ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה גרם לצייר המפורסם שי אזולאי לשנות את חייו?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה גרם לצייר המפורסם שי אזולאי לשנות את חייו?
"הציור הוא סוג של התבודדות". שי אזולאי

כמו רבים וטובים גם הוא נחשף לעצותיו של רבי נחמן מברסלב שגרמו לו לחזור בתשובה ולשנות את ההסתכלות על החיים. "ברגע שהכרתי את הרבי נחמן הכל השתנה"

ח' בשבט תשע"ה 28/01/2014


כשהוא בן 30, בתחילת שיא הקריירה שלו כאחד מהבולטים והמרכזיים שבין ציירי ישראל, מצא שי אזולאי את מה שחיפשה נשמתו - את הקירבה לאלוקים.

כמו רבים וטובים, התורות והעצות המיוחדות של רבי נחמן מברסלב חלחלו עמוק אל תוך ליבו וגרמו לו לשינוי מהותי בחייו, דבר שהתבטא גם בדרך הציור שלו. "הדרך שציירתי לפני שחזרתי בתשובה היא שונה לגמרי מהדרך שציירתי אחרי" הוא אומר, "ברגע שהכרתי את הרבי נחמן הכל השתנה. הצבע השתנה, השפה השתנתה, הדרך שאני מצייר השתנתה, האופן שבו אני מסתכל על היצירה השתנה. הציור היה אלוקים בשבילי וברגע שהתקרבתי לדת הבנתי שהוא לא אלוקים יותר".

האמנות שלו התחברה באופן טבעי עם עצתו של רבי נחמן לדבר תמיד עם ה' יתברך ולקשר כל דבר בחיים לאלוקים. "הציור עצמו הוא סוג של התבודדות, סוג של פעולה שאתה רוצה לוותר על עצמך ושה' יעבור דרכך. יש בזה קסם מסוים" מסביר אזולאי.

אזולאי נשוי ואב לחמישה ילדים. הוא שירת בצנחנים והחל לצייר במהלך טיול למזרח הרחוק אחרי השחרור. בהמשך למד ציור בבצלאל, שם השלים תואר ראשון בשנת 2000 ותואר שני בשנת 2007 בהצטיינות. כמו כן, השתלם באקדמיה Minerva שבהולנד. אזולאי הציג תערוכות בארץ ובעולם ועבודותיו נמצאות באוספים ציבוריים ופרטיים בכל העולם. החל משנת 2010 הוא מרצה ביחידה ללימודי חוץ של בצלאל.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:צפו: אביתר בנאי שר
ומתפלל אצל רבי נחמן

האם הציורים של הצדיקים הקדמונים
שמופצים היום הם אמיתיים?

הלהטוטן ניצן הס עם סרטון חדש:
מה עושים כשהחיים לא זורמים?


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup