ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מוהרא"ש ערך סעודת ר"ח בוויליאמסבורג וביקר בבית הדפוס
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מוהרא"ש ערך סעודת ר"ח בוויליאמסבורג וביקר בבית הדפוס
הצדיק בביקור בוויליאמסבורג

בחורי ישיבת "תפארת התורה" זכו לביקורו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א אשר ערך סעודת ראש חודש שבמהלכה שרו את ניגוני "היכל הקודש" • בהמשך אף ביקר בבית הדפוס הממוקם בבניין המוסדות בוויליאמסבורג • צפו בוידאו וגלריה

א' כסליו תשע"ג, 15/11/2012


בחורי ישיבת "תפארת התורה" בוויליאמסבורג זכו אמש (רביעי) לביקורו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א בהיכל הישיבה לרגל ראש חודש כסליו.

הצדיק ערך במקום סעודת ראש חודש יחד עם הבחורים, כשבמהלכה שרו שירים וניגונים מניגוני "היכל הקודש" שהולחנו על ידי ראש הישיבה הרה"ג ר' יואל ראטה שליט"א.

במרכזה של הסעודה נשא הצדיק דברי קודש וחיזוק לקראת החודש הקרוב במשך שעה ארוכה.

בתחילה פתח בכבוד האכסניא, ואמר שמאוד שמח להגיע לישיבה המיוחדת הזו שממנה יוצא כל כך הרבה תורה, הבחורים מסיימים עשרות פעמים ששה סדרי משנה, סיימו 101 פעמים מסכת תענית ועכשיו מסיימים 101 פעם מסכת ברכות, ועוד ועוד לימודים, כל אחד עם שיעוריו הרבים.

הצדיק הוסיך ואמר: "מבית המדרש הזה יוצא יותר תורה מכל וויליאמסבורג ביחד!, ואף שלא אלמן ישראל ויש בתי מדרש רבים באיזור, אבל בבית המדרש הזה לומדים יותר מכל הבתי מדרש ביחד, שהרי כל בחור בישיבה מסיים המון פעמים את כל המשניות - האחד מסיים 70 פעם והאחר 50 וכו' אבל כל אחד לומד כמויות גדולות, ובחורים מסיימים עשרות מסכתות של גמרא וכו' וכו' שאר שיעורים שיש לכל אחד - יוצא שמפה יוצא הכי הרבה תורה".

"בזוהר הקדוש כתוב שעל כל מסכת שמסיימים מקבלים עולם אחד", אמר הצדיק, והאריך בדברים מה זה עולם ומלואו עם כל האנשים והבתים וכו', "וזה מקבלים בשמים רק על לימוד מסכת אחת, אם אדם היה יודע את זה היה מסיים בכל יום מסכת".

עוד דיבר הצדיק על מעלת התפילה והתבודדות, ומעלת מידת השמחה.

לאחר סיום הסעודה וברכת המזון, ערך הצדיק סיור במתחם בית הדפוס של קרן הדפסה "היכל הקודש" חסידי ברסלב, הממוקם אף הוא בתוך בניין 'מרכז חסידי ברסלב' בוויליאמסבורג.


עוד בנושא זה:

בבית הדפוס בארה"ב שברו שיא:
צפו בפעילות במקום
קריית יואל צהלה ושמחה:
מוהרא"ש ביקר בחול המועד פסח
מוהרא"ש בדרשה בוויליאמסבורג:
"חבל שלא הייתה ישיבה כזו קודם"

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup