ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מלי ניסים בטור געגועים לצדיק: "תמיד הוא מצא את המילים לעודד, לחזק ולהדריך"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מלי ניסים בטור געגועים לצדיק: "תמיד הוא מצא את המילים לעודד, לחזק ולהדריך"

מוהרא"ש זצוק"ל בקבלת קהל

בטור אישי ומרגש שהגיע למערכת האתר מביעה הכותבת מלי ניסים, את געגועיה לעידוד, לשמחה ולתקווה שכל-כך חסרים לה מאז הסתלקותו של הצדיק מיבנאל זצוק"ל

ז' באדר תשע"ה, 26/02/2015 | מלי ניסים


לפני כשבועיים הסתלק מעמנו, בעוונותינו הרבים, מורנו הרב הצדיק אליעזר שלמה שיק זיע"א. יהי רצון שהדברים הבאים יהיו לעילוי נשמתו הטהורה, ומהם נתחזק כולנו ללכת בדרכו של הצדיק ולמלא את החלל העצום שנוצר בעולם. 

למשפחת קהילת יבנאל ותלמידיו הרבים ברחבי העולם.

מאחר ואני מרחוק באה, אין לי לחדש לכם. אתם שזכיתם לחיים של קדושה אצל הצדיק, אתם שזכיתם מקרוב ללמוד מאורחותיו, ליהנות מזיו קדושתו, להתעלות בעזרת עצותיו והדרכתו בחיי היומיום של הפרט והקהילה. אשריכם. אשריכם.

ואני שמרחוק זכיתי, אין לי לחדש לכם דבר שהרי הכרתם, נגעתם, שימשתם.

ובכל זאת רצוני לכתוב יותר כצורך שלי.

יום יום אני פותחת את האתר ושומעת את ההספדים, קוראת ממאמריו ושומעת את שיעוריו. שיעור לנשים או שיעור שניתן לפני שנים, קוראת מכתבים מ"אשר בנחל" או קוראת משיעוריו על פרשת השבוע. יום יום אני מחפשת וצמאה כל כך.

מאחר ונקלעתי לצרה לפני מספר שנים, זכיתי ברחמי שמים למכתביו הכל כך אישיים, הם שהיו המפתח לליבי. במדרגות אליהם הגיע והתעלה גבוה, מצא את המילים לעמך ישראל. לעודד, לנחם, לחזק, להדריך. מי אני שאזכה למכתבים מהצדיק? כאשר היה צורך והוא הרגיש בכך, הוא ענה לי לעיתים בקצב של שלושה מכתבים בשבוע. ותוכנם של המכתבים... רוויים מסירות, דאגה ואכפתיות כאב אוהב לבתו. שבועות הייתי מהלכת כשהמכתב באמתחתי, חוזרת ומעיינת בדיוק מהן מילותיו ושואבת מהן כוח, רצון ושמחה.

איפה יש היום בעולמנו הזר והמנוכר דברים כאלו? ועל אף שגדלותו וצדקותו באה לידי ביטוי בדברים רבים שכבר נאמרו ועוד יתגלו בעולם, אני רציתי לדבר על מכתבים שכתב לי, אישה יהודיה פשוטה שגרה רחוק, ללא קשר לקהילה ביבנאל... יכולתי להרגיש ממש עד כמה זה חשוב לו לענות לי, עד כמה חשוב לו שאתחזק, שלא אשבר, כל כולו רצה בשבילי שאחזיק מעמד. שאהיה בשמחה.

וכמוני  לאלפים.

וכשם שרצה וזאת הייתה כל תכליתו - לקרב יהודים לעבודת ה' ולפרסם שם רבינו בעולם, כך אמנם קרה. התחלתי להתעניין ולהתקרב בצימאון שאינו יודע רוויה.

ברגעים בהם תחושת היתמות מתגברת ומזדחלת ללב ומכבידה את האבלות והקושי, אני נזכרת בצוואתו ובקשתו מאיתנו - להיות בשמחה, ולהיות מאוחדים ולסלק כל מרה שחורה ועצבות מעלינו.

כמה דיבר איתנו על השמחה. כמה הזכיר לנו שזה הכי קשה ועל זה יש לעבוד. "צדיקים במותם קרויים חיים". הנה אורו זורח עלינו ביתר שאת וביתר עוז מאז הסתלקותו.

יהי רצון שתזכו לקיים את צוואתו הקדושה ותמשיכו את מפעלו הקדוש ביבנאל, ותהיו משפיעים מרוחו על כל יהודי באשר הוא.

בכוונתי לרכוש את הכרכים של "אשר בנחל" וספרים נוספים, ולדבר מהצדיק וצוואתו בכל מקום לשם יביאני ה' יתברך. מודה לכם מאוד על כל הסיוע, אשריכם שזכיתם, וזכיתם.

"ומחה ה' דמעה מעל כל פנים".


"תמיד מצא את המילים לעמך ישראל. לעודד, לנחם, לחזק ולהדריך"

» למאמרים נוספים של חסידות ברסלב


עוד בנושא זה:מוטה פראנק: לציית
לצוואתו של מוהרא"ש

הראשון לציון: "חייבים להמשיך
את דרכו של מוהרא"ש"

וכבוד גדול עשו לו במותו: רבבות ליוו את
הצדיק מיבנאל זצוק"ל בדרכו האחרונה


1 תגובות

    • 1.
    • ממש מרגש!!!
      מאת: איציק
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup