ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כפית התחזקות ממוהרא"ש - מי הוא הבן של רבינו?!
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כפית התחזקות ממוהרא"ש - מי הוא הבן של רבינו?!

מוהרא"ש מגלה מי הבן האמיתי של רבי נחמן מברסלב. תחזיקו חזק, זה עלול להפתיע אתכם


רבינו אומר בליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן רפ"ב, שהצדיק בונה משכן מהתינוקות. מי התינוקות? אנחנו התינוקות של רבינו, אנחנו הילדים של רבינו.

חכמינו הקדושים אומרים (סנהדרין י"ט:): "כל המלמד בן חבירו תורה מעלה עליו הכתוב כאילו ילדו". אנחנו כולנו ילדים של רבינו!

אני הכרתי נכד של רבינו, הוא היה זקן שהלך תמיד בדינים, ותבע כסף מכל אחד מאנשי שלומינו: "תן לי, תן לי כסף!". היו עניים... מה, מה אתה רוצה? "אני נכד רבינו! אני נכד רבינו!", השתמש עם הייחוס שלו... היה נכד מרבינו. אני הכרתי אותו, היה זקן, לא רוצה להגיד את השם.

ולא עזב את אנ"ש: "אתה צריך לתת לי! רבינו אמר הילדים שלו זה... אז תתן לי כסף". עד שיום אחד בא אחד מאנשי שלומינו: "מה אתה עושה בלאגן שאתה נכד של רבינו? אני בן של רבינו!". אמר לו: "אני בן של רבינו! אתה נכד? אני בן של רבינו. מה אתה צועק? כולנו בנים של רבינו".

הוא אמר, אנחנו אומרים בכל יום: "וכל בנייך לימודי ה', אל תקרא בנייך אלא בונייך". מי שבונה את דעת רבינו, הוא גם כן בן של רבינו!

 » לעוד כפית של התחזקות

 

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup