ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - למי השתנו החיים באמצע הניקיונות לפסח?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
למי השתנו החיים באמצע הניקיונות לפסח?
מנקים לפסח (אילוסטרציה)

חוברת אחת שהתקבלה ביום עצבני במיוחד התגלתה בניקיון לקראת פסח והפכה את חייו של נהג האוטובוס • יהושע כותב ל'ברסלב סיטי' על מה שהבהיר לו את חשיבות הפצת ספרי ברסלב

ז' ניסן תשע"ד, 07/04/2014


לפני כ-12 שנה התקרבתי לחסידות ברסלב וזכיתי להכיר את הצדיק מוהרא"ש. הייתי גר בקריית ספר ובכל יום רביעי הייתי נוסע לבני ברק, שם התקיים שיעור בספרי ברסלב ועשרות אברכים התקבצו ובאו כדי ללמוד את דרכי החסידות יחד עם הרב אברהם שושן, כשלאחר מכן היינו מאזינים בשידור חי לשיעורו השבועי של מוהרא"ש הקדוש ומתבשמים מדרשותיו ומעצותיו הנפלאות. היה זה ערב של התעלות רוחנית והתחזקות עצומה.

לאחר השיעור הייתי יוצא להפצה במטרה לזכות עוד ועוד יהודים ולתת להם את ספרי ברסלב. מקומי הקבוע היה בתחנת הדלק 'הלו תימן' הנמצאת בכניסה לעיר בני ברק, שם הייתי עומד ומחלק את החוברות של הצדיק מיבנאל.

בנקודה זאת שמעתי ממישהו סיפור מרגש שהבהיר לי את משמעות ההפצה, וברצוני לחלוק אותו איתכם.

ערב אחד, בהיותי בתחנת הדלק, הגיע אוטובוס למקום ועצר כדי לתדלק, מתוכו ירד יהודי שחזותו העידה עליו כי הוא חסיד ברסלב - כיפה גדולה לראשו, פאות ארוכות מסולסלות ופתיל תכלת שזור לו בין חוטי ציציותיו. כשראה אותי מחלק קונטרסים, הוא ניגש אלי, עטף אותי בגופו הגדול, חיבק ונישק אותי ואמר לי בהתרגשות: "אשריך אחי היקר, איזו עבודת קודש אתה עושה, איזו עבודה גדולה, איזה זיכוי הרבים!".

השתוממתי, כי עדיין לא הייתי ממש מודע לכוחה הגדול של פעילות ההפצה. כשראה אותי נבוך ומשתומם החליט החסיד לספר לי את סיפורו. "שמע לי ידידי", פנה אליי ברוגע, "יש לי כיום אחד עשר ילדים, הגדולים לומדים בישיבת 'בית שמעיה' כאן בבני ברק, והיתר לומדים בתלמודי תורה חשובים בעיר בית שמש. אני קובע עיתים לתורה ואשתי עושה רצון השם ומתלבשת בצניעות. וכל זה בזכות מה? בזכות קונטרס אחד שקיבלתי לפני מספר שנים".

"יפה", עניתי לו. "משמח את הלב לשמוע שקונטרס אחד מחולל נפלאות".

פה הבנתי את משמעות ההפצה. תחנת הדלק בכניסה לבני ברק (צילום: דן כהן)

"אין לך מושג אילו נפלאות" הוא המשיך, "אספר לך בקיצור איך התקרבתי לברסלב ואז תבין מה זה נפלאות. אני ואשתי היינו גרים בתל אביב, היינו זוג חילונים למהדרין, למחייתי הייתי עובד כנהג בחברת האוטובוסים 'דן' בקו 51. הרבה צרות עברו עלי בחיים, בעיות של כסף, מריבות עם האישה, הייתי על סף גירושין, הייתה לי ממש מרירות בחיים ורציתי להתגרש מאשתי".

"יום אחד הגעתי לעבודה עצבני מאוד, וזאת לאחר מריבה קשה עם האישה, סידרתי את חפציי האישיים באוטובוס והתכוננתי להתחיל את הנסיעה הראשונה של המשמרת, והנה עלה לאוטובוס חסיד ברסלב ובידו חבילה של חוברות. 'בוקר טוב אחי', הוא פנה אליי, 'תרד מכאן' צרחתי עליו בחזרה, 'מי נתן לך רשות לעלות לאוטובוס', הוצאתי עליו את כל הכעס של הבוקר. להפתעתי הוא לא התרגש ממני והתנהג כאילו צעקתי בכלל על מישהו אחר. הוא פנה אליי שוב ואמר: 'יש לי חוברת נפלאה בשבילך, רק תן פרוטה קטנה לצדקה'. 'תעוף מפה' השבתי לו שוב בעצבים, 'לא רוצה לראות אותך על הבוקר, כאילו ספרון קטן זה מה שחסר לי עכשיו...'. אבל הוא לא הרפה ממני, הוא הניח את החוברת על מתקן המטבעות של האוטובוס ואני בעצבים לקחתי מספר מטבעות וזרקתי עליו. את החוברת זרקתי בתוך תיקי האישי, תוך כדי שהמטרתי על החסיד עוד ועוד קללות נמרצות ודאגתי שיעזוב את האוטובוס שלי".

"כועס ועצבני ישבתי ליד ההגה, התנעתי את האוטובוס ויצאתי לדרכי לאסוף את הנוסעים הממתינים לי בתחנות. לאט לאט נכנסתי לשגרת העבודה ושכחתי מהאירוע של הבוקר. יום רדף יום, שבוע רדף שבוע, עד שהגיע חג הפסח".

"תעוף מפה, לא רוצה לראות אותך על הבוקר" (צילום אילוסטרציה)

"אמרתי לעצמי שהגיע הזמן לעשות סדר ולנקות את התיק שלי והחלטתי שזה הזמן הכי מתאים, כי כל עם ישראל עושים עכשיו ניקיונות לפסח ואני אנקה לפחות את התיק שלי. הפכתי את כל התכולה שלו החוצה והתחלתי לעשות סדר, ופתאום ראיתי את החוברת הקטנה של ברסלב שכתוב עליה 'למה להתייאש'. נזכרתי מהיכן היא הגיעה אליי לתיק, ופתחתי אותה לראות מה כתוב בה. התחלתי לקרוא, ועברה בי צמרמורת של התרגשות - כל מילה ומילה עודדה וחיזקה אותי עד שהתחלתי לבכות כמו תינוק, ממש כמו תינוק".

"התחלתי לחשוב לעצמי ולהפנים את מה שנאמר בחוברת - יש מישהו בעולם שיכול להבין אותי, בורא העולם רק מחכה שאדבר אליו ואספר לו את כל מה שיש לי בלב, יש לי אבא בשמים שרוצה לשמוע אותי, שאוהב אותי ורוצה בטובתי. בכיתי באותו הרגע לבורא העולם ואמרתי לו: 'ריבונו של עולם, תעזור לי לגלות אותך, ובבקשה תעזור לי למצוא את הצדיק שכתב את החוברת המיוחדת הזו'. וזהו, כנראה שהתפילה פעלה. מאותו היום התחלתי מאוד להתעניין ביהדות, הייתי סקרן לדעת מה המיוחד בחסידות ברסלב ובצדיק מוהרא"ש שחיבר את החוברות הקדושות האלו וחקרתי הרבה את העניין הזה".

"בהמשך נרשמנו אני ואשתי לסמינר, הלכנו לשיעורי תורה וחסידות, והשאר זה כבר היסטוריה. כמו שאמרתי לך יש לנו 11 ילדים בני תורה, אני נוסע כל שנה לאומן וברוך השם לא רק שלא התגרשתי אלא שאני ואשתי חיים בשלווה, באהבה ובשמחה הכי גדולה שיכולים להיות, שמחים ומאושרים בחלקנו. והכול בזכות קונטרס אחד שקיבלתי ביום עצבני במיוחד. עכשיו אתה מבין אילו נפלאות קונטרס אחד יכול לעשות?", סיים החסיד את סיפורו האישי. "תמשיך אחי בהפצה ותזכה את הרבים, אין עבודת קודש גדולה מזאת".

באותו הרגע הבנתי את גודל המשמעות של הפצת הספרים הקדושים של ברסלב והחלטתי לדבוק בזה כל ימי חיי.

» חג הפסח בברסלב סיטי

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

מה אני יכול לעשות שאני עצבני
עד שאני משתגע לגמרי?

מרתק: כך הבריא ילד
בן שבע ממחלת הסרטן

"לא נכנס ללבנון בלי
החוברת של ברסלב"

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup