ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כפית התחזקות ממוהרא"ש - לברוח מאנשים. לברוח!
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כפית התחזקות ממוהרא"ש - לברוח מאנשים. לברוח!

מוהרא"ש הקדוש מזהיר שצריכים להתרחק מבני אדם, וגם מסביר מדוע. רמז: ברוב המקרים לא ייצא לך מהם משהו טוב


לא, אף פעם לא להתחיל עם אף אדם. אף פעם שלא יהיה לנו עסק עם אף אדם. העיקר רק תורה. תורה ולהתפלל להקדוש ברוך הוא. בלי זה, זה הכל דמיונות. עובר יום, עובר עוד יום, והנה גמרנו שבוע. גמרנו שבוע. הקיץ הזה עף לנו כמו הרף עין!

וזה כל כך קשה להגיד לאדם... "אבל מוכרחים לברר את האמת שהם רשעים...", וזה אומר: "מוכרחים ללכת להרוס את הערבים". שניכם צודקים, שניכם צודקים. אבל רבינו לומד איתנו שאנחנו איננו בזה העולם כלל. בשביל זה אין העולם סובלים אותנו.

אדם צריך לשבת בפינה... פה ככה לומדים. ב"היכל הקודש" ככה לומדים: שלא אכפת לך מה שאלו עושים ומה שאלו עושים. שניהם צריכים לחזור בתשובה, זה גם כן שיחה בחיי מוהר"ן. איזו תשובה? תשובה היא ששום דבר לא יבלבל אותנו. רק הקדוש ברוך הוא! רק הקדוש ברוך הוא!

אצלינו אין - רק כוח התפילה, לבקש את הקב"ה שיעזור לנו. וצריכים לעמוד מהצד, כי בכל מה שרק לא דבוק בהקב"ה יש תיכף ומיד פוליטיקה. צריכים להיות כל כך דבוק בהקב"ה שאפילו לא תרצה בני אדם. מה אתה צריך בני אדם? בני אדם יעשו לך רק "ג'וק", רק יבלבלו אותך!

» לעוד כפית של התחזקות

» מנויי אתרוג ורימון? תוכלו לצפות בסרטון כאן

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup