ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - "לא נכנס ללבנון בלי החוברת של ברסלב"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
"לא נכנס ללבנון בלי החוברת של ברסלב"
"אל תפחד" (אילוסטרציה)

"כשנרדמתי, חלמתי שרבי נחמן מברסלב בעצמו בא אליי בחלום ואמר לי: 'אל תדאג, אתה תקבל את החוברת שאבדה לך'. באותו הרגע התעוררתי וראיתי אותך עומד לידי" • סיפורו של הרב אבנר סלמה

כ"ו שבט תשע"ד, 27/01/2014


היה זה בתקופת מלחמת לבנון השנייה. הייתי באוטובוס בדרכי לקיים את רצונו של רבי נחמן מברסלב ולהפיץ את תורתו לציבור הרחב. באמתחתי היו החוברות הנפלאות שכתב הצדיק מיבנאל על פי תורתו של רבי נחמן בשפה קלילה ונעימה.

ישבתי בקדמת האוטובוס, ולידי ישב חייל קרבי לא דתי שחטף תנומה במהלך הנסיעה. האוטובוס נכנס לתחנה המרכזית בעפולה ועצר להפסקת ביניים, וגם אני קמתי ממקומי כדי להשתחרר מעט ולחלץ את העצמות. לפתע התעורר החייל שישב לידי, פקח עיניים מבוהלות, הסתכל בי ממושכות ועל החוברות של ברסלב שהיו בידיי, ואמר בהפתעה: "אוהה, רבי נחמן מברסלב שלח אותך אלי!".

מה קרה לו? חשבתי לעצמי, מה הוא רוצה? החייל שקם זה עתה מתנומה ממושכת, ראה שאני מבולבל מתגובתו, אך המשיך וביקש: "תן לי בבקשה את החוברת ששמה 'אל תפחד', זה מאוד חשוב לי". חיפשתי את החוברת המבוקשת בין יתר החוברות שהיו לי - אך לא מצאתי.

"יש לי חוברות נפלאות אחרות בנושאים נוספים, תרצה לקחת?" שאלתי את הבחור, אך הוא סירב בנחרצות: "אני רוצה רק את החוברת 'אל תפחד', תחפש אולי בתיק שלך", הציע. "אתה חייב למצוא לי את החוברת הזו, אני לא יכול להיכנס ללבנון בלי החוברת הזו", אמר בסערת רגשות.

הבנתי שהוא לא הולך לוותר לי בקלות והחלטתי לעשות מאמץ נוסף עבורו, הפכתי את תכולת התיק שלי החוצה וחיפשתי בדקדקנות, עד שמצאתי את החוברת המבוקשת.

"לא נכנס ללבנון בלי החוברת הזו" (צילום אילוסטרציה)

"הנה מה שחיפשת אחי היקר" אמרתי לחייל והגשתי לו את החוברת. העיניים שלו נצצו משמחה והוא הודה לי בחום, "עכשיו אני כבר לא מפחד להיכנס ללחימה בלבנון", הוסיף.

"אבל מדוע התעקשת לקבל דווקא את החוברת הזו?" הקשתי.

"תקשיב צדיק", ענה לי החייל שחזותו העידה עליו שאינו שומר תורה ומצוות. "גייסו אותי לקרבות בתוך לבנון עצמה וכשנכנסתי לשטח הלחימה היה לי פחד עצום. מה שנתן לי את התעוזה להילחם בקרב, זו חוברת של ברסלב בשם 'אל תפחד', אותה קיבלתי מחבר. כל יום קראתי כמה פעמים בחוברת, וזה נתן לי כוח, אומץ וביטחון".

"כעת אני חוזר ללבנון משבת חופשה", המשיך החייל וסיפר. "ורק לאחר שעליתי לאוטובוס, נזכרתי ששכחתי את החוברת היקרה כל כך לליבי בבית, ולא ידעתי מה לעשות - איך אכנס שוב ללבנון בלי החוברת הזו...?".

"כשנרדמתי מקודם, חלמתי שרבי נחמן מברסלב בעצמו בא אליי בחלום", המשיך החייל בסיפורו המפתיע ואני התיישבתי לידו והקשבתי לדבריו. "הוא בא אליי בחלום ואמר לי: 'אל תדאג, אתה תקבל את החוברת שאבדה לך'. באותו הרגע התעוררתי וראיתי אותך עומד לידי. זאת הסיבה שהיה ברור לי שאתה השליח שאצלו נמצאת החוברת הזו, הרי רבי נחמן שלח אותך...".

החייל סיים את סיפורו והודה לי שוב ושוב, ואילו אני שקעתי בהרהורים על חשיבות הפצת הספרים והחוברות של רבי נחמן מברסלב לכל יהודי ויהודי, כי כפי שאומר הצדיק מיבנאל: "לכל קונטרס, יש כתובת".

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת

 

עוד בנושא זה:

מה לדבר עם החיילים שלי בתקופה
המתוחה הזו כדי להרגיע אותם?
הצדיק במסר מרגיע לגבי
איראן: "אין מה לפחד"
צפו: חסידי ברסלב ביבנאל
חגגו חנוכה עם חיילי צה"ל

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup