ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מתנדבי מד"א הוזנקו לאירוע תאונה ביבנאל
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מתנדבי מד"א הוזנקו לאירוע תאונה ביבנאל
הרכב ההפוך

המתנדבים הוכיחו שוב את נחיצותם ופעילותם המבורכת בתאונה שאירעה היום ביבנאל  כאשר רכב איבד שליטה, התנגש בעוצמה בעמוד חשמל והתהפך על גבו. תוך מספר דקות היו הפצועים בדרכם לבית החולים לאחר טיפול ראשוני שהוענק להם במיומנות על ידי המתנדבים

ז' אייר תשע"א, 11/05/2011


היום בבוקר, בשעה 10:45 נתקבלה קריאה במוקד מד"א מרחב ירדן על תאונת דרכים שאירעה בצומת שכונת משמר השלושה ביבנאל.

שני כונני מד"א מתנדבי קהילת ברסלב, ר' ניסן מזרחי ור' אושרי פינטו, זינקו לרכבם והגיעו למקום תוך שניות ספורות מקבלת האירוע. הכוננים החלו במתן טיפול רפואי ראשוני לנפגעים כאשר במקביל הם מעבירים דיווח  ברשת המירס הקבוצתית של מתנדבי מד"א קהילת ברסלב ביבנאל.

מייד אחריהם הגיעו צוות האמבולנס ירדן 43 הצוות מנה את אברכי הכולל נחמן סלמה, משה כהן, ונהוראי גרמה שהוקפצו מלימודם היישר להצלת חיים, איתם הגיעו ברכבם הפרטי הכוננים אלעד מלכה וגדי חדד, כאשר מנהל תחנת יבנאל אבי בן חמו שמשמש גם ככונן פעיל הגיע ברכבו הפרטי לעזור בטיפול.

הצוותים טיפלו באירוע בזריזות ובמקצועיות כך שתוך כחמש דקות מרגע שהתקבלה הקריאה במד"א הפצועים כבר עשו את דרכם לביה"ח כשהם לאחר טיפול רפואי ראשוני.

בשיחה שקיימנו עם מנהל תחנת יבנאל אבי בן חמו, הוא סיכם את האירוע: "המתנדבים הרבים הפזורים היום במושבה הם המענה הראשוני למקרי חירום המתרחשים ביישוב, וזמן ההגעה של הכוננים הראשונים שהתייצבו באירוע כמו גם הזמן המהיר של של כל מהלך הפינוי הם מהווים את הגורם הראשון בשרשרת ההצלה של כל אירוע חירום שמתרחש במושבה". והוסיף: "אני שמח, שברוך השם אנו זוכים להציל חיים ולקיים את בקשתו של כ"ק אדמו"ר מוהרא"ש שליט"א שכבר גילה דעתו מס' פעמים בעניין ההתנדבות למד"א".

תושב יבנאל שראה את כל מהלך התאונה סיפר כי בעודו יושב בחצר ביתו הבחין ברכב המגיע במהירות ולאחר ההתנגשות "התעופף" באויר לגובה של כשלושה מטרים ו"נחת" כשהוא הפוך על גגו. תושבים נוספים שהתאספו במקום מיד לאחר התאונה, שיבחו את מתנדבי מד"א קהילת ברסלב על פעילותם הברוכה לטובת כל תושבי יבנאל והאיזור.

 


  
עוד בנושא זה:
אסון התרסקות המטוס ברומניה
מד"א יבנאל סייעו!
מד"א יבנאל בסיוע באירוע דליפה
במלון "גולדן קראון" בנצרת
מד"א יבנאל בסיוע בתאונת דרכים
בצומת אילניה
ארגון מתנדבי מד"א ביבנאל יום גיבוש וסיום קורס של מד"א יבנאל
בנוכחות אלי פרץ
מנהל מרחב ירדן במד"א מר אלי פרץ
בקודש פנימה אצל הצדיק
ערב גיבוש, חלוקת תעודות והשקת חולצות
חנוכה תשע"א
מתנדבי מד"א יבנאל בקודש פנימה
אצל כ"ק אדמו"ר מוהרא"ש שליט"א

4 תגובות

  • 1.
  • מאת: א.ד
   הכתבה נכתבה בצורה יפה מאוד, בטוב טעם ודעת.
   כל הכבוד גם על התמונות מהזירה ועל המהירות שבה הועלתה הכתבה.
   היה ראוי לציין כי הפצוע אינו יהודי אך אף על פי כן קיבל טיפול מסור של המתנדבים, חסידי ברסלב, שאינם מפלים בין חרדים לחילונים ואפילו גויים מקבלים טיפול מסור.
   יישר כח!
  • 5.
  • מאת: יורם
   אשריכם צדיקים. איזו מהירות אתם נימצאים במקום ,כל הכבוד לכונני מד"א, שנשתמע רק בשורות טובות אמן .
  • 6.
  • מאת: אורן
   הכתבה מסוגננת מאד יפה, אין עליכם כונני יבנאל, "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו".
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup