ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - קידוש ה' ביבנאל: מבנה חדש למתנדבי מד"א נחנך בטקס מרשים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
קידוש ה' ביבנאל: מבנה חדש למתנדבי מד"א נחנך בטקס מרשים

נשיא מד"א בטקס: "חסידי ברסלב מבינים באמת את המשמעות של תרומה לאחר" • הצדיק מיבנאל: "בשבילנו זה תענוג לשרת אנשים, בשבילנו זה זכות להיות חלק ממגן דוד אדום"

י"ז חשוון תשע"ד, 21/10/2013

צילום: מאיר גרונבלאט, ברוך מעהל


מתנדבי מד"א חסידי ברסלב ועשרות מתושבי יבנאל התכנסו בשעות הצהריים (שני) לטקס חנוכת מבנה חדש שישמש מעתה כנקודת הזנקה לאירועי חירום ביבנאל וסביבתה. תחנת מד"א החדשה נתרמה ע"י אגודת ידידי מד"א בבלגיה, והיא כוללת אמבולנס וצוות רחב של מתנדבים וכוננים מקהילת חסידי ברסלב.

עד כה, פעלו ביבנאל מתנדבים וכוננים אולם לא הוקמה עבורם נקודת הזנקה מוסדרת. כעת, יוכלו הכוחות להעניק מענה מלא מתוך נקודת ההזנקה החדשה שהוקמה עבורם.

ייחודה של נקודת ההזנקה ביבנאל, היא היותה מושתתת על כוח אדם של מתנדבים בלבד, כולם מתנדבים בוגרים מקהילת חסידי ברסלב ביבנאל.

את מעמד חנוכת המבנה פיאר כ"ק מוהרא"ש שליט"א הצדיק מיבנאל ובו השתתפו גם מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין עם בכירים נוספים מהארגון וכן התורמים מאגודת ידידי מד"א בבלגיה.

הנואמים בטקס, שרובו התקיים בשפה האנגלית עקב האורחים הרבים מחו"ל, בירכו על ההתפתחות ההתנדבותית אותה חווה יבנאל בשנים האחרונות, דבר המשפיע ונותן השראה לציבור החרדי כולו.

נשיא מד"א, פרופ' יהודה סקורניק אמר שמבלי חסידי ברסלב לא הייתה שום תחנת מד"א באיזור זה. "זה לא דבר רגיל לראות שילוב של חרדים וחילונים באירוע שכזה", אמר נשיא מד"א, "אבל כאן אצל חסידי ברסלב ביבנאל זה שונה, כי הם מבינים באמת את המשמעות של הצלת חיים ותרומה לאחר".

"זה התחיל לפני מספר שנים" סיפר פרופ' סקורניק. "אני זוכר את המתנדבים שהיו בקראוון קטן מאוד וממנו יצאו להציל חיים, ועכשיו בעזרתכם התורמים מבלגיה יש למתנדבים אלו מבנה מפואר לשרת ממנו את הציבור ולהציל חיים באיזור כולו. תודה רבה לחסידי ברסלב שדחפו וקידמו את רעיון הקמת התחנה במקום זה".

כ"ק מוהרא"ש שליט"א פתח את דבריו בהתנצלות על האנגלית שאינה שגורה על לשונו מספיק טוב והודה לתורמים מבלגיה על תרומת התחנה החדשה שתשמש את המתנדבים. "אני מוכרח לומר לכם שבתורה הדבר הראשון וההוראה הראשונה זה להציל חיים. התורה הקדושה אומרת שכל המציל נפש אחת מישראל כאילו מציל עולם מלא".

"הדבר החשוב שאני מלמד את תלמידיי תמיד, זה שחייבים לעזור לאחר", סיפר הצדיק לאורחים מבלגיה. "התנדבנו למגן דוד אדום וכיום אנחנו מונים כבר למעלה מ-26 מתנדבים שפועלים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע כולל שבת, 365 יום בשנה. כמו שאתם יכולים לראות, אנחנו אנשים חרדים ובשבילנו שבת זה דבר גדול, אבל התורה מלמדת אותנו שבשביל להציל חיים יכולים לחלל את השבת".

"בשבילנו זה תענוג לשרת אנשים", הוסיף הצדיק. "בשבילנו זה זכות להיות חלק ממגן דוד אדום. אני מאחל שנצטרך את מגן דוד אדום רק עבור יולדות".

בהמשך תרגם הצדיק חלק מדבריו לעברית עבור הקהל שנכח במקום ואינו מבין אנגלית. "אני גאה עם האנשים שלי שמצילים חיים מכל הלב", אמר הצדיק במהלך דבריו.

האורחים שהגיעו ממקומות רבים מרחבי העולם הביעו הערכה גדולה לדברי הצדיק ואמרו בפה מלא כי לא שמעו לעולם דיבורים כאלו מרב חרדי או דתי.

לאחר סיום דבריו, העניק הצדיק תעודות הוקרה וברכה לנדבנים מבלגיה שתרמו את המבנה החדש והודה להם על תרומתם למען תושבי ארץ ישראל. בהמשך קבע את המזוזה בפתח המבנה כשלאחריו קבע מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין מזוזה נוספת באחד החדרים הפנימיים, ומזוזה נוספת קבע מנהל תחנת מד"א ביבנאל אבי בן חמו שבזכותו קיימת התחנה החדשה.

עם סיום הטקס התחייב מנכ"ל מד"א אלי בין להביא ליבנאל אמבולנס נוסף שאיתו ימשיכו מתנדבי מד"א חסידי ברסלב להציל חיים.


עוד בנושא זה:

הפצוע מהתאונה:
חסידי ברסלב הצילו את חיי
תיעוד מהשטח:
פעולות ההצלה במירון
מתנדבי מד"א חסידי ברסלב
ביום גיבוש בחפץ חיים

7 תגובות

  • 2.
  • אלון למועצה בגדוללללל
   מאת: רוני כ??ן
  • 3.
  • מאת: ניסן אביב מזרחי
   לכל החברים היקרים מזל טוב לרגל חנוכת מבנה התחנה החדשה , אין מה להגיד הרבה מגיע לכם על כל הפעילות המבורכת והצלת חיים שאתם עושים קידוש השם גדול והכל בזכות מוהרא"ש ובכח הצדיק..אשריך אבי בן חמו שהתחיל את הכל לפני בערך 8 שנים ביחד עים איל עמר שהייתם חוד החנית ...אשריכם ואשרי חלקכם.
  • 4.
  • ניסן תחזור ליבנאל אוהבים אותך()()()
   מאת: מתנדב
  • 5.
  • מאת: חסיד
   מה עם הבחירות בעיר ברסלב מה יצא ומה עם התמונות וכל התוצאות של הבחירות
  • 6.
  • מאת: חסיד
   מה עם הבחירות בעיר ברסלב מה יצא ומה עם התמונות וכל התוצאות של הבחירות
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup