ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מרגי בסיור נרחב ביבנאל: "התחזקתי ביראת שמים"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מרגי בסיור נרחב ביבנאל: "התחזקתי ביראת שמים"

חבר הכנסת מסיעת ש"ס ערך סיור נרחב באימפריית התורה והחסד של חסידי ברסלב ביבנאל ועלה לשאת תפילה בציונו הקדוש של מוהרא"ש. סיקור ותיעוד

י"ב בתמוז תשע"ו, 18/07/2016 | 15:52 | מערכת 'ברסלב סיטי'


חבר הכנסת מסיעת ש"ס ר' יעקב מרגי, המשמש גם כיו"ר ועדת החינוך התרבות והספורט בכנסת, הגיע אמש (ראשון) בפעם המי-יודע-כמה לביקור ביבנאל עיר ברסלב שבצפון, אלא שהפעם גם ערך סיור נרחב במוסדות הקהילה המקומית ואף נשא לראשונה תפילה בציונו הקדוש של מוהרא"ש זי"ע השוכן בהר יבנאל.

הביקור נפתח במועצת יבנאל, שם התקבל האורח ע"י ראש המועצה רוני כהן, ראש המועצה הדתית מיכאל אילוז, ונציגי תנועת ש"ס המקומית - היו"ר אבי בן חמו וחברי המועצה משה סולימן, נחמן מעהל ומנשה ריימונד.

מיד לאחר מכן עלה לשאת תפילה בציונו הקדוש של מוהרא"ש המסוגל לישועות, שם סיפר לנוכחים על קרבתו הגדולה לצדיק ועל הפעמים הרבות בהן זכה לשהות במחיצתו.

משם המשיך לאימפריית החינוך של חסידי ברסלב הנמצאת בסמוך לציון הקדוש ובה לומדים כ-1500 תלמידים. מרגי סייר בכיתות יחד עם מנהל תלמוד התורה הרב רפאל מימוני, סיפר לתלמידים על היכרותו רבת השנים עם בני הקהילה והביע התרשמות עמוקה מבקיאותם של הילדים הקטנים בחומר הנלמד. "התחזקתי פה ביראת שמים", גילה לתלמידים, "אני הולך מפה עם חיזוק ביראת שמים".

חבר הכנסת הגיע בין היתר גם לישיבת 'תפארת מוהרא"ש', שם הופתע לשמוע על כך שרבים מהבחורים הצעירים במקום הספיקו לחזור ולסיים כמות אדירה של 101 פעם על מסכתות גמרא בגירסא, זאת מלבד שיעורי העיון המתקיימים בישיבה שהפכה לסמל של קדושה והתעלות בצפון. מרגי הדגיש בפני הבחורים כי הוא מלא קנאה בהם על עמלם הגדול. "תדעו שזכיתם בזכות הצדיק, לא כל אחד זוכה", אמר.

צפו בוידאו וגלריה

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

» ציון מוהרא"ש הצדיק מיבנאלעוד בנושא זה:


צפו: מרגי ביבנאל כשר הדתות וידאו: מוהרא"ש בבר מצווה
לבנו של ח"כ יעקב מרגי
חבר הכנסת מרגי ביבנאל:
 "באתי לומר תודה"


2 תגובות

  • 2.
  • מאת: ראובן
   תענוג של כתבה ערוכה בטוב טעם עם הרבה תמונות, בבקה תעשו עוד כתבות כאלה!!!
   יישר כח
  • 3.
  • מאת: עילום
   סוף סוף כתבה יפה
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup