוסטרציה: דוד דנברג)

על הצדיק מיבנאל שמעתי כבר לפני הרבה שנים, ההיכרות שלי איתו הייתה דרך החוברות שתלמידיו מפיצים ברחובות, על פיהם ידעתי שהוא מתגורר בארה"ב ומגיע לביקורים תכופים בארץ ישראל, וגם הבנתי כמובן שהוא קשור לרבי נחמן מברסלב. מעבר לזה לא ידעתי עליו דבר.

כשקיבלתי את החוברת מהידידה שלי, התיישבתי מיד לקרוא אותה בשקיקה. הייתה שם שאלה מאוד מעניינת שסקרנה אותי מאוד ומשכה את תשומת ליבי. אחד השואלים בשם יצחק שאל את הצדיק לגבי מקווה הטהרה ביבנאל וזו לשונו: "יש לי קרובי משפחה שהוא עקר והיא עקרה. שמעתי שמוהרא"ש הבטיח שמי שתטבול במקווה ביבנאל אפילו שתהיה עקרה כמו עץ תהיה לה ישועה. על כן אני רוצה לדעת אם כדאי לשלם להם כרטיס מארצות הברית לארץ ישראל, ולהבטיח להם הרבה ממון שילכו למקווה ביבנאל, או שזה יועיל רק אם יש אמונת חכמים? כי המצב שובר את ליבי מאוד מאוד". כשקראתי את השאלה הרגשתי שנפל לידי אוצר יקר, אוצר שיכול לתת לי תקווה לבעיה שלי.

עברתי מיד לקרוא את תשובתו של הצדיק מוהרא"ש שסיפר על מסירות הנפש המיוחדת והסבל הגדול שעברו חסידי ברסלב עד שהצליחו לבנות את המקווה ביבנאל ולאחר מכן כתב כך: "לכן אין שום ספק, וספק ספיקא שאישה שאין לה ילדים, אם היא תטבול במקווה הזו תפקד בזרע של קיימא, ובלבד שיהיה להם אמונת חכמים שלימה, כי אין כיום ד' אמות בעולם שמסרו את נפשם עבור בניית מקווה טהרה לנשים, כמו המקווה שנבנה ביבנאל. ולכן המקום מסוגל לפקידת עקרות".

התרגשתי מאוד מתשובתו של הצדיק מיבנאל שהוסיף שם כי הרבה מאוד נשים כבר נפקדו על ידי הטבילה במקום. יש לי אמונת חכמים חזקה מאוד והבנתי שהנה סוף סוף מצאתי מזור לכאב ליבי, יש לי סגולה בדוקה ומנוסה כיצד להיפקד בפרי בטן. במכתב הזה מצאתי נחמה וקראתי אותי עשרות רבות של פעמים, היום אני כמעט יודעת לצטט אותו מילה במילה.

ראיתי בחוברת שקוראים למקווה ביבנאל "מקווה מלכה", חיפשתי באינטרנט את המילים "מקווה מלכה", נכנסתי לתוצאה הראשונה שקיבלתי ושם הופיעה מפת הגעה וטלפון של המקום. התקשרתי וקיבלתי הסברים בשפה ברורה ונעימה והחלטתי להגיע למקום.


"מסוגל לפקידת עקרות". לובי הכניסה ל"מקווה מלכה" ביבנאל עיר ברסלב (צילום ארכיון: שלמה ברדוגו)

לקראת בוא הזמן הכנתי את בעלי לנסיעה מחיפה ליבנאל לצורך הטבילה וכך עשינו. לאחר הטבילה פרצתי בבכי, הרגשתי כאילו שסכר של נהר נפרץ והדמעות עלו ושטפו אותי, כל רגשותי גאו על גדותיהם והתחלתי להתחנן לבורא עולם ולספר לו עד כמה אני רוצה כבר ילדים. כל הרגש שדחקתי במשך שנים לפינה חבויה בלב התפרץ פתאום וצף למעלה. אמרתי לבורא עולם: "ריבונו של עולם, יש לי אמונת חכמים גדולה והצדיק מוהרא"ש הבטיח במכתבו שכל אישה שתטבול במקווה מלכה תזכה לפרי בטן מפני שאין מקווה שנבנה במסירות נפש כ"כ גדולה כמו מקווה מלכה, וגם אני באתי עד לכאן במסירות נפש גדולה למרות המרחק בין חיפה ליבנאל ולמרות שבעלי לא שש ושמח על הנסיעה, אנא השם רחם עלי ותן לי ילדים". בכיתי והתפללתי ובכיתי.

ביציאתי הודתי לבלנית על המקום המפואר והנקי ועל האווירה המיוחדת. היא חייכה אליי ואמרה: "בעזרת השם תהיה לך ישועה, אך אל תשכחי לבשר לנו...". והישועה באמת הגיעה, הגיעה ובגדול. עוד באותו החודש נפקדתי בפרי בטן, לא אשכח את השיחה הנרגשת שהייתה לי עם האחות שהתקשרה להודיע לי כי הבדיקה חיובית ואני בהריון!

מאז שנכנסתי להריון נכנס בי גם דחף פנימי חזק לפרסם את שמו של המקווה הסגולי הזה ברבים, אולי כצורך טבעי של הכרת הטוב, כעין תודה על המסירות נפש של כבוד הצדיק מיבנאל לדאוג לכל יהודי ויהודיה, ללא קשר אם הם נמנים על תלמידיו או לא. הסיפור שקראתם עכשיו הוא חלק מהפעולות שלי לפרסם את העניין לכולם. אני מאחלת לכולן ולכולם לזכות לאמונת חכמים שתפתור להם את כל הבעיות בחיים.

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

הרב אבנר סלמה מספר על
בניית המקווה ביבנאל

סוחף עד דמעות: כך הפכתי
אמא לשלישייה כנגד כל הסיכויים

הגיעו אליי זוג שעברו טיפולי פוריות
ללא הצלחה. מה לעשות בנידון?

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup