ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - כוחות מעולם הבא: המוות הטרגי הוביל לתופעה מדהימה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
כוחות מעולם הבא: המוות הטרגי הוביל לתופעה מדהימה

מעוז שוקרון איבד את בנו בן ה-5 בתאונה קשה יום לאחר שנולד לו תינוק חדש למשפחה. אבל משהו מפתיע קרה לו: במקום להישבר הוא בחר במשהו אחר. כתבת וידאו מרגשת

כ"ו באדר ב' תשע"ו, 05/04/2016 | 12:16 | נחמן מעהל


בתאריך ל' בניסן תשע"ה נולד תינוק טרי למשפחת שוקרון המתגוררים ביישוב בית-אל שבאזור יהודה ושומרון. השמחה הייתה גדולה והאח בניהו בן ה-5 הלך בשמחה אל הגן לחלק סוכריות לחבריו הילדים שהתרגשו יחד איתו.

למחרת (יום שני, א' באייר תשע"ה) יצא בניהו לרכיבה על קורקינט בחוצות היישוב, הוא טייל ברחובות השקטים עד שלפתע פתאום הכל נגדע: אוטובוס הסעות נכנס בו בפתאומיות ומעוצמת הפגיעה הוא נהרג במקום.

ההלם והכאב של ההורים היה קשה מנשוא. עודם עסוקים בחגיגת לידת התינוק ובטרגדיה מהירה הם כבר מוצאים עצמם מלווים בפעם האחרונה את בניהו המתוק. בלתי נתפס.

ימים ספורים עברו מהאסון הקשה והאבא ר' מעוז שוקרון הוציא קריאה מפעימה לציבור: "בקשה לי לכולם, לא להקשות שום קושיות, הקדוש ברוך הוא יודע מה שהוא עושה. נתחזק ביחד, נמשיך הלאה". והוא באמת המשיך הלאה, הלאה בשביל בניהו, הלאה בשביל עם ישראל.

ההזדמנות נוצרה בסעודת ברית המילה של יוסף חיים - התינוק שנולד יום לפני מותו של בניהו ז"ל, לשמחה הגיעו מספר בחורים שביקשו להתחזק עם האבא שזה עתה קם מהשבעה. יחד הם החליטו על פתיחת שיעור בספר 'ליקוטי הלכות' לעילוי נשמתו של הילד.

השיעור שהתקיים בביתו של מעוז משך אליו גם בני נוער מהיישוב, בחורים שחיפשו מסגרת טובה ונפשם חשקה בקדושה. הם ביקשו לשמוע עוד ועוד ומשכו את מעוז אליהם למועדונית שביישוב. "היו שם כ-20 חבר'ה" הוא מספר ל'ברסלב סיטי', "גם בנים וגם בנות, נוער נושר. העברנו להם שיעור התחזקות כמו שמוהרא"ש חיזק ולימד אותנו, והם ביקשו עוד יום בשבוע. כך התחיל שיעור קבוע בשלישי ושבת, והחבר'ה התחילו להתחזק. בנים קיבלו על עצמם שבת, בנות התחילו לקבל על עצמן צניעות, התחזקות גדולה מאוד".

כמה חודשים לאחר מכן, כשמעוז הציע לכמה מהנערים להיכנס ללמוד בישיבה תורנית, הם הציבו בפניו תנאי: אם אתה תפתח עבורינו בית מדרש וישיבה - נבוא ללמוד. אחרי שיקול דעת ומחשבה החליט מעוז להרים את הכפפה ולפתוח בית מדרש של ברסלב ביישוב בית-אל, "בפרט שמוהרא"ש ביקש בצוואתו שכל אחד יפתח 'היכל הקודש' בעירו, רק שה'היכל הקודש' הזה יהיה מיוחד לנוער" הוא מדגיש, "שהרי מוהרא"ש תמיד מסר נפשו עבורם".

לבית המדרש הוא קרא 'היכל הקודש - תפארת בניהו' על שם בנו. המקום פעיל בכל ימות השבוע עם שיעורים מדי יום שיצרו סחף של קדושה ההולך ומתגבר ביישוב ובסביבה. והכל - כפי שהוא אומר - בהתחזקות ובשמחה.

ביום חמישי כ"ח באדר ב' תתקיים הכנסת ספר תורה אל בית המדרש החדש בבית-אל לכבוד יום השנה לפטירתו של בניהו ז"ל. "אין לי ספק שנשמתו הטהורה שמחה בשמים על ההתקרבות הגדולה לבורא עולם שנגרמה דווקא על ידי פטירתו", מסכם אביו.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

» מנויי אתרוג ורימון? תוכלו לצפות בסרטון כאן

"נשמתו הטהורה שמחה בשמים". הילד בניהו שוקרון ז"ל
שיעור תורה והתחזקות בבית המדרש 'היכל הקודש - תפארת בניהו' ביישוב בית-אל
שיעור תורה והתחזקות בבית המדרש 'היכל הקודש - תפארת בניהו' ביישוב בית-אל
שיחת חברים מחוץ לבית המדרש בבית-אל
שיעור תורה והתחזקות בבית המדרש 'היכל הקודש - תפארת בניהו' ביישוב בית-אל
ר' מעוז שוקרון בביקור עם תלמידיו בבית הכנסת המפואר ביבנאל עיר ברסלב

עוד בנושא זה:


סוחף עד דמעות: כך הפכתי
אמא לשלישייה כנגד כל הסיכויים

 בנם של זוג חסידי ברסלב
מבית-אל נהרג בתאונת קורקינט
אני רואה שהעיקר בברסלב זה 'חיזוק'.
מדוע לא מדברים יותר מ'התעוררות'?


1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup