ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - למה מבקש הקיבוצניק החילוני להיפגש עם הצדיק מיבנאל?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
למה מבקש הקיבוצניק החילוני להיפגש עם הצדיק מיבנאל?
"חייב להיפגש עם הצדיק" (אילוסטרציה)

דניאל הוא ליטאי בני ברקי שהתקרב לחסידות ברסלב. כשהחל לשפץ את דירתו בחודש האחרון נתקל בקבלן שיפוצים - קיבוצניק שאפילו לא שומר כיפור - שסיפר לו דבר מפעים

י"ז בחשוון תשע"ה, 10/11/2014 | דן כהן


קוראים לו קובי, הוא קבלן שיפוצים במרכז הארץ, יש לו שיער מתולתל ארוך והוא איש נעים שיחה. סגרתי איתו על שיפוץ הבית שלי בבני ברק וסיפרתי לו כי לפני שניגשתי לעסקה התייעצתי עם מורי ורבי מוהרא"ש הצדיק מיבנאל. "אני מכיר את הצדיק הזה", הפתיע אותי הקבלן עם התלתלים הארוכים, "שמעתי אותו המון פעמים, הוא תמיד מתחיל ואומר בדרשות שלו 'בני ובנותי היקרים'".

מה ליהודי היקר הזה ולדרשות של צדיקים? חשבתי לעצמי... קובי הקבלן כנראה הבין את הפליאה שלי ופתח במונולוג אישי: "תראה, אני אמנם חילוני גמור, נולדתי בקיבוץ שכולם שם לא שומרים מצוות ואפילו אוכלים ביום כיפור... אני גר שם עם הוריי עד היום ואנחנו רחוקים מאוד מיהדות, אבל קרה לי משהו באמצע ששינה לי את כל המחשבה על הדת - לפני כמה שנים נסעתי לעבודה ובדרך חיפשתי לשמוע משהו מעניין ברדיו, משהו נחמד שיעביר לי את הדרך, נפלתי על תחנה דתית כלשהי ושם שמעתי איזה רב שמדבר דיבורים מלהיבים ומחזקים, הוא אמר שצריך להיות בשמחה ואסור להתייאש אף פעם ועוד דברים מעודדים".

"מאז", המשיך היהודי לספר, "התחלתי להאזין באופן קבוע לתכנית הזו ואחרי תקופה התברר לי שהרב שמדבר בה הוא הצדיק מיבנאל, שמסתבר שהוא הרב שלך. המילים שבהם הוא פותח את הדרשות 'בני ובנותי היקרים' חרוטות לי בלב ולעולם לא אשכח אותן. שאבתי מהדיבורים שלו המון כוח ומאז למדתי להסתכל על החיים בצורה נכונה ולחיות בשמחה".

פתאום קיבלו העיניים של קובי הקיבוצניק ברק מיוחד, הפנים שלו הוארו והוא פנה אליי בהתרגשות: "יודע מה? אולי תסדר לי פגישה עם הצדיק הזה, אני חייב לקבל ממנו ברכה ולספר לו מה הוא עשה לחיים שלי". הבטחתי לנסות.

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:הקיבוצניק לקח חוברת, והפך לדתי
הצדיק מיבנאל: "כשיש שמחה
אין חטאים ואין חילונים"

הקיבוצניק לשעבר מסביר:
כך חוזר בתשובה צריך להתנהג


3 תגובות

  • 1.
  • מאת: אליהו
   הכתבה מאוד יפה ורב תודות לכם רק רציתי לשאול לפני כמה שנים זה היה וגם באיזה תחנת רדיו דיבר כ''ק מוהרא''ש שליט''א כי כתבתם על השיפוצניק בלשון הזה ''התחלתי להאזין קבוע לתוכנית הזו'' תודה אשמח לתשובה
  • 2.
  • מאת: מערכת האתר
   הסיפור התרחש בימים אלו, שמה של תחנת הרדיו עליה מסופר לא ידועה לנו אך ידוע כי מוהרא"ש מסר שיעורי חיזוק במספר תחנות עד לפני מספר שנים.
  • 16.
  • מאת: יוסף
   איך יהודי אחד יכול להיות צינור שפע ויהדות לכל כך הרבה אנשים...
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup