ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו

"ממלא כל עלמין, וסובב כל עלמין, אין שום מציאות מבלעדיך כלל, ובכל תנועה ותנועה שם אלופו של עולם!". מאמר זה הוא היסוד והעיקר עליו מושתת חינוך הילדים הטהורים בתלמוד תורה "ילדי חן" ביבנאל עיר ברסלב.

 מנהיג קהילת חסידי ברסלב - כ"ק מוהרא"ש שליט"א, תמיד אומר שאת עיקר ההשקעה בחינוך הילדים צריך להשקיע בעודם קטנים, והם כשתיל קטן, אשר ניתן עדיין לעצבו ולדאוג שיגדל לאילן בריא וחזק כדי שייתן לבסוף פירות מבורכים, כך הילדים בעודם רכים וקטנים ניתן לחנכם ולהחדיר בהם אמונה טהורה ויראת שמים ולהוליכם בדרך השם העולה בית א-ל, ברוח ישראל סבא.

עיקר הדגש בת"ת של חסידי ברסלב מונח על החדרת אמונה ברורה ומזוככת בהשם יתברך אצל התלמידים, להרגילם לדבר ולשוחח עם הקב"ה בשפת האם, ושירגישו שה' נמצא איתם עמם ואצלם בכל עת ורגע, ובכל מקום.

דגש נוסף מבוסס על המשנה במסכת אבות (פרק א' משנה ב'), "על שלושה דברים העולם עומד, על התורה, ועל העבודה, ועל גמילות חסדים". כידוע, רבינו הקדוש, רבי נחמן מברסלב זי"ע, אמר באחת משיחותיו: 'לקחתי את לימוד התורה מהליטאים ואת עניין התפילה מהחסידים, ואני רוצה שאנשי ישלבו את התורה ואת התפילה כמקשה אחת בכל דרך חייהם'. ההנהלה וצוות המלמדים בהכוונתו של כ"ק מוהרא"ש שליט"א, שואפים תמיד ליישם זאת.

עם הקמת קהילת חסידי ברסלב ביבנאל, בשנת תשמ"ו, נוצר כמובן הצורך למוסדות חינוך לילדי החסידות. המחסור במקום ראוי ללימוד גרם לכך שילדי חסידי ברסלב הוצרכו לנסוע בכל יום לתלמוד תורה בעיר טבריה במשך התקופה הראשונה להתיישבות ביבנאל.

מכמה סיבות, והעיקרית שבהן היא שכ"ק מוהרא"ש שליט"א רצה שחינוך הילדים יהיה מסור בידי מלמדים מחסידי ברסלב, שיחדירו בילדים את דרכו ולימודו של רבינו הקדוש רבי נחמן מברסלב זי"ע, הוחלט להקים מוסדות חינוך המנוהלים על ידי הקהילה. אך כידוע כאשר מתעורר קול דקדושה מיד מתעוררות מניעות ועיכובים כנגד, ובפרט בעניין גדול כזה של חינוך תינוקות של בית רבן, רבו המניעות מאוד מאוד לאורך ולרוחב.

הבעיה העיקרית הייתה שלא נמצא מקום ראוי לשכן בו את הילדים, ועל כן בשנת תש"ן, התנדב אחד מחסידי ברסלב ביבנאל במסירות נפש עצומה לפתוח את דלתות ביתו הפרטי בכל יום עבור התלמידים והמלמדים. במשך תקופה של כשבעה חודשים(!) נאלצו בני ביתו לעזוב את ביתם בשעות הלימודים למען מטרה נעלה זו של חינוך הילדים.

אחת מכיתות התלמוד תורה בשנים הראשונות להתיישבות חסידי ברסלב ביבנאל

הקב"ה השומע תפילת כל פה שמע בתפילתם הזכה של הילדים הטהורים, שסבלו מאוד מהתנאים הללו, ובסייעתא דשמיא עלה ביד הקהילה לרכוש מבנה ששימש בעבר כאולם אירועים ולהכשירו כמבנה ששימש את התלמידים במשך ארבע השנים הבאות, (תשנ"א – תשנ"ה).

עם התרחבות הקהילה, נתרבו התלמידים והמבנה הנ"ל כבר לא התאים להכיל בתוכו כמות כזו של תלמידים. בלית ברירה הוצרכו המשפחות לרשום את ילדיהם לבית הספר הממלכתי דתי ביבנאל, עד למציאת פתרון מתאים שהגיע לאחר כארבעה חודשים, במהלך שנת תשנ"ו, לשמחת חסידי ברסלב נתקבלה הידיעה שבקרוב יגיעו מספר קרוואנים משומשים בהם עתידים התלמידים ללמוד, ובשורה נוספת, ששטח מיוחד הוקצה עבור הצבת קרוואנים אלו שישמשו ככיתות לימוד במתחם החדש.

מאז ועד אמצע שנת תשע"א, למדו מאות ילדי התלמוד תורה, באותו מתחם ועם אותם קרוואנים, הסבל הרב שסבלו בשנים אלו לא ניתן לתיאור - חום בקיץ, קור ורטיבות בחורף, כביש משובש למקום, הפסקות חשמל, ועוד בעיות רבות היו מנת חלקם של ילדים קטנים אלו.

ואז... תפילותיו הזכות של כ"ק מוהרא"ש שליט"א שהתפלל במשך כעשרים שנה, ותפילותיהם של תינוקות של בית רבן פעלו את פעולתם, ובתאריך כ' באייר תשע"א נכנסו התלמידים ללמוד בקריית חינוך חדשה, במבנים מפוארים, כיאה לתינוקות של בית רבן.

11 תגובות

  • 3.
  • אשרכם
   מאת: אלימלך
  • 5.
  • תלמוד תורה אמיתי
   מאת: איתן
  • 6.
  • מאת: אלי
   ממש מרגש לראות ילדי חן כאלו שמה שמעניין אותם זו רק התורה והתפילה
  • 7.
  • מאת: המתפעל
   בתלמוד תורה הזה הילדים רוצים ללכת ללמוד!!!
   הם הולכים בשמחה, לומדים בשמחה, וחוזרים הביתה בשמחה, זה לא משהו מובן מאליו! שילד נהנה ללמוד כל יום עד שעה ארבע אחר הצהרים{ אגב הם גם מקבלים ארוחת צהריים} ובנוסף לכל ארוחה חמה בבית התבשיל כל יום {כן כן כן} כל יום זה פשוט לא מובן איך כח ההרגל נותן לנו לא להתרגש!!! ולהודות!!! על כך כל יום ויום {שזוהי בדיוק חנוכה להודות על הניסים} אנא ציבור יקר וקדוש התפללו לרפואתו של כבוד קדושת האדמ"ור שליט"א שבזכות עבודת קודשו אנו זוכים לכל המראות הללו
  • 11.
  • מאת: מעריץ
   קשה למצוא שתחת יסורים יוצא כזה דבר איזה יופי
  • 12.
  • מאת: חסוי
   אין את היופי הזה בכל העולם רק ביבניאל שככה תינוקות של בית רבן לבושים כמו בני מלאכים וצדיקים מאוד גדולים
  • 13.
  • מאת: מיוצאי המוסדות הקדושים
   ממש כיף לראות את ילדי הת"ת שמחים ומאושרים על הזכות הגדולה שנפל בחלקם שזכו לראות את כ"ק מוהרא"ש זצוק"ל בחיותו.
   ממש זכות אשרכם !!!
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup