ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כפית התחזקות: "תתעוררו, תתעוררו!" - גאב"ד יבנאל מעורר לצעוד בדרך מוהרא"ש
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כפית התחזקות: "תתעוררו, תתעוררו!" - גאב"ד יבנאל מעורר לצעוד בדרך מוהרא"ש

הרב משה קורץ מדבר על הדרך שמוהרא"ש לימד את תלמידיו ומעורר להחזיר עטרה ליושנה


זה מה שלמדנו ממוהרא"ש כל השנים: "הקדוש ברוך הוא מנהיג את העולם! הקדוש ברוך הוא מנהיג את העולם! הקדוש ברוך הוא מנהיג את העולם!". זה מה שאמרתי וזה מה שאני אומר וזה מה שצריכים להכניס טוב-טוב למוח וללב, לחיות עם זה ולדבר מזה ולפלפל בזה, "נשאת ונתת באמונה".

ולא לשכוח את הנקודה הזו, תמיד תמיד, יהיה מה שיהיה, יהיה איך שיהיה: הקדוש ברוך הוא מנהיג את העולם והקדוש ברוך הוא מנהיג את העולם והקדוש ברוך הוא מנהיג את העולם!

ראינו כל השנים דוגמה איך שמוהרא"ש מתפלל, איך שמוהרא"ש אומר את הברכות, איך שמוהרא"ש אומר קורבנות, איך שמוהרא"ש מתחיל: "הודו לה' כי טוב!", איך שמוהרא"ש אומר "ברוך שאמר והיה העולם", עם דבקות ועם התלהבות, מילה במילה. איך שמוהרא"ש מסתובב לבחורים ואומר להם: "תתעוררו, תתעוררו. תפילה!". זה החיות שלנו, זה החיים שלנו.

אז צריכים להתחזק, צריכים להתעורר. כן, אנחנו לא מבינים דרכי הבורא, אנחנו רק יודעים שכל מה שקורה זה הכל בהשגחה פרטית. אנחנו מאמינים בני מאמינים שהקב"ה מנהיג את העולם בחסד וברחמים.

לא נשאר לנו אלא להחזיר עטרה ליושנה ולהכניס את לימוד התורה ביתר שאת וביתר עוז ולהכניס את הלימוד האמיתי של מוהרא"ש שכותב בשבעים אלף מכתבים: "העניין שלי זה רק הקדוש ברוך הוא, העניין שלי זה רק תורה ותפילה. שום דבר אחר לא מעניין אותי ואני לא מוכר שום דבר, רק תורה ותפילה, תפילה ותורה!".

» לעוד כפית של התחזקות

2 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup