ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כפית התחזקות ממוהרא"ש - חזרתם בתשובה? כדאי שתשמעו את זה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כפית התחזקות ממוהרא"ש - חזרתם בתשובה? כדאי שתשמעו את זה

מוהרא"ש מבהיר מה קורה לאחר שחוזרים בתשובה אמיתית. וגם: מהי הדרך הנכונה לבקש מהקב"ה עזרה?


יש בזה הרבה סודות, אבל רבינו מגדיר את זה לנו ומסביר בליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן כ' שבתפילה אסור להגיד: "רבונו של עולם אתה מוכרח לעזור לי! רבונו של עולם אתה מוכרח לעזור לי!", אסור לומר בתפילה "אתה מוכרח", אין דבר כזה מוכרח.

צריך לומר: "רבונו של עולם, נפלתי, נכשלתי. תמחל לי!". הרגע שמתוודים, הקב"ה אב הרחמן, תאמינו לי. רק תעזבו את השק וזה נופל, גמרנו. חזרתם בתשובה? השק נפל. אין עבר, אין עבר! עבר זה הס"מ, הוא מזכיר לכם את העבר.

חוזרים בתשובה, אומרים: "רבונו של עולם עשיתי זה וזה וזה וזה... גמרנו. אני לא אעשה יותר!", אבל זה צריך להיות עם לב אמת, אני מאוד מבקש אתכם. אותי יכולים לרמות, ככה חושבים, אבל בוודאי את הקדוש ברוך הוא לא יכולים לרמות. את הקדוש ברוך הוא לא יכולים לרמות, צריך להיות עם אמת.

» לעוד כפית של התחזקות

2 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup