ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מעלת הציון הקדוש
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מעלת הציון הקדוש

"הביטי וראי כולם נקבצו באו לך", כיצד העלייה לתלמוד תורה ביבנאל הפכה להיות כמו העלייה לציון הרשב"י במירון, כל יום אנו עדים לרכבים ולאוטובוסים רבים, החונים מול הציון הקדוש, אנשים ונשים מכל החוגים והעדות עוצרים רכבם ושואלים "איך מגיעים לציון הקדוש"?

כ"ח בטבת תשע"ז, 26/01/2017 | 14:35 הציון הקדוש של כ"ק מוהרא"ש זי"ע

רבים מגיעים ונושעים ,כל כמה ימים יש 'שבירת צלחת' למזל טוב, (והיה ראוי שיעשו לוח מודעות שבו כתוב ישועות בזכות הצדיק וכל אחד ואחת יכתבו את ישועתם) על זה אמר שלמה המלך ע"ה "טוב שם משמן טוב ויום המוות מיום היוולדו", צדיק שזכה כל ימיו למסירות נפש אדירה שלרגע אחד לא סר יום המוות מנגד עיניו, צדיק שחיבר רבבות ספרים ומכתבים, צדיק שהעיד על עצמו שמיום שלקח על עצמו להפיץ את אור רביז"ל לא ראה יום טוב אחד בחיים, צדיק שהעיד על עצמו שמעולם לא היה לו הרהור רע אחד, צדיק שהגאון רבינו עובדיה יוסף זצ"ל אמר עליו "שמזקנו יוצא ריח גן עדן". 

וכך העיד אחד הגבאים של מוהרא"ש זי"ע ששהה בפורים לפני עשרות שנים (בערך שנת תשמ) שמוהרא"ש זי"ע כטוב ליבו ביין - נכנס יין יצא סוד, אמר "רואה אני את מלאך.. שאומר לי "שבגלל שלקחת עצמך לפרסם את רביז"ל לא תראה יום אחד טוב בחיים" והדברים האלה התקיימו במלואם. 

והסבל הרב שעבר מוהרא"ש זי"ע הלוא הם כתובים על ספר 'רגעי מוהרא"ש', לא יאומן כי יסופר כיצד ילוד אשה זכה לעמוד בנסיונות קשים ומרים אלו מבית ומחוץ, ולכן הקב"ה תחת המחלוקות והרדיפות שהיו מנת חלקו זוכה לכבוד גדול שלרגע אחד הציון לא שובת, 'תל פיות' - שכל פיות פונים לשם, לשאת תפילה לבקש על הכלל ועל הפרט. 

מכל מקום ראיתי לעורר על נקודה אחת, הרי הצדיק הבטיח שמי שיגמור תהילים ברצף על הציון ימצא את השידוך במהרה ועל זה מאות ואלפים פוקדים את הציון מכל קצוי הארץ, אך הצדיק לימד אותנו שיש בילדים שתי זכיות: אחת לקבל ילדים בפועל, ושנית לרוות מהם נחת. 

וכן בענייננו לזכות למצוא את השידוך די בלגמור תהלים על הציון הקדוש, אך ראוי לגמור לפחות עוד פעם ופעמיים את התהלים כדי לזכות לשלום בית אמיתי עם השידוך אותו תזכה לקבל, שהרי להקים בית בישראל צריך עבודת המידות, ומי שלא מסוגל לכך חבל להיכנס לנישואין, ואת זה אני כותב בגלל ריבוי המקרים מבית ומחוץ בענין שלום בית, שזוגות רבים על שטויות, ובתים מתפרקים בקלות דבר שיכל להימנע אם מורידים קצת את הראש. 

אז לא להתחתן לא שייך כיוון שהקב"ה אמר "לא טוב היות האדם לבדו" כל מה שרצינו לעורר זה עוד תהילים כיוון שאת השידוך תמצא בעזרת ה' מהר בזכות הצדיק. 

אך לשמור על הבית זה כבר תלוי בך, וכדאי לנצל את הציון עוד ועוד, כיוון ששעת החופה שהיא שעת רצון גדולה מאוד, עוברת מהר וקשה לבקש על הכל, נצלו עכשיו את הזמן וחסכו מכם עוגמת נפש גדולה. 

מדברי רביז"ל בכוונת חודש אלול "אם לא תובא האשה ללכת אחריך" גם מי שאין לו (או לה) שלום בית מועיל אמירת התהלים למצוא את עצמו בשלום עם אשתו.

ראו איך כל העולם נוהרים לציון כמעין המתגבר, ונחנו למה ניגרע?

» לפינת המאמרים הקליקו כאן

» ציון מוהרא"ש זי"ע הצדיק מיבנאל


עוד בנושא זה:


כל הפרטים על ציונו הקדוש
של הצדיק מיבנאל

הילולת מוהרא"ש - י"ז בשבט
קווים לדמותו העצומה של
מוהרא"ש מברסלב זי"ע


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup