ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כשהסודנים קיבלו חוברות של ברסלב
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כשהסודנים קיבלו חוברות של ברסלב
"רעדתי מפחד" (אילוסטרציה)

חבורת סודנים הקיפו חסיד ברסלב שנקלע לתחנה המרכזית בתל אביב בשעת לילה מאוחרת ודרשו את כספו באיומים • איך הוא ניצל?

ב' אדר א' תשע"ד, 02/02/2014


"חבורת הסודנים התקרבו ובאו לקראתי, התגודדו סביבי וצעקו: 'תביא מיד את כל הכסף שלך!' רעדתי מפחד והתכוננתי לגרוע מכל", כך מספר לוי יצחק - חסיד ברסלב ממרכז הארץ.

היה זה בשעת לילה מאוחרת בעיר תל אביב, כאשר לוי יצחק התכונן לשוב לביתו לאחר שסיים את מלאכתו בהפצת חוברות וספרים של חסידות ברסלב, למטרת קירוב וחיזוק יהודים בעיר שמתיימרת להיות המייצגת את החילוניות הישראלית במיטבה.

הרכב שהיה אמור לאסוף את החסיד בחזרה אל ביתו לא הגיע משום מה, והוא מצא את עצמו לבדו מחוץ לתחנה המרכזית בתל אביב בשעת חצות לילה כאשר כל החנויות סביבו סגורות, הרחוב חשוך, והיחידים שמתסובבים באזור הם אריתראים וסודנים שנמלטו מארצות מוצאם והגיעו בדרך לא דרך לישראל.

"אוטובוסים כבר לא פעלו בשעה מאוחרת זו של הלילה", מספר לוי יצחק, "ולכן החלטתי לצעוד לכיוון ביתה של הסבתא שלי המתגוררת ברחוב 'דרך הטייסים' בתל אביב ולהעביר שם את הלילה, כשכוונתי לחזור למחרת בבוקר לביתי הנמצא במרחק של כמחצית השעה מתל אביב".

"כשראיתי כל כך הרבה גויים סביב התחנה, עלה בליבי חשש שיתקפו אותו ולכן ביקשתי מה' יתברך שישמור עלי מכל הטיפוסים המפוקפקים שמסתובבים בחוצות ומטילים את חיתתם על התושבים המקומיים", אומר החסיד.

החשש שלו התברר כמוצדק, שכן מיד כשיצא מהתחנה המרכזית הוא הוקף על ידי קבוצת סודנים שהתגודדו במקום. "הם הקיפו אותי מכל עבר וממש נצמדו אליי", מתאר לוי יצחק. "ואז הם דרשו את כל הכסף שלי מיד כשהם מסמנים בידיהם תנועות שהבהירו לי שמצבי לא יהיה טוב אם אנסה להתחכם איתם".

"באותו הרגע צץ לי בראש רעיון שהיה עלול להיות מסוכן", הוסיף לוי יצחק וסיפר. "פניתי אליהם ואמרתי: 'יש לי בשבילכם משהו יותר טוב מכסף...' והכנסתי את היד לכיס, הם קפצו צעד לאחור כשהם מסתכלים עליי בחשש, ואז הוצאתי מכיסי מספר חוברות של הצדיק מיבנאל והוספתי: 'יש פה חוברות יפות מאוד ששוות הרבה מאוד - הרבה יותר מסתם כסף'".

מסתבר שהרעיון המחוכם שעלה בראשו של החסיד ברסלב פעל באורח נס. הסודנים שכנראה ידעו קצת עברית - חטפו מידיו את החוברות והחלו להתווכח ביניהם איזו כותרת מתאימה לכל אחד ואחד מהם. "אחד צעק שהחוברת 'אין מזל' מתאימה עבורו יותר מכולם, והשני התעקש שהחוברת 'אל תעצבן אותי' מיועדת דווקא עבורו, וכן הלאה, ופתאום קלטתי שהם עזבו אותי לנפשי", סיפר לוי יצחק.

"תפסתי את הרגליים וברחתי משם כשאני מודה לה' יתברך שהציל אותי מהסודנים בזכות החוברות הקדושות", סיים החסיד.

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

תל אביב הוצפה בזרים אפריקאים,
למה באה עלינו הרעה הזאת?
"חכמת החיים בחוברות של ברסלב
נוגעת לכולם - גם לערבים"
הישועה של
אפל.די.אפ

1 תגובות

    • 1.
    • השם יציל אותנו מהכושים האלה שיעיף אותם מפה
      מאת: מאיר
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup