ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ל"ג בעומר וימי הספירה ב'ברסלב סיטי' - שאלות ותשובות
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ל"ג בעומר וימי הספירה ב'ברסלב סיטי' - שאלות ותשובות

שו"ת ברסלב הוא פרוייקט יחודי של אתר 'ברסלב סיטי' בו ניתנה לגולשים במה להעלות את ספקותיהם ושאלותיהם בחסידות ברסלב ובהשקפה כללית. במסגרת הפרוייקט שהיה פעיל במשך כ-3 שנים העבירה מערכת 'ברסלב סיטי' את שאלות הגולשים ללשכת הצדיק מיבנאל כבוד קדושת מוהרא"ש זצוק"ל, אשר השיב לשאלות באופן אישי.

פרוייקט שאלות ותשובות בחסידות ברסלב נותן מענה לכל הספקות של מתקרבים חדשים לדרכה של חסידות ברסלב, וכן לתלמידים ותיקים אשר מעוניינים לדעת כיצד לנהוג בנושאים שונים.


שו"ת ברסלב - הדף הראשי » ל"ג בעומר וימי הספירה בברסלב סיטי »


2474
האם כשמרגישים עצבות בימי ספירת העומר ובימי בין המצרים מותר לשמוע ניגונים?
4214
האם לאדם שנופל לדיכאון אם אינו שומע מוזיקה מותר לשמוע מוזיקה בימי ספירת העומר?

4675
האם זה נכון שמי שלומד בספר הזוהר הקדוש יכול להשתגע?
אני בחור צעיר בן שבע עשרה, ומאז שהשתתפתי בשיעור זוהר בבית הכנסת שלנו לבי נמשך מאוד ללימוד הזוהר הקדוש, אך שמעתי שלא כדאי ללמוד זוהר כי אפשר להשתגע מזה, ובגלל זה אני נמנע מכך. האם באמת יש ממה לחשוש?

4108
מדוע זכה דווקא רבי שמעון להיות מהתנאים הכי מפורסמים?
"כל עניינו היה לפטור את כלל נשמות ישראל מן הדין, ולכן לא בחינם שכלל נשמות ישראל נמשכים אל קברו יותר משאר קברי תנאים ואמוראים"

3659
האם ללימוד תרגום הזוהר יש אותה חשיבות כמו לימוד ספר הזוהר?
ברוך השם זכיתי לגרוס את כל ספר הזוהר הקדוש. כעת אני רוצה ללמוד אותו שוב, אבל הפעם ללמוד את התרגום של הזוהר ללשון הקודש כדי שאוכל להבין קצת יותר. האם כדי שזה ייחשב לי שסיימתי את הזוהר שוב אני צריך לקרוא גם את לשון הזוהר עצמו?

2145
איזה פירוש על הזוהר עדיף ללמוד: 'מתוק מדבש' או 'הסולם'?

2006
מהי מעלת הלימוד בספר הזוהר הקדוש? והאם כל אחד יכול ללמוד בו?
שלום לכבוד הרב. מהי מעלת הלימוד בספר הזוהר הקדוש? והאם כל אחד יכול ללמוד בו? אשמח אם הרב יוכל לענות לי ולתת לי קצת רקע בנושא

1937
מה צריכים לעשות עם שערות החלאק'ה שגוזזים לילדים?
רציתי לשאול לגבי השערות של תגלחת החלאק'ה שעושים לילד בהגיעו לגיל שלוש: מה צריכים לעשות עם השערות אחרי שגוזרים אותן? אמרו לי שצריכים לשמור אותן, אבל אני לא יודעת אם זה נכון, וכל פעם בניקיונות לפני פסח אני נתקלת בהם ולא יודעת מה האם לשמור את זה או לא

1138
למי הכוונה במילים "אריה ליש" בפיוט "בר יוחאי"?
יש לי שאלה לגבי הפיוט על רבי שמעון בר יוחאי שבו כתוב "בר יוחאי למקום אבני שיש הגעתה לפני אריה ליש". מי זה אריה ליש?

235
האם לנסוע למירון בל"ג בעומר למרות הדוחק וחוסר הצניעות?
רציתי לדעת מה העניין לנסוע לרבי שמעון בל"ג בעומר, ומה דעתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א לגבי אלו האומרים שלא לנסוע לשם בגלל שיש דוחק גדול וחוסר צניעות במירון באותו יום?

09
האם מותר לבחור צעיר ללמוד בזוהר הקדוש?
חברים שלי אומרים לי שמי שלומד בזוהר ואינו ראוי לכך יכול להשתגע, ואם הראש ישיבה שלי ידע שאני לומד בזוהר אז בודאי הוא יגער בי שאני אפסיק. האם זה נכון שמי שלא סיים את הש"ס אסור לו ללמוד בזוהר? האם זה מסוכן בשבילי?


מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup