ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה היתה העסקה עם הצדיק מיבנאל?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה היתה העסקה עם הצדיק מיבנאל?

מי שיקלע בימים אלו לקעמפ "מחנה תפארת התורה - ברסלב", יראה מחזה הוד: עשרות בחורי חמד יושבים במשך שעות ארוכות ועיניהם "תקועות" בתוך מסכת תענית. בכל יום, לאחר שעות ארוכות של לימוד - מסיימים הבחורים את כל מסכת תענית!

כ"ה מנחם אב תשע"ז, 17/08/2017 | 14:45 | מקור הכתבה 'אומן שלום' מוהרא"ש מגיע לקעמפ ברסלב 

שש שנים לפני: בשנת תשע"א, היה זה כבר כמה שנים מעת פתיחת ישיבת "תפארת התורה" של חסידי ברסלב בוויליאמסבורג, ועדיין - שום בחור לא זכה למצוא את זיווגו. הרה"ח ר' יואל ראטה שליט"א ראש הישיבה, הרים טלפון למוהרא"ש זי"ע ופרק את ליבו, את הכאב של הבחורים, את הכאב שלו כראש ישיבה, מוהרא"ש נענה ואמר: בעזרת ה' אגיע לסעודת ט"ו אב בקעמפ, ואביא עמי שידוכים!

מוהרא"ש התקבל בקעמפ בשמחה רבה ובצפיה דרוכה, מוהרא"ש החל לשאת דברים לכבוד היום הגדול המסוגל לזיווגים, ובסוף הכריז לפני הבחורים: 

בואו ונעשה עסק, תגמרו במשך הימים שבין ט"ו אב לראש השנה, ארבעים יום רצופים מסכת תענית בכל יום, ואני מבטיח לכם שתזכו לשבור צלחת אחרי ראש השנה!

יותר מזה לא נדרש... כבר למחרת, בשעות הבוקר המוקדמות, התמלא היכל הבית מדרש בעשרות בחורים, דבוקים לכיסאותיהם עד שיגמרו מסכת תענית, כך יום אחר יום עד לפני ראש השנה.

אף בעת סופת ההוריקן - שפקדה באותה שנה את האזור, וגרמה שהקעמפ יוצף במים והחשמל יופסק ליומיים – לא הפסיקו הבחורים משקידתם על המסכת ולמדו לאור נרות במסירות.

השנה, הדר קיבלוה מאהבה, "גדולים צדיקים במיתתן יותר מבחייהן" - אם אז ב"ה זכו כל הבחורים בזכותו של אותו צדיק למצוא את זיווגם ההגון – עכשיו על אחת כמה וכמה, ואכן מט"ו באב לא תמצאו עם מי לדבר במחנה הקיץ, הבחורים עסוקים לקיים את חלקם ב"עסקה"...


                                                                   בעת סופת ההוריקן» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

» ציון מוהרא"ש זי"ע הצדיק מיבנאל


עוד בנושא זה:


הסרטון שיגרום לכם לקנות כרטיס לאומן גם משיח צדקנו יבוא אל ציון רבינו
מראות אומן תשעז

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup