ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כל המידע על היום הקדוש של הילולת מוהרא"ש - י"ז בשבט
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כל המידע על היום הקדוש של הילולת מוהרא"ש - י"ז בשבט


המוני בית ישראל יעלו ביום ההילולה אל קברו של הצדיק מיבנאל זיע"א אשר הבטיח לפעול ישועה גדולה לבאים. במרכז ההילולה: מעמד אדיר לכבודו של הצדיק. כל הפרטיםהבטיח ישועות גדולות לפוקדים את קברו. ציון הצדיק הקדוש מיבנאל זיע"א (צילום: נחמן מעהל)

המוני בית ישראל יעלו ביום ההילולה אל קברו של מנהיג חסידי ברסלב בדור האחרון ומייסד קהילות 'היכל הקודש' ברחבי העולם - מרן מוהרא"ש הצדיק מיבנאל זיע"א, תלמידו וממשיך דרכו של רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זיע"א.

קברו של מוהרא"ש הפך מאז פטירתו למוקד עליה לרגל עבור תלמידיו הרבים שכמהים להסתופף בצל קדושתו, אך אל המקום נוהרים דרך קבע גם אנשים מכל שכבות העם - זאת בעיקר בגלל סיפורי הישועות המדהימים שהתרחשו לפוקדים את הציון הקדוש, שסוחפים בעקבותם המונים אשר מגיעים להתפלל ולבקש שהצדיק יפעל עבורם ישועה כפי הבטחתו.

האירוע המרכזי לכבוד ההילולה

הילולת מוהרא"ש זיע"א תתקיים מדי שנה בתאריך י"ז בשבט, שיוצא השנה ביום שלישי בלילה (פרשת יתרו), 26.01.2016 למניינם, כאשר העליה אל הציון תחל כבר משעות הצהריים של יום שלישי עד למחרת בשעות הלילה המאוחרות.

ביום שלישי בשעה 18:00 תתקיים תהלוכת הכנסת ספר תורה לכבודו של הצדיק. התהלוכה תצא מבית הכנסת הגדול של חסידי ברסלב ביבנאל לעבר הציון הקדוש.

בשעה 19:30 יחל האירוע המרכזי לכבוד הילולת הצדיק שיתקיים ברחבה הגדולה הסמוכה לציון הקדוש, בהשתתפות גדולי ישראל וביניהם הראשל"צ והרב הראשי לישראל רבי יצחק יוסף, מנהיג קהילות 'היכל הקודש' הרב יצחק לעזער, הרב יעקב ישראל איפרגן, רבנים, שרי ממשלה, חברי כנסת ואישי ציבור.

על החלק האומנותי של מעמד ההילולה יופקדו אמנים מפורסמים מהציבור החסידי והמזרחי. לדברי המארגנים, מקום האירוע יקורה כולו באוהל אדיר ממדים המסוגל לקלוט את אלפי האנשים הצפויים לקחת חלק במעמד הקדוש.

בנוסף, בכל יום ההילולה יועמדו לשירות הציבור אוהלי הכנסת אורחים עם מזון ושתיה חינם, בהפעלת בית התבשיל 'אהל אברהם' מיסודו של מוהרא"ש זיע"א בעצמו.

יצויין כי כל אזור העליה אל הציון יסגר כולו ע"י המשטרה ויועמד לרשות הציבור מערך הסעות חינם ("שאטלים") על מנת להקל את הגישה למקום.

 להשתתפות בסעודת ההילולה לכבודו של הצדיק לחצו כאן

אוטובוסים ליבנאל יצאו מכל רחבי הארץ - לבירור והרשמה התקשרו אל משרדי ברסלב בטלפון 04-665-6666

הבטחת הצדיק לישועה

בצוואתו כתב הצדיק מיבנאל הבטחה מיוחדת שאותה ביקש גם להדפיס על מצבתו: "אני מבטיח שכל בחור רווק וכל בחורה רווקה שיבואו כאן לקברי ויגמרו את כל ספר התהילים מהתחלה עד גמירה לזכותי - אזי אשתדל בכל מה שרק אוכל שימצאו את זיווגם. וזה הבטחה חזקה ממני".

בנוסף הבטיח הצדיק הקדוש: "לא אנוח ולא אשקוט עד שיהיה למי שבא לקברי להתפלל וללמוד ישועה שלימה מן השמיםובפרט בחור ובחורה שצריכים למצוא את זיווגם ויאמרו את כל ספר התהלים בלי להפסיק - אני מבטיח שימצאו את זיווגם מן השמים. ואני חזק בזה מאוד".

בצוואתו כתב גם: "מי שירצה איזה דבר וכו', איזה ישועה לפעול וכו', איזה רפואה לבקש וכו', שיבוא שם אל קברי והקדוש ברוך הוא יעזור שאהיה לו למליץ יושר למעלה. ופרטיות בניי ובנותיי וחתניי ותלמידיי לומדי ספריי, כשתבואו לבקש אצלי - תיוושעו בעזרתו יתברך בכל מילי וימלא לכם הקדוש ברוך הוא משאלות לבכם לטובה".

בערב הסתלקותו הוסיף וכתב כי "מה שרק תבקשו ממנו יתברך אצל קברי, אזי התפילות יענהו מן השמים".

קליפ מרגש על האבידה העצומה (עריכה: נתן ברדוגו)

מעלת יום ההילולה

יום הילולה הוא מונח קבלי ליום פטירתו של צדיק, יום זה נחשב ליום שמחה בו נוהגים לעלות אל ציון הצדיק בשמחה וריקודים, להדליק נרות לכבוד הצדיק הטמון במקום ולהתפלל על מה שצריכים ביום המסוגל לישועה.

מוהרא"ש הסביר בעבר מדוע נוהגים לחגוג מדי שנה ביום פטירתו של צדיק ואמר כי "כשנסתלק הצדיק מהעולם אז רואים בחוש מה הוא פעל בעולם, איך שמילא את העולם עם אלקותו יתברך, וקירב כל כך הרבה אנשים אל הקדוש ברוך הוא, ולכן עושים אצל הצדיקים שנסתלקו יום הילולא [יום חתונה], כי עכשיו בעת הסתלקותו הוא מתעלה מעלה מעלה בכל שנה ושנה על ידי תלמידיו שקירב אל הקדוש ברוך הוא. כל צדיק יש אצלו הרבה נשמות שתלויים בו והוא חיזקם ואימצם ושימחם בחיים חיותם, ולכן עכשיו בעת יום ההסתלקות שלהם זה יום שמחתם לכל אלו המקושרים אליו".

» הילולת מוהרא"ש

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:וידאו וגלריית ענק: עצרת
השלושים למוהרא"ש זצוק"ל

צפו: בונים את קברו הקדוש
של מוהרא"ש זצוק"ל

הקלטה מדהימה: מוהרא"ש מגלה
כיצד יפעל מהשמים למען הרווקים


1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup