ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מהוליווד להולילנד: צבי פישמן מביא אל המסך את מסריו של רבי נחמן
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מהוליווד להולילנד: צבי פישמן מביא אל המסך את מסריו של רבי נחמן

צבי פישמן היה תסריטאי מצליח בהוליווד • כשנשאל מדוע אינו יודע דבר על יהדותו התחיל בתהליך של חזרה בתשובה, ובימים אלו הוא מפיק סרט באורך מלא המבוסס על סיפורי המעשיות של רבי נחמן מברסלב

ט' באייר תשע"ה, 28/04/2015 | 13:45

תמונות: באדיבות צבי פישמןהסרט "סיפוריו של רבי נחמן". הטריילר הרשמי

צבי פישמן עלה ארצה מהוליווד, שם היה תסריטאי מצליח. כעת הוא שב לאהבתו הראשונה – הקולנוע – וזה עתה סיים את מלאכת הכתיבה, הבימוי וההפקה של סרט מרענן באורך מלא העוסק בכמה ממעשיותיו המפורסמות ביותר של רבי נחמן מברסלב, בהן "החכם והתם" ו"האינדיק".

הסרט, שהופק בתקציב צנוע של 175 אלף דולר (לשם השוואה, עלות הפקתם של רוב הסרטים הישראלים עומדת על מיליון עד שני מיליון דולר), נראה כהפקה הוליוודית לכל דבר. סיפורי-המעשיות, המלאים במלכים, נסיכים ושדים, לוקחים את הצופה כמה מאות שנים אחורנית לעולם קסום של טירות, מרחבים ירוקים ויערות מכושפים ונוף מדהים ביופיו. הסרט זוכה לתפאורות ורקעים שובי-לב ותלבושות אותנטיות ככל האפשר.

הסרט, שצולם על ידי חורחה גורביץ, מצלמי הקולנוע הטובים ביותר בישראל, הינו הרפתקה ויזואלית. צוות השחקנים מונה, נוסף לדוד-לב בניסטר, את שובר-הקופות הישראלי בכל הזמנים - יהודה ברקן, בהופעתו המדהימה, לראשונה בשפה האנגלית. בסרט מככב גם יהודה הכהן בתפקיד העוצמתי של החכם, במעשייה המרתקת המהווה מטאפורה לפיצול שבין החול והקודש.

דוד-לב בניסטר מגלם את האיכר המגלה כי מתחת לאח בביתו קבור אוצר גדול – סוג של גילוי עצמי העומד במרכזה של מעשייה מפורסמת אחרת של רבי נחמן. עוד ליהוק מעולה, בשלושה תפקידים שונים, מספק דניאל דיין, חבר ותיק של פישמן מהוליווד המתגורר כיום בצפת. דיין היה שהניע את צבי למסע התשובה והעלייה שלו כששאל את התסריטאי ההוליוודי דאז מדוע אינו יודע דבר על יהדות. זהו, אפוא, איחוד מחודש של השניים אחרי למעלה משלושים שנה. ליהוק מבריק נוסף הוא של בנו בן השבע-עשרה של פישמן, עמיחי, בתפקיד הנסיך שהחל להתנהג כתרנגול הודו כשפשט מעליו את כל בגדיו וזחל תחת שולחנו של המלך לאכול את הפירורים שנפלו על הרצפה – מטאפורה לילדים הסוטים מהדרך המקובלת, כמטאפורה של רבי נחמן לעם ישראל שבמשך גלותם הארוכה "תחת שולחנם" של הגויים בארצות נכר שכחו את זהותם האמיתית כבני-מלך.

צבי עצמו אינו נמנה על חסידי ברסלב והוא מודה כי מעולם לא היה באומן. אף על פי כן, הוא מצליח להעביר את המסר רווי האמונה של שמחה ואופטימיות, שעליו פרסומו של רבי נחמן. הסרט מתוכנן לצאת לאקרנים בקיץ הקרוב והוא נכנס לתחרות "פרס אופיר" – הגירסה הישראלית לפרסי האוסקר.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

צבי פישמן בהוליווד בעבר הרחוק
צבי משמש כבמאי על הסט של 'סיפורי מעשיות של רבי נחמן'

עוד בנושא זה:ארגון 'אש התורה' הגיעו מארה"ב
להפקת סרט תיעודי ביבנאל

חדש: דיסק מושקע עם סיפורו
של רבינו 'מעשה מחכם ותם'

גם באקדמיה מבינים:
"רבי נחמן מדבר לדור שלנו"


1 תגובות

    • 1.
    • איפה הסרט יוקרן ומתי??
      מאת: גיל
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup