ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה ידעתם על מסירות הנפש הנדירה של מוהרא"ש?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה ידעתם על מסירות הנפש הנדירה של מוהרא"ש?

הרב גודלבסקי: "אין לתאר ולשער מה שאיבדנו פה, רק עוד הרבה שנים יתגלה אולי מסירות הנפש שלו בשביל הדור", הרב ארוש: "כשהיינו איפה שהיינו הוא כבר הפיץ את רבינו הקדוש בעולם. טיפשים אנחנו שלא זכינו להכיר אותו מספיק"

כ"ח באדר תשע"ה, 19/03/2015 | 19:00


בעצרת לזכרו של אדונינו מורינו ורבינו כבוד קדושת מוהרא"ש זצוק"ל שנערכה לאחרונה בבית המדרש 'היכל הקודש' של חסידי ברסלב בעיר בני ברק השתתפו גם הרב שלום ארוש ראש ישיבת 'חוט של חסד' בירושלים והרב אליהו גודלבסקי מארגון 'אזמרה' - שניהם משפיעים חשובים בחסידות ברסלב.

בדבריהם סיפרו מעט מגדולתו של מנהיג ברסלב מוהרא"ש זצוק"ל שהסתלק מן העולם לפני יותר מחודש והרחיבו בעיקר על מסירות הנפש שלו כלפי עם ישראל.

הרב גודלבסקי שהיה מקורב למוהרא"ש עוד מהיותו בחור אמר כי "הרב זצ"ל עשה כזו מסירות נפש, אני אומר לכם שאולי הרבה שנים אחרי 'עולם התיקון' יתגלה מה שהיה פה. לא יודע אם היה כזה דבר, הוא פשוט התיר את דמו, הוא ריחם על הדור וראה שאין מענה לדור חוץ מרבינו ורבי נתן והוא הלך והדפיס את הספרים באופן מכובד מאוד. קשה לדבר על זה, הלך מאיתנו אדם גדול מאוד שאין לשער ואין לתאר מה הפסדנו ומה איבדנו פה".

הרב סיפר גם על הפעילות הגדולה של מוהרא"ש בארצות הברית ("כמה שהרב זצ"ל הציל שם, אנשים לא יודעים, אי אפשר לשער ולתאר. יש דברים שיודעים אבל יש הרבה יותר שלא יודעים") ועל מוסדות הפאר ביבנאל ("ממש הפך מדבר שממה רוחני וגשמי לאימפריה של ברסלב") והוסיף והזכיר כי בתחילת הדרך עשו רבים לעג וקלס מדבריו של מוהרא"ש כאשר פרסם את 'סדר דרך הלימוד' שגילה רבינו הקדוש זי"ע "אבל אני יודע באופן אישי כמה שזה הציל אנשים".

הרב שלום ארוש דיבר בכאב גדול על ההפסד האישי שמרגיש בגלל שלא זכה לשאוב יותר מאוצרותיו של מוהרא"ש זצוק"ל בעודו בחיים. "כל ימי חייו הוא מסר את נפשו בשביל עם ישראל, עוד שהייתי בתחילת דרכי הייתי שולח אליו איזה סכום קטן ממש ובתמורה היה מגיע אליי עד הבית כל ספרי רבינו. כח ההפצה שלו והמסירות נפש שלו אין לתאר ולשער. אף אחד לא הצליח להכיר אותו, גם מי ש'הכיר אותו' אני בטוח שלא הצליח להכיר אותו, זה הכוח של הצדיקים שאי אפשר לדעת בכלל את הפנימיות שלהם".

"לפני יותר מחמישים שנה כשאף אחד עוד לא ידע כלום מברסלב, כולנו בכלל איפה שהיינו... ומוהרא"ש כבר התחיל להפיץ את הדעת של רבינו הקדוש. אני מרגיש שאני מקבל את הכוח מכבוד מורינו ורבינו רבי אליעזר שלמה שיק ע"ה זיע"א, אני מרגיש את הכוח הזה".

"כשמוהרא"ש היה בעולם הזה לא כל כך נפגשנו" הודה הרב ארוש בגילוי לב, "הוא היה עסוק ואני הייתי עסוק, חוץ משבת אחת שזכיתי לעשות אצלו ביבנאל והתארחתי אצלו בבית, אמנם רציתי מאוד לעשות עוד שבת שמה אבל לא זכינו. לא היה לי כמעט שום קשר מלבד זאת, רק ידענו על עבודתו. יש לי צער כי אני אומר שהיינו טיפשים, היה על ידינו כזה צדיק שלא זכינו להכיר אותו".

הרב ארוש הוסיף כי "צריך לזכות במה שאפשר כדי להחזיר לו טיפ טיפה, כי כולנו חייבים לו. כל העולם חייב לרב שיק! הוא ביטל גזרות בלי סוף, כל ההפצה שלו - עוד כשאנחנו בקושי נולדנו - ביטלה בלי סוף גזרות והביאה ישועות ואור. הוא היה ראשון המפיצים בדור, אנחנו חייבים לו".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:ככה קיבלו את מוהרא"ש
בירושלים לפני 40 שנה

מנהיג ברסלב מספר:
"כך התקרבתי לרבינו"

מוקד הברכות: עם ישראל מבקש
ישועות אצל הצדיק מיבנאל


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup