ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כפית התחזקות ממוהרא"ש - כך ייראה הפורים הכי מוצלח בחיים שלכם
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כפית התחזקות ממוהרא"ש - כך ייראה הפורים הכי מוצלח בחיים שלכם

הדרכה מרתקת ממוהרא"ש זי"ע כיצד לחגוג את הפורים בצורה המעולה ביותר. וְעָשֹׂה אֹתוֹ יוֹם מִשְׁתֶּה וְשִׂמְחָה!


תדעו לכם, פורים זה היום היחידי שיכולים לפעול אצל הקב"ה מה שלא יכולים לפעול בכל השנה. עד כדי כך שכתוב בזוהר שפורים הרבה יותר גבוה מיום כיפורים. ואיך יכול להיות שפורים יהיה יותר גבוה מיום הכיפורים? רואים מזה שזה יום מיוחד.

מה עושה הסמ"ך מ"ם? תופס את האדם: הרי מצווה לשתות - בוא נשתה! נפצים, דינמיות, כל השטויות לעשות, העיקר לבזבז את היום. שותים, שותים, עד שלא אומרים ברכת המזון - שזה דאורייתא, לא מתפללים ערבית - שזה דרבנן, ולא מקיימים הרבה מצוות. עושים מהטפל עיקר ומהעיקר טפל.

מי יודע אם לא בפורים שלנו תלוי כל הגאולה שנעשה כבר סוף לכל הגלות, כי רבינו אומר "ועכשיו", אומר רבי נתן: "ועכשיו, זה פורים". בואו נעשה "מעכשיו" התחלה!

בפורים אדם צריך לשלוח מתנות איש לרעהו - צריכים לעזור לזולת, זה המצוות של פורים! לעשות סעודת פורים, להיות בשמחה. לרקוד, אבל לא להשתולל! שותים 2-3 כוסות, אני אומר לכם שזה עושה את האדם ככה... שכבר לא יודע איפה הוא נמצא, וזה מספיק.

חושבים שפורים הוא יום של השתוללות, שוכחים שבפורים יכולים להביא את הגאולה!

ר' נתן בפורים שתה שתי כוסות יין, אבל שתי כוסות מלאים של יין, וזה היה מספיק לו, והיה דבוק בהקב"ה, בכה וביקש את הקב"ה.

פעם בא אליו בפורים נכד של רבינו, ר' נחמן הבן של חיה. הוא היה נראה בדיוק כמו רבינו, שתי טיפות מים: אברך גבוה, שתי פיאות ארוכות, עם זקן קצר. כך היה נראה רבינו, אברך צעיר.

ר' נתן שתה, אז הוא שאל: "ר' נחמן איפה אתם מתאכסנים...?" היה שם אחד מאנ"ש בשם מרדכי שהוא היה השוחט, ר' מרדכי שוחט. וזה יצא בדיוק טוב: ר' נתן צועק "ר' נחמן איפה אתם מתאכסנים...?" וההוא עונה "אצל מרדכי".

אז ר' נתן היה כל כך שמח, הוא צעק לכל אנשי שלומינו: "אתם שומעים מה שהוא אומר? ר' נחמן נמצא אצל מרדכי!". והיה כל כך שמח... מה השמחה? אלא השמחה היא שרבינו נמצא אצל מרדכי, זאת אומרת, מי מכניע את המן-עמלק? זה רק רבינו, רבינו מגלה אמונה!

ולכן צריכים לראות בפורים הזה לא להשתולל, לעזור לכמה שיותר אנשים, זה מה שצריך להיות המתנות לאביונים שלנו והמשלוח מנות - להרבות רעים. כי כל הטומאה של הס"מ זה רק הפרד ומשול.

» לעוד כפית של התחזקות

» חג פורים בברסלב סיטי

» מנויי אתרוג ורימון? תוכלו לצפות בסרטון כאן

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup