ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - נס גלוי: מוהרא"ש הבטיח ישועה והיולדת ניצלה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
נס גלוי: מוהרא"ש הבטיח ישועה והיולדת ניצלה
נאבקו על חייה (צילום אילוסטרציה)

בני משפחת היולדת שנכנסה למצב רפואי נדיר ומסוכן תרמו למען הצלת בני הנוער וזכו לישועה בזכות הבטחת הצדיק מיבנאל • הרופאים: "פעם ראשונה שראינו דבר כזה"

כ"ט ניסן תשע"ד, 29/04/2014


זה התחיל לפני חודש ימים, מרים ובעלה א' נסעו נרגשים לבית החולים 'איכילוב' בדרך ללידת בנם הבכור, אלא שהיום שהיה אמור להיות המאושר בחייהם הפך לסיוט של מספר שבועות מחרידים.

בעיצומה של הלידה איבדה לפתע מרים את ההכרה, בעלה ששהה בסמוך אליה יצא בפאניקה מהחדר וצרח לרופאים שיגיעו מיד לתת סיוע. האירוע התרחש בשבת בבוקר בדיוק בזמן החלפת משמרות, כך שהיו הרבה רופאים במקום והם זינקו אל החדר. מנהל מיון נשים ויולדות ד"ר שרון מסלוביץ', זיהה מיד שמדובר בתסחיף מי שפיר, ויחד עם מנהל יחידת התעוררות במערך ההרדמה, ד"ר אלכס זגרמן, הם החליטו להכניס את היולדת מיידית אל חדר הניתוח.

גופה של מרים קרס שוב ושוב והצוות נאלץ לבצע בה החייאה שלוש פעמים, כשתוך כדי המאבק על חייה יילדו את התינוק בניתוח קיסרי ואישפזו אותו מיד בטיפול נמרץ יילודים כשהוא מונשם.

מצבה של היולדת היה קשה מאוד, מערכת קרישת הדם הפסיקה לתפקד והרופאים לא הצליחו לעצור את הדימום שיצא מגופה. א' ירד לבית הכנסת של בית החולים, פתח את ארון הקודש והתחנן בתפילה להשם יתברך שיציל את אשתו והתינוק.

י' אחיו של א' שהה באותה השבת במחיצתו של הצדיק מיבנאל בצפון, ומיד בצאת השבת כשקיבל את הידיעה על מצבה הקשה של גיסתו, ניגש במרוצה אל הגבאי של הצדיק שיעביר לו את שמה לברכה. היה זה עוד לפני ההבדלה והגבאי העביר את המסר מיידית, הצדיק עצם את עיניו ונשא תפילה במשך זמן קצר ולאחר מכן התחיל את ההבדלה.

הבטיח ישועה והיולדת ניצלה. הצדיק מיבנאל (צילום: ברוך מעהל)

במוצאי השבת חתמו י' ואשתו הוראת קבע בסך 100 שקלים למען הצלת הנוער ביבנאל, שעל כך התבטא הצדיק ואמר: "אני מבטיח בהבטחה חזקה שכל מי שיעזור לי יהיה שמור מכל מיני פורענויות שיש עכשיו בעולם - מיתות משונות וחטופות, תאונות דרכים, ויזכה לאריכות ימים בבריאות השלימה ולצאת מהעניות והחובות והצמצומים". הזוג ביקשו שבזכות כך שקיימו את רצונו של הצדיק תהיה רפואה שלימה לגיסתם היולדת.

בימים שלאחר מכן המשיך מצבה של מרים להיות קשה והיא סבלה מבעיות רפואיות רבות כאשר בני המשפחה מתפללים כל העת לרפואתה ולא מתייאשים. במשך שבועיים הייתה מרים מחוסרת הכרה כשבמהלכם גם הכליות שלה קרסו והיא נזקקה לדיאליזה.

לפני ימים ספורים אירע הנס הגדול, מרים פקחה את עיניה, התעוררה והחלה לשוב לאיתנה. בבית החולים מציינים שתשעים אחוז מהיולדות שסובלות מתסחיף מי שפיר נפטרות, ו- 75 אחוז מאלו השורדות סובלות מפגיעה מוחית, כך שהמקרה של מרים הוא נס חריג במיוחד. "ההתאוששות שלה הייתה מדהימה. היא עברה את כל הסיבוכים האפשריים ופשוט קמה לתחייה. זו הפעם הראשונה שראיתי כזה דבר", אמר ד"ר מסלוביץ' בראיון ל'ידיעות אחרונות'.

» לסיפורים ומאמרים נוספים

» לשליחת סיפור אישי למערכת


עוד בנושא זה:

מרגש: התינוקת שנולדה
בריאה כנגד הסיכויים

ברית מרגשת ביבנאל: אבי הבן
מספר איך נושע בזכות הצדיק

כיצד הצדיקים עושים ניסים?

7 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup