ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אימה בשחקים: מה עשה מוהרא"ש כשמטוסו עמד להתרסק?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אימה בשחקים: מה עשה מוהרא"ש כשמטוסו עמד להתרסק?
מוהרא"ש במטוס (צילום ארכיון)

נוסעי הטיסה קיבלו הודעה מחרידה: "אנחנו עומדים לצנוח לארץ" • צעקות וזעקות מחרידות החלו להישמע מכל חלקי המטוס, ידיים הונפו בבהלה והאנדרלומסיה שלטה • ומה הצדיק עשה?

ו' ניסן תשע"ד, 06/04/2014


טיסה היא דבר שגרתי ביותר עבור כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א, שהרי מדי כחודש ימים עולה הוא על מטוס בדרכו לארץ ישראל וממנה לארצות הברית, כך במשך שנים רבות.

אלא שבאחת הטיסות, זו המסופרת כאן, לא הכל הלך חלק. בעיצומה של טיסה רגועה החל המטוס לרעוד בצורה בלתי רגילה וקברניט המטוס הודיע לפתע שארעה תקלה חמורה ובלתי צפויה בכלי הטיס וקיים חשש גדול שהמטוס פשוט יפול לארץ. הנוסעים נתקפו בבהלה אדירה, אנשים נשים וטף איבדו את העשתונות והחלו לצעוק ולצרוח, חלקם נופפו בידיהם ואחרים בעטו בכיסאות שלפניהם. פחד מוות כפשוטו השתרר במטוס.

ורק אדם אחד נשאר רגוע, הוא יישר את גב המושב, סידר את פאותיו והחליק בידו על זקנו, עצם את עיניו והחל לדבר עם בורא העולם ולייחד ייחודים, הכל בישוב הדעת וברוגע ושלווה שהיו נראים כתלושים מן המציאות המחרידה שבה שרו כל נוסעי המטוס.

היה זה כמובן הצדיק מוהרא"ש הקדוש שמכין עצמו כל ימיו אל אותם רגעים אחרונים שבהם הולך כל אדם. רגיל ומנוסה הצדיק למסור עצמו אל השם יתברך, שהרי הצדיק הקדוש רבי אלימלך מליז'ענסק כותב שבכל עת ורגע יהיה האדם מדמה בנפשו ומצייר במחשבתו כאילו אש גדולה ונוראה בוערת לפניו עד לב השמים והוא בשביל קידוש השם יתברך שובר את טבעו ומפיל את עצמו אל האש על קידוש השם יתברך.

במשך כל אותו הזמן ישב הצדיק במקומו והכין עצמו למסור את נפשו, קרא קריאת שמע בדביקות ובמתינות והמשיך לעסוק בתפילות והתבודדות.

דקות ארוכות ומחרידות חלפו, ואז הודיע הקברניט הודעה מרגיעה. "הצלחנו להתגבר על התקלה, הסכנה חלפה", אמר לנוסעים המפוחדים שקיבלו זה עתה את הבשורה על הצלתם ממוות בטוח והחלו להסדיר את נשימתם. והצדיק? המשיך בעבודת הקודש כרגיל, בלימוד בתפילות ובכתיבת ספריו הנפלאים.

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

יש לי המון מחשבות על יום
המיתה וזה שובר ומפחיד אותי

גלריה אפופה עשן:
הר יבנאל בוער

אומן ראש השנה
עם הצדיק מיבנאל

3 תגובות

  • 1.
  • מאמין לכל מילה
   מאת: יוסי
  • 2.
  • מאת: אליהו סער
   אני גם מאמין אבל לדעתי אסור להעלות מעשיות כאלה בלי לכתוב אזה תאריך של שנה וחודש. אפשר להבהיל אנשים כי יחשבו שזה קרה עכשיו חס ושלום.
  • 3.
  • מאת: נחמן
   ז"ל בספינה בדרך לארץ ישראל....כשכולם צעקו ונחרדו ורק רבנו ישב בשקט.
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup