ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מהו סוד כוחו של מוהרא"ש – הצדיק מיבנאל?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מהו סוד כוחו של מוהרא"ש – הצדיק מיבנאל?

ביום כ"א באייר שנת ת"ש נולד מוהרא"ש, הצדיק מיבנאל זי"ע, אשר זכה להשיב רבבות יהודים  מעוון, לחזקם באמונה בבורא עולם ובשמירת מצוות ע"י ספריו וחיבוריו הקדושים שהופצו בכל רחבי תבל ולהקים מפעלי תורה וחסד שגולת הכותרת שלהם קהילת קודש יבנאל - עיר ברסלב בגלילמה היה סוד כוחו של צדיק זה? מניין שאב כוח ועידוד לעמוד בכל ניסיונות החיים בגבורה עילאית?

י"ב אייר התשע"ז, 08/05/2017 | 18:40 | דן כהןכ"ק מוהרא"ש זי"ע (צילום יהונתן דנינו)

במכתבו אל צעירי תלמידי "היכל הקודש" מגלה מוהרא"ש הצדיק מיבנאל את סוד כוחו, וכך הוא כותב:

"כשהתקרבתי לרבנו, הייתי בן חמש עשרה וחצי. עד אז הייתי שובב גדול מאוד... לא היה עץ שלא טיפסתי עליו, לא היו גגות שלא עליתי עליהם...

גם בתקופה בה הייתה מלחמה וירו יריות, הלכתי להסתכל וחיילים צעקו: 'ילד תברח מפה... '

ומה לא עשיתי...

אך כיוון שהתקרבתי לרבנו, אמרתי: 'זהו זה !!!'

גמרתי אומר בדעתי שסיימתי עם השטויות והשובבות, והכנסתי את כל המרץ שלי בעבודת ה' יתברך.

החילותי להתמיד בספרי רבנו ב"שיחות הר"ן" וב"חיי מוהר"ן", והיה הדבר בנפשי לקיים כל שיחה של רבנו, ואף שזה בא לי מאוד מאוד קשה, אבל הייתי עקשן גדול מאוד, וככל שלמדתי יותר ספרי רבנו, נכנס בי מרץ יותר גדול להקב"ה.

חיקיתי את רבנו, ואף שהיה לי קשה במאוד מאוד, אך הייתי עקשן גדול.

בכל בוקר חזרתי על מה שכתוב ב 'שבחי הר"ן', איך רבנו התנהג בעבודת ה' יתברך, ואשר בא לו קשה, והתעקש והתבודד ובכה לפניו יתברך, ואיך שהתמיד בתורה, וזה הבעיר אותי, ונתן לי דלק לכל היום...

עד שהגעתי לשיחה בשיחות הר"ן, סימן קפ"ה, שם ראיתי שרבנו נתן הנהגה למוהרנ"ת ולעוד כמה מאנשי שלומנו, לגרוס בכל יום ח"י פרקים משניות, וקיבלתי על עצמי - 'זהו זה, אעשה כן!'

וזה מה שעזר לי. ובאמת זה בא לי מאוד קשה לגרוס ח"י פרקים משניות, כי הייתי ילד שובב מאוד שלא רצה ללמוד, וחפץ להסתובב, והנה הפכתי עצמי מהיפך להיפך, ובכל יום גרסתי ח"י פרקי משניות, ואף שלעיתים היה לי קשה מאוד, אך אמרתי לעצמי: 'אין חזרה'.

וכן לגבי לימודים נוספים, בא לי הדבר קשה מאוד, אך הייתי עקשן גדול, ועד היום אני עקשן גדול.

הרבה מאנשי שלומנו הזקנים שאלו אותי: "מהיכן יש לכם הכוח הזה? שכולם עומדים נגדכם, כולם מדברים עליכם, כולם מבזים אתכם ואיך אתם מחזיקים מעמד?"

הסוד הוא, שלמדתי הרבה ספרי רבנו, וזה נכנס בדם שלי...

כי השנים שלנו יעברו מהר מאוד, הנה הייתי בגיל חמש עשרה וחצי, והנה חלפו שלושים שנה ופרחו...

 הנה הייתי בגיל צעיר מאוד והנה כבר בגרתי, אבל ההכרח לי לומר לכם: לא השתניתי כהוא זה מאז הרגע הראשון שהתקרבתי אל רבנו עד עכשיו, זה אצלי חדש, יש לי עכשיו אותו מרץ, ואף יותר מאשר היה לי בהיותי בן חמש עשרה וחצי.

לעומת המרץ שהיה לי בגיל הנעורים, יש לי עכשיו יותר ויותר, אף שעוברים עלי ניסיונות קשים מאוד מאוד מכל הצדדים, שאנשים מתפעלים איך אני מחזיק מעמד.

אך הסוד - למדתי הרבה "ליקוטי הלכות" וזה נכנס בתוך הדם שלי, וזה מה שמחזיק אותי, וזה מה שאינו נותן לי ליפול..."

(אשר בנחל מכתב ט תט, עמ' רכה)


» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

» ציון מוהרא"ש זי"ע הצדיק מיבנאל


עוד בנושא זה:


ציונו הקדוש של הצדיק מיבנאל
הצדיק מיבנאל בראיון נדיר הילולת הצדיק מיבנאל

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup