ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - למה חילונים ודתיים נמשכים אל הצדיק מיבנאל?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
למה חילונים ודתיים נמשכים אל הצדיק מיבנאל?
הצדיק מיבנאל (צילום: אברהם בוים)

מה כל כך מיוחד במנהיג חסידי ברסלב שמושך אליו יהודים מכל הסוגים המגיעים לקבל את עצתו וברכתו?

כ' אייר תשע"ד, 20/05/2014


אנשים מכל הסוגים ומכל החוגים - גברים ונשים, חילונים וחסידים, בחורים ונערות, אשכנזים ואתיופים - כולם ללא שום הבדל מתקבלים במאור פנים אצל כבוד הצדיק מיבנאל בשעות קבלת הקהל וזוכים לקבל את עצתו וברכתו הלבבית והמחזקת.

בסיפור הבא, שהתרחש לפני שנים רבות, יסופר על השילוב המעניין בין מבקשי ברכתו של הצדיק מיבנאל ומדוע אנשים כה שונים מתחברים לדרכו?

היה זה במוצאי שבת בשעת לילה מאוחרת, בין המוני האנשים שהמתינו בחדר ההמתנה לפני כניסתם אל חדר הצדיק היו גם בחור ישיבה חרדי שנחשב לבן תורה גדול, ולפניו המתינה אשה חילונית למהדרין שאף לא הייתה לבושה בצניעות כמקובל. הבחור העדיף להמתין בבית המדרש הסמוך וביקש מחבר שיקרא לו כשיגיע תורו לכניסה אל הקודש פנימה, כך גם שמר על עיניו וגם מילא את זמנו בלימוד תורה.

הזמן חלף ובנתיים הגיע תורה של האשה להיכנס אל הקודש פנימה, הממתינים שאחריה היו בטוחים שתוך דקה אשה חילונית זו תהיה כבר מחוץ לחדר וכך גם חשב בחור הישיבה שנעמד מיד בצמוד לדלת חדרו של הצדיק והתכונן לכניסתו, אלא שהדקות חלפו והשיחה של האשה עם הצדיק התארכה עוד ועוד, רק כעבור מחצית השעה יצאה האשה כשחיוך על פניה ומיד לאחריה נקרא הבחור על ידי הגבאים להיכנס פנימה.

לתדהמתו פנה אליו הצדיק מיד ואמר: "מן הסתם יש לך קושיה גדולה עליי עכשיו, מדוע אני מדבר כל כך הרבה זמן עם אשה לא דתיה? דע לך שהשם יתברך נתן לי כוח להאיר את נשמות ישראל, לעודד ולחזק את כולם, גם כאלו שנמצאים במדרגה רוחנית גבוהה וגם אלו שנמצאים בדיוטא התחתונה ביותר, אני שייך לכולם".

הבחור עוד לא הספיק לפצות את פיו וכבר המשיך הצדיק לקרוא את מחשבותיו: "אתה מתפלא על מה הארכתי בשיחה עם אותה אשה, אז אספר לך. אשה זו נמצאת בתוך השבעה על בתה הצעירה ששמה קץ לחייה והתאבדה, עקב כך נפלה גם האמא לשברון לב גדול ונכנסה למצב נפשי קשה מאוד עד שהתכוונה ללכת בעקבות בתה ולהתאבד בעצמה כדי לגמור עם הצער הכבד על פטירת בתה האהובה. כששמעתי את סיפורה של האשה ביקשתי שיזמינו אותה אליי כדי לעודד את רוחה, היא מיד הסכימה לבוא וכעת דיברתי על ליבה שלא תישבר חלילה מהאסון שקרה עם בתה והוספתי עוד ועוד דיבורי התחזקות ואמונה, לא הרפיתי עד שהשפעתי עליה ושמעתי ממנה הבטחה מפורשת שמכאן היא יוצאת לדרך חדשה וזונחת לחלוטין את התוכנית ליטול מעצמה את החיים. אחרי ששמעת את סיפורה האומלל, האם לא היית מרחם עליה ומנסה לחזק את רוחה? איך אוכל שלא לרחם על נשמות ישראל?!", סיים הצדיק בכאב.

אותו בחור בן תורה הינו כיום אחד מתלמידי החכמים הנחשבים במרכז הארץ שאף מוסר שיעורי תורה לרבים וממנו שמענו את המעשה. "מאז הבנתי מעט שבמעט מהי שליחותו של הצדיק מיבנאל בעולם" אמר לנו הבחור שהפך מאז לרב מפורסם, וביקש להוסיף ולהסביר: "לא לחינם דרשו דורשי רשומות ששמו של הצדיק - רבי אליעזר שלמה - מעיד על מהותו ושליחותו בזה העולם, להציל ולחזק ולעודד הן את אלו שנמצאים ברום הדרגות הרוחניות והן את אלו שנמצאים בשאול תחתית ומתחתיו. וכך כתבו דורשי הרשומות: אליעזר ראשי תיבות: עין לא ראתה אלוקים זולתך - כנגד בני עלייה שהגיעו להשגות רוחניות גבוהות. ושלמה ראשי תיבות: שיורד לכל מקומות המטונפים - כנגד אלו שנמצאים בשאול תחתית ומתחתיו".

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

המונים מתברכים מהצדיק
בערב ראש השנה באומן

ברכה מדויקת: "השנה
תהיינה לכם שלוש שמחות"

"לא נכנס ללבנון בלי
החוברת של ברסלב"

7 תגובות

  • 2.
  • וואלה כתבה יפה תמשיכו ככה
   מאת: א''ש
  • 3.
  • מוהרא''ש הוא האדמו''ר של הספרדים
   מאת: שרוליק
  • 4.
  • חסידים ספרדים אשכנזים אתיופים כולם אצלו אותו הדבר
   מאת: צבי
  • 6.
  • תודה לאדמו''ר הקדוש מיבנאל אנו מעריכים
   מאת: יצחק
  • 10.
  • לפי הסיפור מבינים אנו את קדושתו ורחמנותו של מוהרא''ש
   מאת: אליעזר שלמה
  • 12.
  • מוהרא"ש הוא לא רק האדמו"ר של הספרדים מוהרא"ש הוא האדמו"ר של כולם ספרדים אשכנזים
   מאת: אליעזר
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup